andreas83gr

Msi gtx 1070 gaming x - gpu z

Recommended Posts

Ενα αλλο θεματακι. Στο gpu-z η καρτα δεν μου αναφερει την msi. Μου γραφει subventor undentified(0000). Επισης ουτε το asic quality μου εμφανιζει. Λεει not supported on this card. κ το msi gaming app δεν ανοιγει γραφει not supported on this platform. Ξερει κανεις τιποτα?

attachment.php?attachmentid=67275&stc=1

cec74bdf-75b7-4949-9db2-50aa2449a8ac.jpg

cec74bdf-75b7-4949-9db2-50aa2449a8ac.jpg

Link to comment
Share on other sites

1.To "undefined" σημαίνει πως το bios δεν συμπεριλαμβάνει πληροφορίες για το όνομα του vendor.

Δεν έχει πρόβλημα ούτε η κάρτα σου, ούτε το GPU-Z. Είναι θέμα Bios.

2. To ASIC νομίζω δεν υποστηρίζεται ακόμα από τις GTX1XXX (αν και η σιλικόνη είναι σας τυχερό πράγμα, οι αριθμοί δεν σημαίνουν και πολλά).

3. Ποιό είναι το MSI Gaming App? Τι μνμ σου βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς να είναι κάποια ασυμβατότητα μεταξύ driver version και της έκδοσης του Gaming APP. Κοίταξε να δεις αν υπάρχουν αναβαθμίσεις στην εφαρμογή - η αλλιώς δώστου λίγο χρόνο μπας και βγει νεότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Το msi gaming app ειναι μια εφαρμογη που αλλαζεις χρωματισμους στην καρτα κ μπορεις να κανεις γρηγορα oc απο αυτο με ενα κουμπι. Μου γραφει 'the platform doesn't support this application'. Δεν με ενοχλει κ τοσο αυτο, αλλα ποιο πολυ το undefined στο gpu-z. Απ οτι καλαταβα μονο με νεο bios αν λυθει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now