Noobakos

σημερα ερχετε η 390 ερωτηση PSU συμβατοτητας

Recommended Posts

καλημερα σημερα θα παραλαβο την msi 390 ( το τελευταιο κομματι προλαβα απο eshop 430 ευρω ) και θελω να ρωτησω αν θα εχω προβλημα με τροφοδοτικο που ειναι 6 ετων το coolermaster 1000w silent pro m1000 ( χωρις κουτι ηταν το τροφοδοτικο χυμα τυλιγμενο με διαφανη ταινια στα 150 ευρω απο πλαισιο αρχες 2010 ) φοβαμε γιατι με το παλιο προβληματικο μοβο που ειχα πριν χαλαση της evga p55 classified 200 αργουσε να ανιξει με την 580 gtx και δεν ξερω αν ηταν το τροφοδοτικο η αιτια , τωρα με την 760 gtx στο νεο pc με msi 970 gaming mobo δεν μου εχει παρουσιαση κανενα προβλημα ολα τελια αλα ειναι 170 watt mono η 760 gtx , αλα φοβαμε μην συναντησω προβληματα επειδη ειναι 275 watt η 390 πιο πολλα απο την 580 που ηταν στα 244 watt , αν μου παρουσιαστη καποιο προβλημα πιο τροφοδοτικο να παρω στα 1000 watt ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Με μπέρδεψε λίγο το post σου..

Δεν θα σου παρουσιάσει κανένα πρόβλημα το τροφοδοτικό, και σίγουρα δεν χρειάζεσαι για κανένα λόγο 1000w :) Think positive και περίμενε να δοκιμάσεις την κάρτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Δέν θα έχεις κανένα πρόβλημα με το τροφοδοτικό σου εγώ πρίν απο μερικές μέρες παρέλαβα την παρα κάτω

Sapphire VGA R9 390v2 Nitro 8GB TRI-X OC - Κάρτες γραφικών (VGA)

και έχω τροφοδοτικό το παρακάτω

Thermaltake - U.S.A. - Toughpower Grand 850W (Fully Modular) - PS-TPG-0850MPCGUS-1

χωρίς κανένα πρόβλημα με I7 470 (3,6Ghz) ....δές υπογραφή μου για τα υπόλοιπα με έξτρα 10 ανεμιστήρες (140'χ3 και 120'χ7) +Led Light της NZXT+Grid+ Fan Controler η Κάρτα ήχου μου έχει έξτρα τροφοδοσία και το τροφοδοτικό απλά "δέν νιώθει" είναι χαλάρό και για να μήν ανχώνεσαι η δουλειά μου είναι τα ηλεκτρονικά οπότε δέν στο λέω 'ελαφρά την καρδία ή άσχετα"

Edited by Hellfire
Link to comment
Share on other sites

Άνετος είσαι. Αν δεν υπάρχει κάποια βλάβη (που όπως τα περιγράφεις δεν υπάρχει) δεν θα έχεις πρόβλημα και όσο και να έχει "παλιώσει" το τροφοδοτικό σου και πάλι έχεις άπλετο "αέρα" να clockάρεις τα πάντα στον Θεό.

edit: single rail το βλέπω, άρα δεν έχεις να προσέξεις κάτι κατά την εγκατάσταση!

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και παιζει κανονικα κανενα προβλημα μπηκαν και τα windows 10 και ειναι ολα τελεια , ειχα φοβηθει απο παλια που ειχα προβληματα με τα προβληματικα μοβο με επιανε πανικος λες και ηταν το τρενακι του τρομου καθε φορα που κολαγανε και προσπαθουσα να το φτιαξω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now