kjtzemis

Αγορα νεας GPU

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους παλικαρια μου.

Χρειαζομαι την βοηθεια σας καθως παω για αγορα νεας gpu και μιας και εχω πανω απο χρονο να ψαχτο με το θεμα gpu εχω μεινει αρκετα πισω οπως καταλαβαινετε.

Λοιπον τα χρηματα που μπορω να διαθεσω ειναι 250Ε θελω να ειναι οσο καλυτερη γινετε (αναλογα βεβαια και με τα χρηματα που διαθετω) και να παιζει απροβληματιστα τα νεα παιχνιδια και να μου κρατησει κιολας καμποσο χρονικο διαστημα να μην ειμαι δλδ σε 1 χρονο παλι για αλλαγη, αυτη την στιγμη ειμαι με την Asus GTX 550Ti 1Gb, την εχω 4 χρονια κοντα (τον ιουλιο θα κλεισει 4 χρονια) και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο ακομα και σε παιχνιδια τερατα (στα πιο καινουρια παιχνιδια κατεβαζα λιγο τα γραφικα πχ στα medium αλλα τα ετρεχε απροβληματιστα).

Το μοναδικο παιχνιδι που δεν μπορεσε να μου σηκωσει καθολου ακομα και ολα low και off και αναλυση 1080p ηταν το mortal kombat x το οποιο με εβαλε στο τρυπακι για την αλλαγη της πλεον γτ καταλαβαινω πως τα καινουρια new generation games δεν θα τα σηκωνει.

Τα χαρακτηριστικα του pc μου τα παραθετω απο κατω:

PC:

CASE: CM Storm SCOUT2

Motherboard: ASUS P8H67-M

CPU: Intel® Core(M) i5-2500 CPU @ 3.30GHz

RAM: 2x4Gb RAM DDR3

GPU: Asus GeForce GTX 550 Ti 1Gb

HDD: 1Tb Seagate, 2Tb WD

Τροφοδοτικο: 750W (αγνωστο πρεπει ναναι καθος δεν βλεπω την ονομασια, combatpower πρεπει να λεγετε, τουλαχιστον εγω αυτο βλεπω δεν βλεπω καποιο αλλο ονομα)

TV/Monitor: LG FLATRON M2762DP 27"

Windows 8.1 Pro 64bit

Περιμενω τις προτασεις/αποψεις σας.

Σας ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων.

Edited by kjtzemis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου kjtzemis, κανονικά με αυτά τα χρήματα θα σου έλεγα για used 290 με τα 4GB που όλο και γίνονται πιο χρήσιμα.

Αλλά το psu σου ακούγεται horror story ( δεν ανεβάζεις καμία photo; ) οπότε η πιο φρόνιμη επιλογή είναι καμία GTX960 με τα μισά... :/

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ευκολο να γραφεται και της ονομασιες απο της καρτες, πχ φιλε @caution τι εννοεις με την 290 ποιανης εταιριας ειναι σε ρωταω γτ εχω δει πολλες ομοιτητες σε αριθμους σε πολλες καρτες αλλα η καθε μια ειναι και διαφορετικη για να δω πανω κατω και τιμες απο τον skroutz.

Αυτη η 290 που λες ποσο περιπου μπορω να την βρω used (αν και ηθελα να παω σε καινουρια καρτα σε τετοια θεματα δεν μαρεσει να παω σε used).

Εβγαλα φωτογραφια το τροφοδοτικο και σας το δινω παρακατω απλα μην μου πειτε πως ειμαι για αμεση αλλαγη γιατι παω για αυτοκτωνια (εστω να μου αντεξει η νεα καρτουλα για κανα μηνα με το συγκεκριμενο psu και απτον Μαη τοτε ναι να παω για αγορα, γτ αυτη την στιγμη δεν θα τα βγαλω περα και με τις δυο αγορες).

