greekvipper

Επιλογη μητρικης Z270

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Κάποια στιγμή το 2015 ήθελα να κάνω αναβάθμιση άλλα δεν έκατσε και είπα να περιμένω το 2017  ( το σχετικό ποστ εδω ).  τοτε εκανα μια μικρή αναβάθμιση σε gtx 970 + evo ssd 500.

Δυστυχώς η μητρική  evga  βγήκε off  με αποτέλεσμα να παμε για καινούργια τριαδα αναβάθμισης  στο σύστημα!

CPU + RAM + Mobo

Ευτυχώς ο  ενας φιλος έρχεται απο εξωτερικό και θα μου φέρει τον  i7-7700k  και μνήμες 32GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz (2x16gb)

Spoiler

(με την βοήθεια επιλογής μνημών του φιλου venisk)

έβαλα λινκ απο αμαζον usa γιατι με αυτες τις τιμες θα τα παρω και οχι ελλαδας!!!

Δυστυχώς mobo ειναι λιγο δύσκολο να μεταφερθεί  λογο ογκου .

Μια και εχω αρκετο χρονο για επιλογής μητρικής θα ηθελα την βοήθειά σας!

Εχω κολλήσει (εμφανισιακά) με την MSI Z270 Gaming M7 αλλα αν νομίζεται οτι κανω λαθος ή έχετε κατι αλλο στο μυαλο σας θα ηθελα την βοήθεια σας και τους λόγους φυσικά για την επιλογη σας.

Το σίγουρο ειναι οτι ο 7700κ θα φαει oc  με cooler NZXT Kraken X61  καποια στιγμη θα βαλουμε ekwb setup!.

Οποτε μετα απο ολο αυτο το κατεβατό, ξανα η ερωτηση :

Τι μητρική λετε μεχρι 300 ευρώ  :)  αν υπάρχει κατι καλύτερο με λιγα ευρώ παραπάνω το συζητάμε.

(να λετε και μοντελο οχι απλα εταιρία :) )

Edited by greekvipper
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα https://www.amazon.com/ROG-Maximus-IX-LGA1151-Motherboard/dp/B01NGTRXOO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1487486244&sr=8-1&keywords=asus+z270+maximus αυτήν στα 300 

αν είσαι λίγο τρελός με overclock η apex είναι λίγο πιο φτηνή και καλύτερη υποτίθεται https://www.amazon.com/ROG-Maximus-IX-Apex-Motherboard/dp/B01N247D6O/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1487486263&sr=8-1&keywords=asus+z270+apex

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

οι msi δεν ειναι λιγο επιφοβες??? παλιοτερα ακουγα πολλα παραπονα για msi και τα τελευταια χρονια μονο οι ακριβες οι xpower ηταν καπως αξιοπιστες..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now