George_o/c

Gigabyte HWBOT Core Prime: 1η θέση στην 4-core κατηγορία για τον Έλληνα Kintaro!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Gigabyte HWBOT Core Prime: 1η θέση στην 4-core κατηγορία για τον Έλληνα Kintaro!]http://reviews.hwbox.gr/news/gigabyte.jpg[/NEWS_IMG]H GIGABYTE TECHNOLOGY Co., Ltd, ηγετικός κατασκευαστής στους τομείς μητρικών καρτών, καρτών γραφικών και άλλων computing hardware solutions, ανακοίνωσε σήμερα τους νικητές του HWBOT Core Prime διαγωνισμού. Ο Hero ανακηρύχτηκε νικητής στο 6 Core Challenge, ο δικός μας Kintaro στο 4 Core Challenge και ο Extreme στο 2 Core Challenge. Ο διαγωνισμός αποτελούνταν από τρία διαφορετικά stages και 2 benchmarks - wPrime 1024M & wPrime 32M. Ο Kintaro χρησιμοποίησε επεξεργαστή Intel Core i7 920, μητρική GIGABYTE GA-X58A-UD9, 2x2GB Corsair Dominator GTX2 και μπόλικο υγρό άζωτο προκειμένου να κατακτήσει την κορυφή. Κατάφερε μάλιστα να εκτοξεύσει την συχνότητα λειτουργίας του Core i7 920 στα 5250-5320MHz, πετυχαίνοντας 100%+ overclock!

Από εμάς πολλά συγχαρητήρια στον Έλληνα overclocker που μας έκανε περήφανους :T:

.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Βαγγελάρα...Αθόρυβος όπως πάντα αλλά αποτελεσματικός.

Σουπερ bclk στην gigabyte έβγαλες.Σηκώνει εύκολα ή βρήκες κόλπο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλά σας σχόλια.

Χρήστο oι ρυθμίσεις όπως και στην REX3.

To καλό της υπόθεσης είναι οτι δεν εχω ενδείξεις degrade.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλά σας σχόλια.

Χρήστο oι ρυθμίσεις όπως και στην REX3.

To καλό της υπόθεσης είναι οτι δεν εχω ενδείξεις degrade.

Την Gigabyte να ευχαριστείς Βαγγέλη που έστειλε μέχρι και email για να ενημερώσει τους πάντες :drinks: Και πάλι μπράβο dude :T:, καλοδούλευτη η UD3R :)

4614d2a1af8ee2bb.png

Link to comment
Share on other sites

Αλλα εχω μια απορια. Σε τετοιου ειδους μετροπρογραμματα δεν πρεπει να εχεις και σφιχτα timings?

Μπα στο wPrime δεν έχουν τόσο μεγάλο impact στο τελικό score ;) Μόνο στο 1024M μπορείς να πεις ότι βοηθούν κάπως...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now