GTX960 εννοεις μια απο τις δυο που εχω βαλει στα link?

http://www.skroutz.gr/s/6081602/MSI-GeForce-GTX960-2GB-Gaming-GTX-960-GAMING-2G.html

http://www.skroutz.gr/s/6042038/Gigabyte-GeForce-GTX960-2GB-G1-Gaming-GV-N960G1-GAMING-2GD.html

Εδω ειναι η φωτο γτ δεν μπορουσα να την ανεβασω στο ποστ μου.

http://imageshack.com/a/img901/9680/t1wWCb.jpg

Edited by kjtzemis
Link to comment
Share on other sites

Για την GTX960 κινήσου με γνώμονα την τιμή, ναι μια τέτοια MSI

VGA :: nVidia GeForce GTX 960 OC 2GB DDR5 PCI-E DVI HDMI Triple-DP (MSI) (GTX 960 2GD5T OC) - Visionstudio.gr

είναι μια χαρά και θα μείνει full ικανοποιημένος μιας και είναι chip δροσερό από την φύση του και με μικρές καταναλώσεις.

Τώρα για την 290 καινούργια δεν παίρνεις με 250. Αλλά κοιτώντας στις αγγελίες μας ή στις αγγελίες του insomnia μπορείς να βρεις μία καλή υλοποίηση στα 250 και με υπόλοιπο εγγύησης. Αν είσαι άνετος με used αγορά κοίτα για μία από τις δύο στις αγγελίες

VGA :: ATI Radeon R9 290 OC 4GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Gigabyte) (GV-R929OC-4GD) - Visionstudio.gr

VGA :: ATI Radeon R9 290 DirectCU II OC 4GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Asus) (R9290-DC2OC-4GD5) - Visionstudio.gr

και θα σε πάει αρκετά περισσότερο σαν κάρτα ΑΝ την αντέχει το τροφοδοτικό σου.

*τα link είναι ενδεικτικά, ψάξε τιμές πριν αγοράσεις :)

edit: ναι, ξέχνα την 290, οι αναφορές για το τροφοδοτικό σου δεν είναι καλές... με την GTX960 πιέζεις λιγότερο την τύχη σου σε αυτόν τον τομέα.

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που θελω ειναι να με κρατησει εστω μεχρι μεσα Μαη το psu για να μπορεσω να μαζεψω τα χρηματα για ενα αξιοπρεπες τροφοδοτικο της corsair ή της coolermaster (ποσα watt λες να ειναι αρκετα?).

Η GTX960 που μου εστειλες στο πρωτο λινκ απτο post σου εχει μεγαλες διαφορες (καλυτερη/χειροτερη) απο τις 2 GTX960 που σου εστειλα στα λινκ απτον τσιφουτη και συγκεκριμενα απο την κοκκινομαυρη (χρωματα) της MSI?

Επισης θα μπορει καποια απο αυτες να παιζει σε full καινουρια παιχνιδια ή θα παιδευομαι με τα low/medium και δεν θα δω διαφορες?Επισης παιζει να με κρατησει κανα 2-3.5 χρονια ή στον 1 χρονο θα πρεπει να κατεβαζω ακομα και αναλυσεις?

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου στις 960 δεν χρειάζεται να αγοράσεις την πιο super wow υλοποίηση, αν δεις και στο review πόσο άδειο pcb μας πουλάνε θα καταλάβεις γιατί σου έδειξα την πιο φθηνή MSI που έπεσε το μάτι μου. Και όχι δεν έχει σημαντικές διαφορές από αυτές που με έδειξες, στην ουσία την ίδια ψύξη έχουν όλες και λίγο πολύ το ίδιο clockάρουν.

