costasx13

r9 390 απορία δεύτερης κάρτας

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση έχω μια r9 390 και σκέφτομαι αν βάλω μια gtx 960 ή μια gtx 970 με τα windows10 θα παίξουν αρμονικά η θα έχω θέματα γιατί παλιά δοκίμασα μια AMD 6990 με μια 550 ti σε windows7 και δεν είδα κάποια βελτίωση η θα είναι καλύτερα μια ίδια για cf.

Ευχαριστώ ..

Όλες η γνώμες δεκτές ...

mb asrock 970 fatality performance

cpu fx 8350 4.8ghz

ram g.skill 2x8gb 2400mhz

psu ax860i

vga asus r9 390 strix

ssd kingston 120gb x4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ξέρω ότι θα δουλεύει σε dx12 τίτλους αλλά νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα για να έχει νόημα, σε τι ανάλυση παίζεις και δεν σου αρκεί μια 390?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή παίζω σε μια Dell 1200p και στο μέλλον θέλω να πάω σε μια 1440p freesync η κάρτα μου αρκεί και είναι φοβερή αλλά θέλω να έχω επιδόσεις και θέλω να ψάχνω και κάτι καινούριο διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα και τα 1920 x 1200p μην κάνεις τέτοια αγορά γιατί θα χάσεις απλά χρήματα, όταν θα πάρεις την 2560 x 1440p οθόνη και δεις πρώτα πως τα πηγαίνει η κάρτα σου τότε θα συζητήσουμε ξανά αν χρειάζεσαι δεύτερη κάρτα. Αν θέλεις κάτι διαφορετικό και περισσότερη δύναμη παντού άλλαξε πλατφόρμα και πήγαινε σε skylake, εκεί πραγματικά θα δεις διαφορά. Για την ώρα όμως δεν χρειάζεσαι δεύτερη κάρτα και ο 8350 δεν αξίζει τόσα λεφτά σε κάρτες γραφικών.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μείνε όπως είσαι ή πάρε μια δυνατότερη κάρτα αργότερα, μην κάνεις crossfire ή sli για 1200p, και στα 2k στο υπογράφω θα είσαι χαλαρά :) Οτιδήποτε άλλη απορία έχεις εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now