Το καλύτερο PC στα 650?!  

59 members have voted

  1. 1. Το καλύτερο PC στα 650?!



Recommended Posts

Κανένα παιχνίδι δεν είναι δωρεάν και δεν νομίζω οτι είναι σωστό να λέμε οτι είναι υπέρ των pc το οτι μπορούμε να βάλουμε πειρατικό game .

Προσφορές τότε.

Steam, gog, humble bundle, κλειδάδικα, κ.τ.λ. Βρίσκεις πολύ φτηνά παιχνίδια λίγο καιρό μετά την κυκλοφορία τους. Κοίταζα προχθές π.χ., το fallout 4, ?50-60 day 1, το έδιναν κάπου ~?25.

Link to comment
Share on other sites

Όταν για κουτί gaming υπολογιστή δεν μπορείς να διαθέσεις πάνω από 450 ευρώ πάει να πει ότι δεν έχεις φράγκα, με την χαζή κονσόλα θα παίζεις 5 χρόνια χωρίς να σκέφτεσαι αν θέλει αναβάθμιση! Δεν τις συμπαθώ καθόλου τις κονσόλες τις βρίζω από το πρώτο ps που αγόρασα γιατί κάνουν μόνο ένα πράγμα, αλλά αυτό το ένα πράγμα το κάνουν καλά, και για να το τελειώνω καλύτερα να κάνεις ένα πράγμα καλά αντί για να κάνεις πέντε μέτρια :)

Asrock FM2A58M-VG3+ R2.0 = Απο 39,00 Ευρω

AMD Athlon X4 860K Box = Απο 73,00 Ευρω

Corsair 8GB Vengeance DDR3-2133 MHz = Απο 47,00 Ευρω

Toshiba DT01ACA100 1TB = Απο 46,00 Ευρω

Sapphire Radeon R7 370 2GB Nitro (11240-10-20G) = Απο 144,00 Ευρω

CoolerMaster B500 Ver.2 = Απο 45,00 Ευρω

Cougar Archon = Απο 32,00 Ευρω

Σύνολο 426.00 Ευρώ

Παίζει τα πάντα με τα ίδια η καλύτερα γραφικά από PS4 και του χρόνου βάζεις και μια Polaris 10 η Vega και μπορείς να παίζεις και σε 1440p/4K. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίζει τα πάντα με τα ίδια η καλύτερα γραφικά από PS4 και του χρόνου βάζεις και μια Polaris 10 η Vega και μπορείς να παίζεις και σε 1440p/4K.

Του χρόνου πάρε το κουτάκι και έλα σπίτι μου που έχω 4k οθόνη να παίξεις να γελάσει και το παρδαλό κατσίκι :) Βλέπω με την 980ti 35fps ούτε φωτογραφίες δεν θα βλέπεις από το παιχνίδι!

Link to comment
Share on other sites

Ο σχετικός παίρνει ps4 και παίζει παιχνίδια μια 5ετια ο άσχετος π δεν ξέρει να παίζει παίρνει AMD και παιζει lol....

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Είσαι ανίδεος? δεν θες να ασχοληθείς με υπολογιστές και απλώς θες να πατάς ενα κουμπί και να παίζεις? θες να πληρώνεις 2 μεροκάματα για ένα παιχνίδι? Πάρε PS4

Venisk ακούγεσαι σαν κακομαθημένο fanboy που επειδή έχει φτιάξει κατεβαστήρι με skylake i5 ισοπεδώνει τα πάντα..... το οτι εσύ έχεις μηχανηματαρες ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ οτι όλα τα αλλά είναι σκουπίδια, Το δεύτερο μου pc με PHENOM II X4 955 stock 8 gb RAM & GTX 950 παίζει τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ 1080p από LOW μέχρι HIGH ανάλογα με το game.... αλλά οκ αφού το λες εσύ πάω να το πουλήσω να πάρω ps4.....:stupid: για σενα προφανως ενα pc που παιζει τα παντα 1080p με low settings δεν μπορει να χαρακτηριστει gaming αλλά μια κονσόλα στα 900-1080p 25 fps και τιμή ανά παιχνίδι 50-70 ευρώ είναι για τους ''σχετικούς''

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είπα ότι θα πηγαινει καρέ καρέ απλά δεν είναι gaming pc..μα δεν με πειράζει αν είναι AMD η Intel η κατηγορία 450 ευρώ είναι basic! Άκου gaming pc και αγωνιστικό με 65 άλογα..πατάμε τις κατηγορίες απλά για να πούμε κάτι κύριοι..δεν ισοπεδωνω τίποτα λεω απλά την άποψή μου παιδιά.

