Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

βρίσκομαι σε προβληματισμό αυτό τον καιρό σχετικά με το τι να πάρω και αν αξίζει να πάρω και κινητό και tablet μαζί.

Yποψήφιοι για κινητά είναι τα:

- HTC Desire HD

- HTC Desire White

- HTC Desire Z (μ'αρέσει αρκετά το qwerty, αλλά αξίζει με μικρότερο cpu;)

- HTC HD2

- Nokia N8

Η χρήση για το κινητό είναι internet, mails, apps, gps και flash ...

Αποκλείεται το iphone 4, γιατί είναι Apple! :hehe:

Υποψήφιοι για tablet:

- Samsung Galaxy Tab (θετικό που έχει built είναι δέκτη GSM)

- Viewsonic Viewpad 10 (έχει και win 7 για κάποιες εφαρμογές που το θέλω)

- να περιμένω το HTC;

Αποκλείεται οποιοδήποτε iPad I/II, γιατί είναι Apple! :hehe:

Χρήση πάνω κάτω ίδια, απλά θα πέφτουν notes, calendar και περισσότερα apps.

Περιμένω τις προτάσεις σας πάνω στο θέμα!

Link to comment
Share on other sites

To HTC Desire HD είναι πιο δυνατό σε χαρακτηριστικά από το HD2, μπορείς να επιχειρηματολογήσεις σε αυτό που αναφέρεις;

Δεν θέλω SE ούτε ζωγραφιστά πλέον. Αυτά αξίζουν όταν το κινητό κάνει μέχρι 150?, τα άλλα είναι απλά πλαστικά παιχνιδάκια.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλησπέρα.Από άποψη κινητού Το Ν8 μου αρέσει πάρα πολύ, είναι μεν λίγο ακριβό αλλά ... Και επιπλέον την Nokia την έχω σε εκτίμηση.

Παρακάτω σου έχω μεριά βιντεάκια, άμα σε ενδιαφέρει ...

Link to comment
Share on other sites

ειναι μια περιεργη εποχη για κινητο αυτη..μεταβατικη θα την ελεγα..το N8 θα το απερριπτα λογω οτι ειναι symbian με λιγους devs κτλ.. στην ακριβως απεναντι μερια τα htc.. εχω παιξει σχεδον με ολα τα τελευταια..!του hd η οθονη ειναι το μελανο σημειο και ισως λιγο η σχεδιαση κατα τα αλλα ειναι κορυφαιο.. samsung tablet καλυτερα να αποφυγεις το λεω γιατι στο galaxy s μας εχουν παρατησει απο το καλοκαιρι διχως froyo και απο μια ημερομηνια μας πανε στην αλλη.. (παρολο που στο tablet εχουν βγαλει ηδη)..αν επαιρνα αυτη την εποχη κινητο αυτο θα ηταν windows 7,μονο και μονο να δοκιμασω το καινουριο "φρουτο". το android δεν ειναι κατι τραγικα καλο. εχει bugs πολλα.. χωρις task killer μειωνεται η αυτονομια (που ειναι ηδη περιορισμενη) και πεφτουν οι επιδοσεις (στα κορυφαια μοντελα δεν υπαρχει εμφανες lag). για να συννοψησω desire hd θα ελεγα αν πας σε android, αλλιως αντιστοιχο htc σε windows 7.. tablet δεν γνωριζω γιατι μου πεφτουν κατιτις μεγαλα!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα πας για Desire HD. Το ειδα σημερα... Τεραστια οθονη (σαν του HD2) και πολυ δυνατο κινητο. Πολυ καλη υποστηριξη απο HTC. Το qwerty πληκτολογιο του Ζ ειναι καλο αλλα απο την αλλη το HD με την μεγαλη οθονη του θα εχει παρα πολυ ανετο γραψιμο. Ηδη στο Desire που εχω τωρα γραφω πολυ ανετα.

HD2 οχι, ειναι αρκετα παλιο κινητο πλεον και δεν αξιζει τοσα λεφτα. Το N8 δεν αξιζει τοσα πολλα λεφτα, αν ηταν 200 ευρω λιγοτερα ισως να αξιζε αλλα δεν ειναι. Το Desire αν το βρεις 300-400 ευρω αξιζει. Πολυ γρηγορο κινητο το οποιο απο οτι φαινεται θα βγει και καλυτερη συσκευη του 2010. Για tablet... ουτε καν. Πολλα τα λεφτα για κατι το οποιο δεν ειναι portable. Δεν ειναι κατι που θα το βαλεις στην τσεπη. Αν εχεις λεφτα για πεταμα λεει να το παρεις για να σεργαρεις απο τον καναπε... αλλιως δεν παιζει να το κουβαλας μαζι σου οπως το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το κινητό το θέλω για κινητό και για τα λίγα που ανέφερα, και το tablet για δουλειά. Απλά δεν ξέρω αν μπορεί το κινητό να με καλύψει και σε αυτά της δουλειάς.

Link to comment
Share on other sites

Με βολεύει και το qwerty, και εκεί κολλάω. Αν είχε ίδιο cpu δεν θα το κοίταζα καν, θα το χτύπαγα άμεσα.

ποση διαφορα να εχει??πολυ λιγη πιστευω..!το απλο desire δεν συμφερει οταν με αλλα 100 παιρνεις το hd..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now