dmx

Αλλαγη ati 3870x2

Recommended Posts

Καλησπέρα.

εχω εδω και 4-5 χρονια μια ATI Radeon HD 3870 X2 σκεφτομουν να την αλλαξω με μια καινουρια και ειμαι αναμεσα σε αυτη την amd Msystems.gr - Προϊόντα - Asus Radeon HD 7770 2GD5 2GB η αυτη την nvidia Msystems.gr - Προϊόντα - Gigabyte GTX 650 2GB

Ta specs του pc μου ειναι

Mobo Asus P5e

Cpu Intel Core2Quad Q6600 2,4Ghz

4Gb Ram DDR2 1066Mhz

PSU chieftec 850Watt

Windows 7x64bit

Αναλυση οθονης 1680χ1050( Με προοπτικη αλαγης οθονης σε full hd)

Την αλλαγη πιο πολυ θελω να την κανω λογω προβληματων τησ καρτας κατα το boot του pc αλλα και καποιες φορεσ κατα την λειτουργια του σβηνει η οθονη ενω συνεχιζει να δουλευει ο υπολογιστης κανονικα και αναβει ενα κοκκινο led πανω στην καρτα.Η καρτα στρωνει υστερα απο αρκετα restart ή αφαιρεση τροφοδοσιας του υπολογιστη.

Να αναφερω επισης οτι παιζω 2-3 τιτλους παιχνιδιων τα οποια τα τρεχω πλεον σε medium προς low settings.Επισης χρησιμοποιω ενα προγραμμα προσομοιωσης φωτισμων το οποιο λειτουργει με OpenGL και η καρτα ζοριζεται ποιο πολυ απο τα παιχνιδια.Ενα συν για την nvidia ειναι οτι υποστηριζει την τεχνολογια Cuda που χρησιμοποιει το Adobe After effects.

Ποια απο τισ 2 καρτες θα μου προτεινατε η εστω μια αλλη μεχρι τα 160 ???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για το offtopic αλλα ενδεχεται η καρτα σου να μην εχει κανενα θεμα,και αυτο το προβλημα που παρατηρεις να διορθωνεται.για δοκιμασε να ανοιξεις ενα καινουργιο θεμα ,να σε βοηθησουμε.εκτος και αν ψηνεσαι για αναβαθμιση κα ιδεν θες να ασχοληθεις

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now