Επειδή η GTX960 είναι ολιγαρκέστατη από ρεύματα, και αφού το τροφοδοτικό σου ήταν ok με την παλιά σου 550Ti παίζει να μην χρειαστεί να αλλάξεις τροφοδοτικό επί τούτου :)

Τώρα πόσο θα σου κρατήσει; Αναλόγως τις απαιτήσεις σου και τα games που σε ενδιαφέρουν. Προσωπικά δεν τις πάω καθόλου τις 960 γιατί οι επιδόσεις είναι σε 7970-GTX670 επίπεδα και έχουν λίγη ram. Αλλά βλέποντας πόσο κράτησες την 550 και μιλώντας για 1080p δεν προβλέπω άμεσα δράματα. Αν είχες ένα σίγουρο psu θα σε προέτρεπα για used 290 που είναι "κλέψιμο" αλλά στην περίπτωσή σου η GTX960 είναι μονόδρομος οπότε όρμα, άραξε και με το psu σου και αργότερα βλέπεις τι κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω την 290 στα 290? με 3 χρόνια ακόμα εγγύηση απο αγγελία στο ινσομνια και γλυφομε και ξερογλυφομε (δεν έχω αυτά τα λεφτά όμως για να πάω στα 300? κοντά) αν την τσιμπαγα λέμε τώρα αν θα με κρατούσε για κάνα μήνα με το συγκεκριμένο τροφοδοτικό που έχω (ή αν έπαιρνα ενα 500αρι corsair ένως ξαδεφδου) μέχρι τον Μάη ή θα υπήρχε μεγαλος κίνδυνος με το δικο.μου psu να κάψω καμια κάρτα;

Όσο για την msi με ψυνει το μαύρο κόκκινο που σου είπα μιας και εκεί κοιμενοντε τα χρώματα γενικά αποτι έχω μέσα στο κουτι αλλά υπάρχει περίπτωση να πάω και σε αυτή που μου εδειξες για να μου μείνουν τα χρήματα για να πάω για ssd ή psu τον άλλον μήνα.

Υ.Γ.μ την 960 θα μπορέσω να παίξω κάνα παιχνιδι σε όλα φουλ πχ το mortal kombat x ή σε κάνα άλλο που θα βγει μέσα στον χρονο ή θα παιδευομαι ακόμα και στις αρχές με το να παίζω με τα γραφικά σε high,medium,low κλπ;

Υ.Γ.2.μηπως καποια απο τις 3 παρακατω που στελνω σε link ειναι καλυτερες επιλογες απο την 960 της msi?

http://www.skroutz.gr/s/4902372/MSI-Radeon-R9-280-3GB-Gaming-R9-280-GAMING-3G.html

http://www.skroutz.gr/s/4682070/Gigabyte-Radeon-R9-280-3GB-OC-GV-R928WF3OC-3GD.html

http://www.skroutz.gr/s/4693413/Asus-Radeon-R9-280-3GB-DirectCU-II-90YV0620-M0NA00.html

Edited by kjtzemis
Link to comment
Share on other sites

H απλή 280 που κοιτάζεις (όχι 280x) έχει τις ίδιες επιδόσεις με την GTX960, ένα επιπλέον GB ram που σίγουρα θα είναι καλό για το μέλλον της και χειρότερη κατανάλωση για το psu σου. Έχει δηλαδή και τα θετικά της και τα αρνητικά της για την περίπτωσή σου.

Τώρα για τις 290, η κάρτα είναι σε άλλο επίπεδο performance (35%+) και με 4GB ΑΛΛΑ δεν ξέρουμε τι θα πει το psu σου. Αν την πάρεις τα σενάρια είναι τα εξής:

-Δουλεύουν όλα μια χαρά. Απόδοση x1.2

-Στα ζόρια, σβήνει το τροφοδοτικό οπότε θέλεις άλλο με το καλημέρα. Απόδοση x1.4

-Σβήνει το psu και σου καίει και τίποτα άλλο μαζί. Απόδοση x2.5

το παίζεις; :hehe: Αν έχεις δυνατότητα να πάρεις άμεσα άλλο psu αν προκύψει ανάγκη, το παίζεις κατά την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το παίζω γτ κάτσει το 2,5 δεν έχω τα χρήματα για να αλλάξω το οτιδήποτε άλλο άμεσα και με βλεπω απτά νεύρα μου να το πιάσω και να το αμμολαω κάτω απτό μπαλκόνι.χεχεχε.:P

