Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Ενδιαφέρομαι για αγορά νέου headset, το οποίο θα χρησιμοποιείται κυρίως για μουσική. Επίσης δεν θέλω να έχει έξοδο USB, όπως τα προηγούμενα.

Μέχρι τώρα είχα το H555 της Logitech, και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος, αλλά έχουν αρχίσει να φθείρονται. Ειδικά τα προστατευτικά στα αυτιά.

Αλήθεια, ξέρετε εάν μπορώ να βρω κάπου καινούργια;

Το ποσό που μπορώ να διαθέσω είναι πάνω κάτω μέχρι 60 - 70?.

Έχετε καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περιμένεις να βγάλει το massdrop πάλι τα at50. Βγαίνουν στα 80 και είναι πολύ καλά. Αλλιώς σε αυτή την τιμή είναι δύσκολα τα πράγματα.. Είχε τα q701 150$ και πούλησε 1200+ κομμάτια..!

Στάλθηκε από το One μου

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περιμένεις να βγάλει το massdrop πάλι τα at50. Βγαίνουν στα 80 και είναι πολύ καλά. Αλλιώς σε αυτή την τιμή είναι δύσκολα τα πράγματα.. Είχε τα q701 150$ και πούλησε 1200+ κομμάτια..!

Ωραίο το massdrop! Δεν γνώριζα την ύπαρξη του...

Θα το κοιτάξω.

Σ αυτα τα λεφτα εγω πηρα τα Sennheiser HD 449 | Skroutz.gr

Είσαι ευχαριστημένος;

Ποιά η γνώμη σας για τα AKG;

Link to comment
Share on other sites

Τα AKG έχουν κορυφαία μοντέλα, αλλά δεν είναι όλα τόσο καλά.

Αν μπορείς να ανεβάσεις λίγο το budget σου, υπάρχουν δύο απίστευτες ευκαιρίες στο Amazon UK

AKG K551 Reference-Class Over Ear Headphones with: Amazon.co.uk: Electronics

AKG K550 High-Performance Closed-Back Reference Class: Amazon.co.uk: Electronics

Δεν υπάρχει καμία σύγκριση με ακουστικά κάτω των 200?. Έχει ελάχιστα κομμάτια, αν προλάβεις και μπορείς, μην το σκέφτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το massdrop! Δεν γνώριζα την ύπαρξη του...

Είσαι ευχαριστημένος;

Ποιά η γνώμη σας για τα AKG;

Δεν εχουν noise canselλation και το bass ειναι απλα καλο, κατα τ αλλα εχουν πολυ καλη ποιοτιτα ηχου, και το κυριοτερο(για μενα) ειναι οτι ειναι οτι πιο ξεκουραστο στο κεφαλι.

Μετα απο ωρες ειναι σαν να μην τα φορας.

AKG,sennheiser,audiotechnica,sony ειναι κορυφη οτι κι αν παρεις απο αυτες σιγουρα δεν θα σε απογοητευσουν. ,

Link to comment
Share on other sites

Τα AKG έχουν κορυφαία μοντέλα, αλλά δεν είναι όλα τόσο καλά.

Αν μπορείς να ανεβάσεις λίγο το budget σου, υπάρχουν δύο απίστευτες ευκαιρίες στο Amazon UK

AKG K551 Reference-Class Over Ear Headphones with: Amazon.co.uk: Electronics

AKG K550 High-Performance Closed-Back Reference Class: Amazon.co.uk: Electronics

Δεν υπάρχει καμία σύγκριση με ακουστικά κάτω των 200?. Έχει ελάχιστα κομμάτια, αν προλάβεις και μπορείς, μην το σκέφτεσαι.

Διαφωνω για τα 550. Τα άκουσαν σε μια μάζωξη απο το avclub και σε σχέση με τα 669 ήταν πίσω παντού. Δεν αξίζουν σε αυτά τα χρήματα έχει και Φίλιπς Φιντέλιο χ1 και Σόνυ md700 νομίζω θα το ψαξω μετα. Έχει μεγαλα drivers και είναι σχετικα καλά.

Στάλθηκε από το One μου

Link to comment
Share on other sites

Τα άκουσαν σε μια μάζωξη απο το avclub και σε σχέση με τα 669 ήταν πίσω παντού.

Sorry κιόλας, αλλά αυτό δε μου λέει τίποτα. Ποιός τα άκουσε, με τι τα άκουσε και τι μετρήσεις έγιναν; Σα να μου λες, ο 4970Κ δεν ανεβαίνει καθόλου, τον δοκίμασαν σε μια μάζωξη του HwBox και δεν πήγαινε μία. Ποιός τον δοκίμασε, που, με τι ρυθμίσεις; Φέρε μου review που να δείχνει ότι δεν είναι καλά και μετά ναι. τα 669 είναι εκπληκτικά για τα λεφτά του και συγκρίνονται με ακουστικά μέχρι 100?. Το να τα βάζεις δίπλα σε AKG των 250? προσωπικά το θεωρώ fanboyσμό... Είπαμε, καλά, αλλά μην το παρακάνουμε.

Δεν αξίζουν σε αυτά τα χρήματα έχει και Φίλιπς Φιντέλιο χ1 και Σόνυ md700 νομίζω θα το ψαξω μετα. Έχει μεγαλα drivers και είναι σχετικα καλά.

