POWER1FM

Τελικά GTX 1080, όχι 980 Ti

Recommended Posts

Με το καλό για 1080 είναι overkill αυτή η κάρτα αλλά οκ. Μόλις τη βάλεις πες μια θερμοκρασίες να δούμε που βρίσκεσαι με την υδρόψυξη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Είχα κολλήσει με την υδρόψυξη αλλιώς θα πήγαινα σε 1070!

Βλέπω αναφορές οτι παίζει άνετα oc στα 1500. Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία? Πάντα για 24/7.

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Αν φτάνει το ψυγείο στο επάνω μέρος του κουτιού θα ήταν καλύτερα να το βάλω εκεί μαζί με του επεξεργαστή?

Αν πάει στο κάτω μέρος του κουτιού και βγάζει το ζεστό αέρα προς τα κάτω δεν θα είναι λίγο άτοπο?

Η τρίτη σκέψη είναι να αντιστρέφω τη ροή στους εμπρός και πίσω ανεμιστήρες για να έχω έξοδο από εμπρός και να πάει μπροστά σε push pull.

O τρίτος δίσκος έχει φύγει και υπάρχει δυνατότητα να πάει πιο μπροστά η corsair για να αφήσει χώρο για το ψυγείο της κάρτας.

Να αλλάξω τον ανεμιστήρα της με κάτι καλύτερο?

attachment.php?attachmentid=66890&stc=1

13198390_10209308949670346_639512255052594885_o.jpg

13198390_10209308949670346_6395122550525

Edited by POWER1FM
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αναφορές οτι παίζει άνετα oc στα 1500. Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία? Πάντα για 24/7.

Όχι όλες οι κάρτες. Οι περισσότερες βέβαια τα 1430+ τα έχουν με μια μικρή αύξηση στο power limit.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω γνώμες και βοήθεια.

Περιμένω το 3χ riing pack rgb της thermaltake για το ψυγείο της corsair και της κάρτας γραφικών καθώς και εναν riing 14 rgb για πίσω και το τελευταίο κομμάτι που θέλω να τακτοποιήσω είναι προεκτάσεις για το 24pin και τα δυο pci express της vga και δεν μπορώ να αποφασίσω χρώμα.

Το ιδανικό θα ήταν κίτρινο/χρυσό αλλά δεν εχω πετύχει πουθενά και απο του eshop που έχει ένα σωρό μου αρέσει το κόκκινο και το λευκό με τη ζυγαριά να γέρνει προς το λευκό.....

Επίσης υπάρχει κάτι όμορφο να ντύσω τις σωλήνες από τις υδροψύξεις?

edit

Αυτά είναι συμπαθητικά και αυτά μου αρέσουν πάρα πολύ!

edit

Ένας ένας παιδιά!!!!!!!! :onthego::glee::barbershop_quartet_:sleeping:

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

(Βράδυ Σαββάτου 10 και μισή το βράδυ. :P )

Προσωπικά θα πήγαινα σε αυτά που είναι μονοκόμματο κίτρινο και όχι με τα μισά μαύρα καλώδια. Υποκειμενικό είναι βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτά κοιτάζω να παραγγείλω αλλά δεν έχει pci express 8 pin πάρα μόνο 6 pin και τους έχω στείλει mail. Το 6 pin κουμπώνει στο 8 pin του psu ή θέλω 6 + 2 οπωσδήποτε?

edit

Δεν βλέπω να απαντάνε τα παλικάρια με τα καλώδια.......

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τον βάζεις ποτέ πάνω σε χαλί, θα έλεγα το ψυγείο της gpu να πάει κάτω και να βγάζει τον αέρα του προς τα έξω. Υποθέτοντας ότι τα fan του cpu είναι πάντα αργά, μια χαρά θα είσαι!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια με τα καλώδια ρε παιδιά.

Απο την πλευρά του τροφοδοτικού τα pci express είναι 6pin και απο την πλευρά της κάρτας 6+2.

Να υποθέσω ότι τα 2 έξτρα είναι παράλληλα με των 6pin?

Προσπαθώ να βγάλω άκρη για να παραγγείλω κίτρινα καλώδια και έχει μόνο 6pin στο site.

Να του πω να μου φτιάξει ένα 6+2 με τον ίδιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου έστειλαν την evga 06g-p4-4995-kr που υπάρχει στο skroutz στα 450?.Μιλάμε για τραγικά πράγματα.....

Βλέπω να περιμένω καμία εικοσαρια μέρες ακόμα και η κάρτα είναι ήδη πληρωμενη με την πιστωτική μου... Περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ποια 1080 έχετε να προτείνετε? Ψήνομαι τρελά για την Gigabyte GeForce GTX1080 8GB G1 Gaming (GV-N1080G1 GAMING-8GD)

Είναι φοβερή κάρτα η giga αλλά πολύ ακριβή ακόμα! Πήρα την inno3d και είμαι σούπερ! Σε τι ανάλυση παίζεις?

Link to comment
Share on other sites

Μη με βρίσεις..., 1080p!

Το ξέρεις ότι προσπαθώ!!!!!!!!! Αν πάρεις οτιδήποτε πάνω από 480 ή 1060 βρίζεις μόνος σου τον εαυτό σου και θα με στεναχωρήσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now