DjHrge

Νέα κάρτα gaming, 80Ε

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα, φίλος μου, ζήτησε γνώμη μου για νέα κάρτα, διότι την παλιά την έκαψε.

είναι gaming τύπος, η μητρική του είναι η ASUS P5K-E. εχει εναν intel core duo cpu. παραπάνω πληροφορίες δεν γνωρίζω και εγώ, ότι μου είπε σας λέω, δεν τον έχω επισκεφτεί τον υπολογιστή του ακόμα δυστυχώς. Έχει ένα μπάτζετ στα 80 ευρώ περίπου. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αν υπάρχει αξιοπρεπές τροφοδοτικό και υπομονή στις αγγελίες , με αυτά τα χρήματα μπορείς να βρεθείς είτε με καμία R7 260/360 (που θα έχει ακόμα εγγύηση) είτε με καμιά 5870 (που δεν θα 'χει). Λίγο πιο κάτω αλλάζουν χέρια και οι 460/5850/6870. Αλλά πρώτα πρέπει να δεις τι τροφοδοτικό υπάρχει.

Σε καινούργιες με αυτά τα χρήματα δεν παίρνεις καν 750-non-ti οπότε είναι κρίμα να πετάξεις τα χρήματά σου.

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

βαλε αλλα 20 και παρε καμια 750 θα εχεις και εγγυηση

κατσε μια βδομαδα χωρις τσιγαρα δεν εγινε τπτ

κατω απο 7χχχ σειρα αμδ μην παρεις καλητερα εχουν μπει σε legacy drivers δλδ τερμα

απο nvidia 4xx+ εχουν drivers updates ακομα

Link to comment
Share on other sites

γενικα οι 750, ρ7 260/360 φευγουν στα 110-120 ευρω και παραπαει απο τα 80 που μου εχει πει. σε καμια 5870 απο οτι καταλαβα παω σε μεταχειρισμενη, κατι που θα προτιμουσα να αποφυγω. θελω να μαθω και την παλια του καρτα, ωστε να εχω ενα μετρο συγκρισης. περα απο αυτο, κατι σε πιο οικονομικο??

Link to comment
Share on other sites

Και καινούρια και καλή κάρτα γραφικών με 80 ευρώ δεν γίνεται φίλε..πρέπει να αναθεωρήσει ο φίλος σου για τις μεταχειρισμένες διαφορετικά θα πάρει κάτι εντελώς άχρηστο :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now