MetallicGR

Cooler Master MasterMaker 5 Review: Can I make it mine?

Recommended Posts

Έχω να πω ότι είναι φάουλ που δεν παίρνει τριπλό ψυγείο. Επίσης η τιμή είναι εξωφρενικη κ με τα εξτρας παει στο γελοίο.

Ένα κάλυμμα για το τμημα του τροφοδοτικου θα ήταν στα +

Ps. Δεν αλλάζετε κ το thumbnail γιατί φαίνεται το κουτί με τις χειρολαβες και μπερδεύει;)

Sent from my A0001 using Tapatalk

Edited by Spirosssss
Link to comment
Share on other sites

Και όμως μπορεί να πάρει τριπλό ψυγείο μπροστά. Βασικά μπορεί να πάρει 2 με mod και να έχεις τους 6 ανεμιστήρες των ψυγείων στο fan controller. ;)

@Cooler Master Hellas, Silencio FP 120 με λευκά led;

Για μένα με τα εξτραδάκια που έχει ήδη δικαιολογεί την τιμή του. Εγώ το βλέπω σαν καλύτερο από το παλιό μου corsair 600Τ που το είχα πάρει 180 το κλασσικό χωρίς παράθυρο στο side panel. Ακόμα και σαν ανταγωνιστή του 780T να το δεις ίδια τιμή έχουν.

Για εμένα το μείον είναι ότι χάσαμε τα κάθετα pci brackets από τα παλιά κουτιά, ενώ άλλοι κατασκευαστές και modders έχουν αρχίσει να τα προσθέτουν.

Ελπίζω να αυξηθούν τα accessories και τα mods για το συγκεκριμένο κουτί. Προετοιμάζομαι να βοηθήσω σε αυτό το κομμάτι, αλλά δεν είμαι 100% έτοιμος ακόμα.

Νομίζω είναι σε καλό δρόμο η CM.:T:

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάλουν το νέο Stacker (και όχι τα μαλακοστάκερ που βγάλανε επειδή γίνονται stacked - ήμαρτον Παναγία μου) με φουλ αλουμίνιο και removable motherboard tray ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, τότε θα τους τα ξανακουμπίσω :D

Καλό το κουτί αυτό, αλλά όχι αρκετό.

Edited by Spirosssss
typo
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως μπορείς να αγοράσεις το απλό Mastercase 5 και μετά να το φορτώσεις μέσα έξω με ότι θέλεις για να το φέρεις στα μέτρα σου

τόσο οπτικά όσο και εργονομικά!

Το LED Strip μου άρεσε όπως το κατασκευάσανε. Το tempered glass όταν το βλέπεις μόνο του σαν τζάμι είναι άχαρο, αλλά μόλις μπεί επάνω στο κουτί και ανάψουν και τα φώτα, αλλάζει όλη η εικόνα του! :T:

Περιμένω το 3 και το 7. Με βλέπω στο 3 να καταλήγω άμα είναι γλυκούλι και έχει τα ίδια αξεσουάρ με το 5! :D

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάλουν το νέο Stacker (και όχι τα μαλακοστάκερ που βγάλανε επειδή γίνονται stacked - ήμαρτον Παναγία μου) με φουλ αλουμίνιο και removable motherboard tray ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, τότε θα τους τα ξανακουμπίσω :D

Καλό το κουτί αυτό, αλλά όχι αρκετό.

πολυ ομορφα κουτια πριν 10τιας

Κανα καινουργιο κοσμος να εχαμε και θα τα εχαμε ολα., Προς το παρον το καλητερο ειναι αυτο που εχω εγω... Χωραει πολλα ευρο/πουλακια!!!

attachment.php?attachmentid=65342&stc=1

20160531_125621.jpg

20160531_125621.jpg.595470ef5373319ce708

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστό μέγεθος αυτό το case!

Βάζεις μία κάρτα και δείχνει "ok" - όχι άδειο. Αν έπαιρνε και 360 κάπου, νομίζω θα το αγαπούσα ένα click παραπάνω, but still :T:

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το αρνητικό είναι η τιμή. Δεδομένου ότι μπορείς να αγοράσεις το 5 pro με 50 ευρώ λιγότερα. Το ωραίο ήταν σίγουρα η usb 3.0 type c θύρα και το fan controller. Γενικά θα την έλεγα "οκ" αναβάθμιση από το mastercase 5.

Μπράβο και πάλι στην ομάδα για το review! ! ?

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now