Ψηνομαι υπερβολικά για την 280 που έστειλα σε λινκ μιας και είναι 3gb.τι σκατά πιστεύω να αντέξει 1 μήνα η συγκεκριμένη με το psu μου.τι λες και εσύ;τι απόδοση δίνεις γκουρού;:P

EDIT:οταν λεω για την 280 εννοω αυτη http://www.skroutz.gr/s/4693413/Asus-Radeon-R9-280-3GB-DirectCU-II-90YV0620-M0NA00.html και οχι αυτη της gigabyte http://www.skroutz.gr/s/4682070/Gigabyte-Radeon-R9-280-3GB-OC-GV-R928WF3OC-3GD.html.

Υ.Γ.Παιδια χιλια συγγνωμη σας εχω τρελανει αλλα προσπαθω και εγω να κατατοπιστω οσο γινετε δυνατον καλυτερα στο θεμα μιας και δεν θα ειναι λιγα τα χρηματα και δεν προκειτε για μια απλη αναβαθμιση.Και σας ευχαριστω πολυ για τις μεχρι τωρα απαντησεις σας και οσες θα ερθουν. :D

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kjtzemis
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το παίζω γτ κάτσει το 2,5 δεν έχω τα χρήματα για να αλλάξω το οτιδήποτε άλλο άμεσα και με βλεπω απτά νεύρα μου να το πιάσω και να το αμμολαω κάτω απτό μπαλκόνι.χεχεχε.:P

Ψηνομαι υπερβολικά για την 280 που έστειλα σε λινκ μιας και είναι 3gb.τι σκατά πιστεύω να αντέξει 1 μήνα η συγκεκριμένη με το psu μου.τι λες και εσύ;τι απόδοση δίνεις γκουρού;:P

EDIT:οταν λεω για την 280 εννοω αυτη Asus Radeon R9 280 3GB DirectCU II (90YV0620-M0NA00) | Skroutz.gr και οχι αυτη της gigabyte Gigabyte Radeon R9 280 3GB OC (GV-R928WF3OC-3GD) | Skroutz.gr.

Υ.Γ.Παιδια χιλια συγγνωμη σας εχω τρελανει αλλα προσπαθω και εγω να κατατοπιστω οσο γινετε δυνατον καλυτερα στο θεμα μιας και δεν θα ειναι λιγα τα χρηματα και δεν προκειτε για μια απλη αναβαθμιση.Και σας ευχαριστω πολυ για τις μεχρι τωρα απαντησεις σας και οσες θα ερθουν. :D

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

η asus 280 ειχε πολλα προβληματα (artifacts, black screens)

στο λεω γτ ειχα παρει την 280Χ κ μετα απο μιση ωρα gaming ειχα artifacts

εκανα αντικατασταση με gigabyte 280x rev2.0 κ δεν ειχα κανενα προβλημα

οποτε απο μερια μου μην μπλεξεις με asus στην σειρα 280.. πιθανοτατα θα βρεις τον μπελα σου

αμα το ψαξεις στο google η youtube θα καταλαβεις τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

Γκουρού; :hehe:

Η απόσταση σε κατανάλωση μεταξύ GXT960 και R9 280 είναι στην πράξη κάτι παραπάνω από 50 watt. ΛΟΓΙΚΑ θα είσαι εντάξει, δεν νομίζω αυτά τα είναι τα κρίσιμα watt στην περίπτωσή σου. Και στο review που βλέπω το μικρό τεστ το περνάει το "750"άρι σου. Ωραία τιμή η Asus!

