MetallicGR

Οι κάτοχοι iPhone 6 θα πρέπει να πληρώσουν για το Touch Disease της Apple!

Recommended Posts

Η Apple ζητά από τους κατόχους των smartphone που "πάσχουν" από το πρόβλημα $149 για τη διόρθωση του δικού της κατά τα φαινόμενα λάθους!

Πριν από μερικούς μήνες, κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού ήρθε στη δημοσιότητα το Touch Disease της Apple στο iPhone 6 το οποίο εμφάνιζε flickering στην οθόνη καθώς και μια γκρι μπάρα κάνοντας την αφή μη αποκρίσημη. Λίγους μήνες μετά και η Apple έρχεται με μια λύση για το πρόβλημα η οποία έχει εγείρει αντιδράσεις. 

Συγκεκριμένα, η εταιρία ζητά από τους χρήστες του τηλεφώνου που παρουσιάζει το πρόβλημα να καταβάλλουν το ποσό των $149 για τη διόρθωσή του. Η Apple δήλωσε πως το πρόβλημα αυτό εμφανίζεται όταν η συσκευή πέσει αρκετές φορές σε σκληρή επιφάνεια καλύπτοντας έτσι το γεγονός πως πρόκειται για κατασκευαστικό σφάλμα. Το πρόγραμμα Multi-Touch Repair τρέχει ήδη από το site της από αυτόν τον μήνα και για 5 χρόνια.

 

262.jpg

 

 

Πηγή.

 

Link to comment
Share on other sites

ας με πουνε hater... etc... δε προκειται να βαλω στα χερια μου οποιοδηποτε προιον εχει το μηλαρακι... 

και τσαμπα να μου το δινουν...και ας βγαλει και iphone που να ειναι 10 χρονια μπροστα απο τους αλλους(λεμε και καμια μαλακι@ να περασει η ωρα :hehe: )

καλυτερα να βγαλω απο το συρταρι το 3310

 

PS μου επεσε το s7 edge και χτυπησε στο volume down κουμπι το οποιο στραβωσε και σφήνωσε μεσα...μου το φτιαξανε τσαμπε επειδη ητανε στην εγγυηση(με λιγη αλχημεια)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ψεύτη...άμα σου χαρίζανε ένα καινούριο macbook pro θα σου τρέχαν τα σάλια στο πάτωμα!! :hehe: Για όλα τα άλλα το δέχομαι...

Γιατί δεν έχεις θήκη στο s7 edge? Μια καλή spigen του αξίζει ρε συ..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπααα...και το λαπτοπ που έχω, έχω να το ανοίξω κάνα χρόνο

Έχω και spigen αλλά τώρα το έχω στη crystal clear της Samsung που έχει ακαλυπτα τα κουμπιά και χτύπησε στο κουμπί γκαντεμιά. ..

Δε μπορώ να το έχω γκουμουτσα 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ακυρώνανε εγγυήσεις γιατί λέει... οι ιδιοκτήτες ήταν καπνιστές.
Σε αυτό θα κολλάγανε ?

Ούστ κωλοεταιρία του κερατά.
Και τι εταιρία... κλέφτης του κλέφτη.

Copycats...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now