bfc_xxx

Νέα κάρτα μέχρι 350?

Recommended Posts

Ίσως η Sapphire αποσύρει τις υπάρχουσες Nitro από τα stock, για να τις κάνουν το καινούργιο Revision που θα έχει Backplate.

SAPPHIRE Technology

Ναι φίλε έτσι είναι, αυτό είδα τώρα και εγώ στο σκρουτζ και φυσικά πέσανε τα κοράκια που τις πήρανε πρώτοι να ανεβάσουν την τιμή στα 420 απο ~360 που εύρισκα την προηγούμενη έκδοση, 80 ευρώ το backplate? Θα περιμένω λίγο πάντως να βρω καμια ανάρτηση από άλλο μαγαζί της ίδιας κάρτας και αν την βρώ κοντά στην τιμή της gigabyte θα πάω σε αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε έτσι είναι, αυτό είδα τώρα και εγώ στο σκρουτζ και φυσικά πέσανε τα κοράκια που τις πήρανε πρώτοι να ανεβάσουν την τιμή στα 420 απο ~360 που εύρισκα την προηγούμενη έκδοση, 80 ευρώ το backplate? Θα περιμένω λίγο πάντως να βρω καμια ανάρτηση από άλλο μαγαζί της ίδιας κάρτας και αν την βρώ κοντά στην τιμή της gigabyte θα πάω σε αυτήν.

Περίμενε λίγες μέρες και θα πέσει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Μιά και βλέπω διάφορες απόψεις θα μπορούσατε να δώσετε και την αποψή σας ανάμεσα σε αυτές τίς 2 υλοποιήσεις

VGA MSI RADEON R9 390 GAMING 8G 8GB GDDR5 PCI-E RETAIL - ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ (PER.514591)

VGA ASUS RADEON R9 390 R9390-DC2-8GD5 8GB GDDR5 PCI-E RETAIL - ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ (PER.513721)

?? και αν μπορεί όποιος θέλει και αιτιολογία (το theme του υπολογιστή μου είναι το ROG ) οπότε δέν συζητάμε για χρώμα ...αλλά για υλοποίηση , ψύξη , θόρυβο (και μια και έχω την Asus R9 280X DCII TOP) αυτή την στιγμή κοιτάω στήν απλή έκδοση (non X) για ελαφρώς ποιό πολυτισμένη λειτουργία .

Π.Χ. έχω διαβάσει οτι σε κάποιες MSI δέν ηταν καλά τοποθετημένη η πάστα απο κατασκευής και ανέβαζε 85αρια και βάλε αλλά δεν λέει να ανοιξεις κάρτα όταν την πάρεις να κοιτάς την πάστα μια και χάνεις την εγγύηση.

Εδώ και το κουτί μου όποιος δέν το έχει δει

Edited by Hellfire
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now