Link to comment
Share on other sites

Με τρομοκρατησατε για την Asus πανω που ειχα ψηθει υπερβολικα ηρθε το ποστ του φιλου [MENTION=14182]FarmaS[/MENTION] εδω και αλλο ενα ποστ ενως αλλου φιλου στο ινσομνια και τρωει ακυρο γτ το μονο που θελω ειναι να μην μπλεξω με τετοιες ιστοριες (και ποιος θα ηθελε αλλωστε).

Επισης στο ινσομνια μου προτειναν την συγκεκριμενη SAPPHIRE AMD R9 280 OC Dual-X Boost 11230-00-20G (η οποια δεν ξερω γτ αλλα δεν με πολυψηνει) ποια ειναι η γνωμη σας γιαυτη?

Και μιας και ηρθε η ωρα της αποφασης/τελικης επιλογης για να πεσει η παραγγελια ποια θα τσιμπαγατε εσεις?Την 280 της gigabyte, της MSI ή της amd (την οποια την εστειλα με το παραπανω link)?

Link to comment
Share on other sites

Την φθηνότερη με την μεγαλύτερη εγγύηση, εγώ. Η συγκεκριμένη Asus είναι καλύτερη υλοποίηση από την συγκεκριμένη Sapphire.

Και δεν νομίζω ότι είχαν κάτι γενικευμένο αυτές οι Asus, ότι και να googlάρεις με από δίπλα "problem" θα βρεις περιπτώσεις, δεν υπάρχει προϊόν τεχνολογίας με μηδέν RMA rate...

Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη εχω δουλεψει της Gigabyte θα σου προτεινα αυτη https://www.skroutz.gr/s/4682070/Gigabyte-Radeon-R9-280-3GB-OC-GV-R928WF3OC-3GD.html

μαλιστα βλεπω πως ειναι λιγο πιο γρηγορη σε σχεση με τις υπολοιπες 280

για την Sapphire εχω ακουσει οτι εχουν καλυτερες θερμοκρασιες αλλα οχι με αυτην την υλοποιηση που εδειξες

αυτη ειναι η καλη https://www.skroutz.gr/s/6441107/Sapphire-Radeon-R9-280X-3GB-OC-Vapor-X-11221-12-20G.html μονο π ειναι η 280Χ κ κοστιζει κανα 30αρι παραπανω σε σχεση με την Gigabyte

αλλα λογικα θα δικαιολογει κ τις οποιες διαφορες εχουν μεταξυ τους

Link to comment
Share on other sites

Την φθηνότερη με την μεγαλύτερη εγγύηση, εγώ. Η συγκεκριμένη Asus είναι καλύτερη υλοποίηση από την συγκεκριμένη Sapphire.

Και δεν νομίζω ότι είχαν κάτι γενικευμένο αυτές οι Asus, ότι και να googlάρεις με από δίπλα "problem" θα βρεις περιπτώσεις, δεν υπάρχει προϊόν τεχνολογίας με μηδέν RMA rate...

πασα μου η asus σε αυτο το μοντελο ειχε τις περισσοτερες αναφορες για προβληματα

στο λεω με 100% σιγουρια γτ οταν εκανα την παραγγελια ανακαλυψα σε πολλα φορουμς οτι ειχαν προβλημα

ειπα να το ρισκαρω ΜΗΠΩΣ κ εγω πεσω σε καλο κομματι γτ λογικο ειναι να μην ειναι ολες οι παρτιδες χαλια αλλα τελικα δεν γλυτωσα

οποτε εκανα την αντικατασταση μου με αλλη εταιρια κ λυθηκε το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αρα μου λες να προχωρησω στην asus και να μην φοβηθω λογο των "προβληματων" που εχουν αναφαιρθει?

Ναι.

Ψωνίζεις καινούργια με φρέσκια απόδειξη, τι έχεις να φοβηθείς; Με ένα γρήγορο googling δεν βρήκα κάτι γενικευμένα κακό για την συγκεκριμένη και επίσης έχω τουλάχιστον 4-5 280 & 280x Asus (αντίστοιχα boards έχουν) στο φιλικό μου περιβάλλον που δουλεύουν μια χαρά. Άφοβα θα έλεγα.