Σε ποιά χρήματα; Στα 100? που πάνε στην προσφορά ή στα 250? που είχαν αρχικά;

Link to comment
Share on other sites

Μάθαμε νέες λέξεις στο Ελλάντα και τις κολλάμε παντού: φανμποι, τρολ κλπ.. Οι απαίσιες αμερικανό@@ιες δεν θέλουν κ πολυ να πιάσουν στο λαό που κρεμάει ταμπέλες για πλάκα!

Link to comment
Share on other sites

Sorry κιόλας, αλλά αυτό δε μου λέει τίποτα. Ποιός τα άκουσε, με τι τα άκουσε και τι μετρήσεις έγιναν; Σα να μου λες, ο 4970Κ δεν ανεβαίνει καθόλου, τον δοκίμασαν σε μια μάζωξη του HwBox και δεν πήγαινε μία. Ποιός τον δοκίμασε, που, με τι ρυθμίσεις; Φέρε μου review που να δείχνει ότι δεν είναι καλά και μετά ναι. τα 669 είναι εκπληκτικά για τα λεφτά του και συγκρίνονται με ακουστικά μέχρι 100?. Το να τα βάζεις δίπλα σε AKG των 250? προσωπικά το θεωρώ fanboyσμό... Είπαμε, καλά, αλλά μην το παρακάνουμε.

Σε ποιά χρήματα; Στα 100? που πάνε στην προσφορά ή στα 250? που είχαν αρχικά;

Eαν εισαι απο Θεσσαλονικη ελα να το διαπιστωσεις και μονος σου. Δεν εχω κανενα απο αυτα τα ακουστικα και ουτε υποστηριζω για να βγαλω καποιο κερδος παρα να βοηθησω. Τα 550 ζητανε πολλα για αυτο που αποδιδουν. Δεν εχω τα 669, τωρα εχω ενα ζευγαρι 668β και τα hifiman he 400. τα ειχα ακουσει και εγω και συμφωνησα. Απο ολη την παρεα γνωριζα μονο εναν και τα ονοματα χωρις νικς δεν βοηθανε πιστευω. Αν ισως καποιος διαβαζει μπορει να το επιβεβαιωσει.

Στην κατηγορια χρηματων των 550 εκτος απο τα q701 υπαρχουν τα υπολοιπα που εγραψα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορια χρηματων των 550 εκτος απο τα q701 υπαρχουν τα υπολοιπα που εγραψα παραπανω.

Και ρωτάω, γιατί απάντηση δεν πήρα:

Σε ποιά χρήματα; Στα 100? που πάνε στην προσφορά ή στα 250? που είχαν αρχικά;
Link to comment
Share on other sites

Και ρωτάω, γιατί απάντηση δεν πήρα:

Εφόσον δίδονται σε αυτήν την τιμή για πιο λόγο να δώσεις 250; τα υπόλοιπα σημειωτέον έχουν κανονική τιμή 150. ;)

Link to comment
Share on other sites

μακρια απο steelseries

επαναλαμβανω ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ STEELSERIES .

δεν εχω δοκιμασει αλλα πολλοι φιλοι μου ειχαν και χαλασαν ευκολα , ειδικα τα v2

στα gaming forum παντως οι περισσοτεροι -> negative reviews

Link to comment
Share on other sites

https://www.massdrop.com/buy/akg-q701-audiophile-headphones?mode=guest_open&utm_source=Sailthru&utm_medium=email&utm_term=Massdrop%20-%20Master&utm_campaign=Product%20Announcement%202014-08-20

Έχουν πωληθεί 78 έχουν σύνολο 125. Μην χάσεις την ευκαιρία. Σήμερα ανέβηκε η προσφορά!

Δυστυχώς δεν πρόλαβα.

Μία ερώτηση. Τα μεταφορικά πόσο είναι περίπου; Γράφει κάπου και δεν το βλέπω;

μακρια απο steelseries

επαναλαμβανω ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ STEELSERIES .

δεν εχω δοκιμασει αλλα πολλοι φιλοι μου ειχαν και χαλασαν ευκολα , ειδικα τα v2

στα gaming forum παντως οι περισσοτεροι -> negative reviews

Ευχαριστώ για το σχόλιο σου.

Για την ποιότητα κατασκευής και εγώ δεν έχω ακούσει τα καλύτερα. Ωστόσο, είχα ακούσει ότι από απόδοση είναι αρκετά καλά και το σκεφτόμουν, λόγω της σχετικά χαμηλής τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν πρόλαβα.

Μία ερώτηση. Τα μεταφορικά πόσο είναι περίπου; Γράφει κάπου και δεν το βλέπω;

Ευχαριστώ για το σχόλιο σου.

Για την ποιότητα κατασκευής και εγώ δεν έχω ακούσει τα καλύτερα. Ωστόσο, είχα ακούσει ότι από απόδοση είναι αρκετά καλά και το σκεφτόμουν, λόγω της σχετικά χαμηλής τιμής.

Ήταν αναμενόμενο.. Έγινε πανικός πάνω από 1200 τεμάχια πούλησε πριν κάνα μήνα. Καλοκοιταω τα hifiman he400i. Αν είχα χρόνο για μουσική θα τα έπαιρνα σίγουρα..! Αν ανεβείς σε μπάτζετ παίζουν μόνα τους σε αυτήν την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα βγήκαν και έχουν 400$.. Θέλουν σίγουρα ενίσχυση άλλα είναι μάλλον φανταστικά!! Έχω τα 400 και λένε ότι είναι καλύτερα όπως είναι φυσικό..!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now