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Πες μας εσύ τι είναι το gaming pc, πες να μάθουμε.....

Αν θέλω να παίζω 720p ultra και το φτιάξω με 400 ευρώ ΕΙΝΑΙ gaming pc

Aν θέλω 1080p low και το φτιάξω με 450 ΠΑΛΙ είναι gaming pc!

Ξαναλέω, επειδή εσυ παίζεις 4Κ ισοπεδώνεις τα πάντα, τα μετράς όλα με το χρήμα..... δεν πάει ετσι σορρυ κιόλας!!!

Edited by Antisocial
Link to comment
Share on other sites

Πες μας εσύ τι είναι το gaming pc, πες να μάθουμε.....

Gaming pc λέγεται ο υπολογιστής που παίζει αξιοπρεπώς παιχνίδια του χτες και του σήμερα! Μπορεί για σένα που παίζεις lol gaming pc να λέγεται οτιδήποτε, μιλάω γενικά να καλύπτει όλη την γκάμα! Αλλιώς πείτε το lol pc, wow pc, dota pc και πάει λέγοντας ανάλογα τι παίζει ο καθένας μας.

Link to comment
Share on other sites

Gaming pc λέγεται ο υπολογιστής που παίζει αξιοπρεπώς παιχνίδια του χτες και του σήμερα! Μπορεί για σένα που παίζεις lol gaming pc να λέγεται οτιδήποτε, μιλάω γενικά να καλύπτει όλη την γκάμα! Αλλιώς πείτε το lol pc, wow pc, dota pc και πάει λέγοντας ανάλογα τι παίζει ο καθένας μας.

Δεν παιζω lol ουτε dota, το pc του Αten-Ra στην προηγουμενη σελιδα πιστευεις οτι δεν παιζει τα παιχνιδια του χθες και του σημερα 1080p? Far Cry,GTA,Assasin's,project cars,NFS κτλ δεν τα παιζει? Kι ομως.....

Edited by Antisocial
Link to comment
Share on other sites

ρε συ [MENTION=1118]venisk[/MENTION] σορυ κιολας αλλα μην τα ισοπεδωνεις ολα....

Εκατσες δηλ. πισω απο αυτα τα μηχανηματα που προτειναν μα amd και το παιχνιδι πηγαινε καρε-καρε?

η οτι εβλεπες πιξελακια?η νομιζες οτι εισουν στην p3 εποχη ?

ειχα μηχανηματα και θελω να εχω και απο τις 2 εταιρειες αλλα ποτε δεν ειχα τετοια κολημαρα με αυτες...

Sorry για το offtopic, Μάκηηηηη που 'σαι ρει; Πέρασαν 7 χρόνια από τότε που μου πέταγες στο εσωτερικό νέα και τα ανέβαζα, αχ ωραίες εποχές :D

Link to comment
Share on other sites

το θέμα πάει καθαρά οικονομικά, ποσά διαθέτης να σκάσεις για να παίζεις τα παιχνίδια σου με βάση τις ανάγκες σου??? με 450 ευρώ καλύπτεις ένα πολύ βασικό εύρος αναγκών, όποτε κάνεις μια αγορά εν γνώση σου ότι δεν θα παίζεις Witcher 3 maxed out, μην τρελαίνεστε παιδιά, ξέρουμε ότι παίζεις games και με Low budget pc, άλλα τι καλύπτει ένα τέτοιο μηχάνημα πέρα από το να "παίζεις" το παιχνίδι? πάρα πολύ μικρο θα έλεγα, σε σημείο να σε βάλει να σκεφτείς πριν το αγοράσεις. Η εποχή είναι δύσκολη οικονομικά για αυτό και το κοινό θα στραφεί σε νορμαλ λύσεις στο gaming.

καταπιανόσαστε τώρα με τον venisk που χει την ψώρα και την τρελά του να σκάει τα λεφτά του εκεί πέρα, και καλά κάνει αφού μπορεί, παίζει games με βάση τις ανάγκες του, οι οποίες είναι το 4Κ, από εκεί και πέρα κάθε ένας τον δρόμο του.