πασα μου η asus σε αυτο το μοντελο ειχε τις περισσοτερες αναφορες για προβληματα

στο λεω με 100% σιγουρια γτ οταν εκανα την παραγγελια ανακαλυψα σε πολλα φορουμς οτι ειχαν προβλημα

ειπα να το ρισκαρω ΜΗΠΩΣ κ εγω πεσω σε καλο κομματι γτ λογικο ειναι να μην ειναι ολες οι παρτιδες χαλια αλλα τελικα δεν γλυτωσα

οποτε εκανα την αντικατασταση μου με αλλη εταιρια κ λυθηκε το προβλημα

Τα περισσότερα "black screen" ήταν θέματα που λύθηκαν με drivers στην αρχή και αφορούσαν ΟΛΕΣ τις 280x. Googlαρε και για την Giga που έχεις και θα βρεις αναφορές και για αυτή.

Εγώ δεν βρήκα κάποιο μεγάλο thread που να έχουν μαζευτεί Asus καταναλωτές και να μιλάνε για ελαττωματικό προϊόν, όπως όταν στα αλήθεια υπάρχει στα αλήθεια σχεδιαστικό ελάττωμα (GTX570, MSI AM3+ κτλ). Αν έχεις βρει εσύ, κάνε την καλή και δείξ' το να το ξέρω και εγώ και να γλυτώσουμε και τους επόμενους :)

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

Πφφφ τεραστιο το δειλλιμα μου την συγκεκριμενη στιγμη, λεω να παρω το ρισκο και να παω προς την asus μιας και την εχω μια συμπαθεια (λογο και της 550ti που πραγματικα μεβγαλε ασπροπροσωπο και την λατρεψα) και ο θεος βοηθος.Ειναι και σε λιγο χαμηλοτερη τιμη.

Ποια ειναι ακριβος τα προβληματα που εχουν αναφερθει για την συγκεκριμενη αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Ψωνίζεις καινούργια με φρέσκια απόδειξη, τι έχεις να φοβηθείς; Με ένα γρήγορο googling δεν βρήκα κάτι γενικευμένα κακό για την συγκεκριμένη και επίσης έχω τουλάχιστον 4-5 280 & 280x Asus (αντίστοιχα boards έχουν) στο φιλικό μου περιβάλλον που δουλεύουν μια χαρά. Άφοβα θα έλεγα.

Τα περισσότερα "black screen" ήταν θέματα που λύθηκαν με drivers στην αρχή και αφορούσαν ΟΛΕΣ τις 280x. Googlαρε και για την Giga που έχεις και θα βρεις αναφορές και για αυτή.

Εγώ δεν βρήκα κάποιο μεγάλο thread που να έχουν μαζευτεί Asus καταναλωτές και να μιλάνε για ελαττωματικό προϊόν, όπως όταν στα αλήθεια υπάρχει στα αλήθεια σχεδιαστικό ελάττωμα (GTX570, MSI AM3+ κτλ). Αν έχεις βρει εσύ, κάνε την καλή και δείξ' το να το ξέρω και εγώ και να γλυτώσουμε και τους επόμενους :)

εγω μιλαω εκ πειρας απο την asus 280x π ειχα

οσο για το bios update εμενα δν μ ελυσε το προβλημα (R9280X-DC2T-3GD5 VBIOS update

BIOS update to remove rare artifacting events during gaming, Please also update the Catalyst driver to 13.251 or above)

στο google τοτε π εψαξα + το youtube τα περισσοτερα θεματα ηταν για asus

τωρα η απλη 280 μπορει να μην εχει θεμα αλλα δν βαζω το χερι μου στην φωτια

παντως οπως κ να εχει μ εμεινε ψυχολογικο..

