La_MoRt

Πρόβλημα με ανεμιστηράκι επεξεργαστή

Recommended Posts

Καλημέρα,

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, όταν πατάω να ανοίξει δεύτερο παράθυρο στον explorer μου πετάεί αυτό το εικονίδιο και ακούγεται το ανεμιστηράκι να δουλεύει γρήγορα:http://i58.tinypic.com/2pr71ts.jpg . Λέτε να είναι ψύκτρα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή της υπογραφής σου αυτό;

Όπως και να ΄χει ρίξε μια ματιά με το CoreTemp να δεις τι γίνεται εκείνη την στιγμή, γιατί όπως τα λες κάτι δεν πάει καλά...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για η παράλειψη δεν είναι στον υπολογιστή της υπογραφής μου είναι σε ένα core 2 quad q6600. Αυτό πυ μου κάνει εντύπωση είναι που ακούγεται το ανεμιστηράκι πριν βγάλει αυτό το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις δε μπορώ να σου πω ακριβώς ποια είναι η μητρική γιατι ο υπολογιστής είναι ης ξαδέλφης μου και βρίσκεται εκτός αθηνών. το επόμενο σαββατοκύριακο θα είμαι εκεί και προσπαθώ να δω μήπως καταφέρω να βρω τι φταίει από εδω ουτως ωστε αν χρειαστεί κάποιο ανταλλακτικό να το πάρω από εδω.

Link to comment
Share on other sites

Για να μαρσάρει το fanάκι πάει να πει ότι μάλλον οι θερμοκρασίες ξεφεύγουν γερά.

Τώρα να ξεκούμπωσε κάτι; Να θέλει απλά νέα πάστα; Να αγοράσεις από τώρα καμία τέτοια να τελειώνεις; Αναλόγως την απόσταση και το επείγοντος του πράγματος...

:)

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την απόσταση είναι στην Ερμιόνη προοληπτικά και εγώ αυτό είπα να πάρω καμία να την αλλάξω περισσότερο γιατί ανέβαζε στροφές το ανεμιστηράκι. Είναι socket 775 δεν ξέρω πόσο παλιά είναι η μητρική update bios αν είναι παλιά πως κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που μου πρότεινες χωράει στο κουτί έχει mid tower αλλα δε ξέρω ποιο; της είπα βέβαια να μετρήσει την απόσταση από τη μητρική μέχρι το πλαινό του κουτιού.

Link to comment
Share on other sites

Επίτηδες σου πρότεινα 92άρα - γιατί αυτές μπαίνουν give or take σε όλα τα tower, ακόμα και τα παλιά / φθηνά.

Για το BIOS, αν χρειαστεί, θα δεις στο site του κατασκευαστή: είτε θα υπάρχει κάποιο utility είτε οδηγίες για boot usb/δισκέτα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now