Αυτό το διάστημα, δεν έχω κάρτα γραφικών, παίζω με την ενσωματωμένη του 4650Κ, παίζω CS:GO τελείως πετσοκομμένα, ευχαριστιέμαι, για κάνα μισάωρο?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14377]Antisocial[/MENTION] για χαλάρωσε λιγάκι μαζί μου, ούτε σε χαρακτήρισα ούτε τίποτα για ένα φτηνό pc μιλάμε, έχεις την άποψη σου κ εγώ την δική μου. Το τι έχω ούτε σε αφορά ούτε έχει καμία σημασία με το θέμα μας, ποτέ δεν έβαλα το pc μου μέσα σε καμία συζήτηση για άλλα setup.

Link to comment
Share on other sites

@Antisocial για χαλάρωσε λιγάκι μαζί μου, ούτε σε χαρακτήρισα ούτε τίποτα για ένα φτηνό pc μιλάμε, έχεις την άποψη σου κ εγώ την δική μου. Το τι έχω ούτε σε αφορά ούτε έχει καμία σημασία με το θέμα μας, ποτέ δεν έβαλα το pc μου μέσα σε καμία συζήτηση για άλλα setup.

Εσυ χαρακτηρίζεις άσχετους αυτούς που δίνουν 450 Ε για gaming pc... ναι ή οχι? Είσαι απόλυτος με τις απόψεις σου και προσβλητικός οπότε αν δεν γουσταρεις χαρακτηρισμους άσε το υφακι του ξερόλα. Έτσι εκανες και με το ios πριν παρεις iphone & ipad... hate χωρίς λόγο!

Link to comment
Share on other sites

Εσυ χαρακτηρίζεις άσχετους αυτούς που δίνουν 450 Ε για gaming pc... ναι ή οχι? Είσαι απόλυτος με τις απόψεις σου και προσβλητικός οπότε αν δεν γουσταρεις χαρακτηρισμους άσε το υφακι του ξερόλα. Έτσι εκανες και με το ios πριν παρεις iphone & ipad... hate χωρίς λόγο!

Πήγαινε λίγο παραπίσω post 14 και δες ποιος το είπε πρώτος το άσχετος! Αν με ήξερες έστω κ λιγάκι θα ήξερες ότι κάνω πλάκα! Το υφάκι το έχεις εσύ όχι εγώ, ρώτησες κάτι συγκεκριμένο σου απάντησα και έχεις κολλήσει στο τι έχω!

Ασχολήσου με το θέμα και όχι με μένα. Τέλος!

Link to comment
Share on other sites

Του χρόνου πάρε το κουτάκι και έλα σπίτι μου που έχω 4k οθόνη να παίξεις να γελάσει και το παρδαλό κατσίκι :) Βλέπω με την 980ti 35fps ούτε φωτογραφίες δεν θα βλέπεις από το παιχνίδι!

Γιατί θα παίζει σε 4Κ η κονσόλα ?? Εδώ καλά καλά δεν παίζουν σε 1080p.

Τουλάχιστον με το PC του χρόνου με αναβάθμιση της κάρτας γραφικών σε μια Vega/Pascal θα μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα παίζει σε 4Κ η κονσόλα ?? Εδώ καλά καλά δεν παίζουν σε 1080p.

Φυσικά και όχι, ας αφήσουμε γενικά το 4k έξω από την συζήτηση είναι υπερβολικά αισιόδοξο!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όχι, ας αφήσουμε γενικά το 4k έξω από την συζήτηση είναι υπερβολικά αισιόδοξο!

Γιατί να αφήσουμε τα 4Κ ??? Το PC των 450 Ευρώ που φτιάξαμε φέτος και που παίζει τα πάντα σε 1080p, του χρόνου με μια αναβάθμιση με τις καινούργιες κάρτες θα μπορεί να παίζει παιχνίδια και σε 4K και ίσως και VR. Η κονσόλα ούτε να το σκέπτεται.

Και μην ξεχνάμε όλες τις άλλες εργασίες που κάνεις με το PC των 450 Ευρώ (Office, Move editing κλπ) αλλά όχι με την κονσόλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όχι τόσο για τις ανάγκες του poll αλλα πιο πολύ για να μην ανοίξω άσκοπα καινούριο thread αφου τα λεφτά είναι τα ίδια. Λοιπόν για φίλο που θέλει desktop σ αυτα τα λεφτά (gaming pc). ναι λείπει η κάρτα γραφικών η οποία θα προστεθει το καλοκαίρι. πρότεινα αρχικά να κάνει ένα καλο "κορμό" κ μετά να προσθέσει τη κάρτα ώστε να μη πάνε χαμένα τα 650.

what you think?

attachment.php?attachmentid=62727&stc=1

1346.jpg

1346.jpg.26ede9c697aaef6a867e628d5c2e218

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now