γιαυτο στην asus 290x εβαλα kraken g10 μαζι με zalman vrm heatsink http://www.quietpc.com/zm-rhs1

ειδα 30+βαθμους κατω στα vrm

Link to comment
Share on other sites

Το ότι τα περισσότερα θέματα που βρήκες ήταν με Asus μπορεί απλά να σημαίνει ότι η Asus πούλησε περισσότερα κομμάτια.

Όπως και να 'χει, πολλά black screen αφορούσαν τους drivers (εποχές 13.xx) οπότε και ένα κάρο αναφορές ήταν στην ουσία προβλήματα drivers. Δεν αμφιβάλω ότι είχες πρόβλημα με την συγκεκριμένη, απλά αμφιβάλω ότι ήταν γενικευμένο. Μέχρι να δω κανένα μεγάλο thread με πολλές αναφορές μαζεμένες και να αλλάξω γνώμη :)

edit: ε στο forum της Asus, για Asus προβλήματα θα διαβάζεις... Για thread που κρατάει ένα έτος σε συνδυασμό με τον αριθμό των αναφορών, δεν με πείθει για κάτι φοβερό. Πάντως καλά κάνεις και το αναφέρεις :T:

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

Το ότι τα περισσότερα θέματα που βρήκες ήταν με Asus μπορεί απλά να σημαίνει ότι η Asus πούλησε περισσότερα κομμάτια ;)

Όπως και να 'χει, πολλά black screen αφορούσαν τους drivers (εποχές 13.xx) οπότε και ένα κάρο αναφορές ήταν στην ουσία προβλήματα drivers. Δεν αμφιβάλω ότι είχες πρόβλημα με την συγκεκριμένη, απλά αμφιβάλω ότι ήταν γενικευμένο. Μέχρι να δω κανένα μεγάλο thread με πολλές αναφορές μαζεμένες και να αλλάξω γνώμη :)

στην εδωσα την σελιδα πιο πανω

η καθαρη αληθεια ειναι οτι το μοντελο Asus R9 280X TOP 3GB ηταν αυτο π προβληματιζε λογο οτι ειχε μεγαλυτερο χρονισμο στις μνημες (elpida) οποτε οι περισσοτεροι ελεγαν να ριξεις χρονισμο+ρευμα για να αποφυγεις τα artifacts.. εκτος αν ησουν τυχερος κ σου καθοτανε κομματι με hynix μνημες που δεν ενιωθαν τοσο ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις επεσε η παραγγελια μου απτο visionstudio μου βγηκε στα 218Ε μαζι με τα μεταφορικα τα οποια ητανε 6.50Ε.

Ας ελπισω να πανε ολα καλα και να μην εχω προβληματα.Οπως και ναχει σας υπερευχαριστω για ολες τις πληροφοριες και τον κοπο σας να με βοηθησετε.

Θα σας ξανασυμβουλευτω να ειστε σιγουροι για την αγορα psu/ssd σε κανα μηνα απο τωρα. :eagerness:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις επεσε η παραγγελια μου απτο visionstudio μου βγηκε στα 218Ε μαζι με τα μεταφορικα τα οποια ητανε 6.50Ε.

Ας ελπισω να πανε ολα καλα και να μην εχω προβληματα.Οπως και ναχει σας υπερευχαριστω για ολες τις πληροφοριες και τον κοπο σας να με βοηθησετε.

Θα σας ξανασυμβουλευτω να ειστε σιγουροι για την αγορα psu/ssd σε κανα μηνα απο τωρα. :eagerness:

απο εκει αγοραζω συνηθως

εκει εγινε κ το θεμα π προαναφερα με την καρτα

στην αμεση αντικατασταση το μαγαζι τα κανει ΑΜΕΣΑ (τουλαχιστον σε εμενα)

οποτε καλη αγορα κ με ΜΗΔΕΝ προβληματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now