Kriskapsis

Τι καρτα γραφικων να επιλεξω;

Recommended Posts

1 hour ago, Kriskapsis said:

Για πες για καμία καλύτερη από 1050 στα ίδια πάνω κάτω λεφτά;

 

Είμαι με μία 27αρα Lg 1080p και άλλη μία 22αρα Lg

 

Την 290 που σου πρότεινα παραπάνω, είναι πολύ πιο καλή από την 1050 και θα την βρεις γύρω στα 180-200€. Παίζει να μπορέσεις να βρεις και 290Χ σε αυτά τα χρήματα και να είσαι άρχοντας @ 1080p. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπαίνω και εγώ σφήνα γιατί αυτήν την εποχή ψάχνομαι για κάρτα γραφικών. Ανάμεσα σε καινούριες 460 και 1050 ποια θα προτείνατε;  Επίσης αυστηρά μέχρι τα λεφτά της 1050 υπάρχει κάτι που να αξίζει σε μεταχειρισμένο; Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Omerta said:

Καλημέρα μπαίνω και εγώ σφήνα γιατί αυτήν την εποχή ψάχνομαι για κάρτα γραφικών. Ανάμεσα σε καινούριες 460 και 1050 ποια θα προτείνατε;  Επίσης αυστηρά μέχρι τα λεφτά της 1050 υπάρχει κάτι που να αξίζει σε μεταχειρισμένο; Ευχαριστώ 

 

Ορίστε με μια γρήγορη ματιά στο insomnia http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/841165-gigabyte-r9-290-oc-ευκαιρια/

 

Αντί να δώσεις 150-160 για την 4GB GTX 1050, δώσε 10-15€ παραπάνω και πάρε την 290. Το αυστηρά που λες είναι κάπως σχετικό όταν μιλάμε για αγορά μεταχειρισμένων. Με 200€ βρίσκεις 1060 και GTX 970, αλλά για να βρεις μια καλή ευκαιρία θέλει κάμποσο ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ για την 290 στην συγκεκριμένη περίπτωση , είναι δυνατότερη κάρτα αλλά δεν χρειάζεται για το lol και αυτού του επιπέδου γραφικών παιχνίδια ο θόρυβος που κάνει :)

Link to comment
Share on other sites

+ εγγύηση και τα συναφή. Είναι θέματα που πρέπει να ζυγίσει πρώτα πριν αγοράσει. Αλλά σαφώς μια μετέχειρη 290 πχ δεν θα τον περιορίσει μόνο στο lol αλλά μπορεί να παίξει και άλλα πράγματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μικρός, μεγάλος είναι σχετικά πράγματα, πόσο μάλλον όταν πρόκειται για παιχνίδι. Νομίζω πως η έννοια του παιχνιδιού δεν χωράει τον όρο "σοβαρότητα" καθώς πρόκειται για μια δραστηριότητα ψυχαγωγίας, διασκέδασης. Απλά πιστεύω πως αυτά είναι γούστα, ωστόσο υπάρχουν οι περιορισμοί όσον αφορά στο περιεχόμενό τους (βία, κλπ.).

 

Όσον αφορά στο LoL νομίζω πως η πλειοψηφία είναι 25-34 ετών.

Link to comment
Share on other sites

Στάυρο δεν μπορώ να πω τι πιστεύω γι αυτούς τους 25-34 ετών που παίζουν 10 ωρα την μέρα lol και τους φταίει η κρίση :) για τους άλλους πάσο ότι αρέσει στο καθένα... το δέχομαι σαν διασκέδαση και 50 χρονών να είναι ο άλλος, άλλωστε και εγώ βλέπω τις περισσότερες παιδικές ταινίες που βγάζει η disney pixar κλπ, απλά σαν κατηγορία παιχνιδιού καψίματος κλπ δεν το πάω.  

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω διαφωνω για 290...Οταν καποιος εχει να διαθεσει 180e παει σε μεταχειρισμενη rx470 η οποια ειναι ισοδυναμη αν οχι ελαφρως καλυτερη καρτα(στο μελλον σιγουρα θα ειναι) πολυ πιο αθορυβη και κρυα με 60% λιγοτερη καταναλωση και εγγυηση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1.2.2017 at 2:26 PM, venisk said:

Στάυρο δεν μπορώ να πω τι πιστεύω γι αυτούς τους 25-34 ετών που παίζουν 10 ωρα την μέρα lol και τους φταίει η κρίση :) για τους άλλους πάσο ότι αρέσει στο καθένα... το δέχομαι σαν διασκέδαση και 50 χρονών να είναι ο άλλος, άλλωστε και εγώ βλέπω τις περισσότερες παιδικές ταινίες που βγάζει η disney pixar κλπ, απλά σαν κατηγορία παιχνιδιού καψίματος κλπ δεν το πάω.  

 

Αρα εγω 45 ειμαι ακομα νεος..με καπελο και πουρακι!!!! :big_boss:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now