George_o/c

Νέο είδος γυαλιού για οθόνες κινητών είναι έξι φορές ανθεκτικότερο

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Νέο είδος γυαλιού για οθόνες κινητών είναι έξι φορές ανθεκτικότερο]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354b7eea4ceb174.jpg[/NEWS_IMG]Η Asahi Glass, η μεγαλύτερη υαλουργία της Ιαπωνίας, παρουσίασε ένα νέο είδος γυαλιού για οθόνες κινητών και άλλων φορητών γκάτζετ, το οποίο είναι έξι φορές ανθεκτικότερο στις γρατζουνιές και το ράγισμα σε σχέση με το συμβατικό γυαλί. Το γυαλί Dragontrail («ίχνος του δράκου») της Asahi θα έχει να αντιμετωπίσει στην αγορά τον ανταγωνισμό του γυαλιού Gorilla, ενός παρόμοιου υπερανθεκτικού γυαλιού της εταιρείας Corning. To Gorilla χρησιμοποιείται σήμερα σε 200 εκατομμύρια κινητά και άλλες συσκευές από περίπου 20 κατασκευαστές, υπερηφανεύεται η Corning. Το γυαλί της εταιρείας βρίσκεται μεταξύ άλλων στα κινητά Galaxy της Samsung, στο Droid της Motorola και στον φορητό υπολογιστή X300 της LG.

Ανεπιβεβαίωτες παραμένουν ωστόσο οι φήμες που θέλουν το Gorilla να χρησιμοποιείται και στις συσκευές της Apple -καμία από τις δύο εταιρείες δεν δέχεται να απαντήσει στο μυστήριο.

[img_ALT=Νέο είδος γυαλιού για οθόνες κινητών είναι έξι φορές ανθεκτικότερο]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614d3c9a7e01f1f.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

εχω το samsung wave s8500 εδω και 5 μηνες... η οθονη (αφης) δεν εχει παθει το παραμικρο ενω εχει περασει απο απειρα χερια... κ μου επεσε 10αδες φορες... το εξησα με κλειδι και με μαχερα δεν νιωθει τιποτα!!! :T: μπραβο τους ηταν κατι που δεν περιμενα...

Link to comment
Share on other sites

εχω το samsung wave s8500 εδω και 5 μηνες... η οθονη (αφης) δεν εχει παθει το παραμικρο ενω εχει περασει απο απειρα χερια... κ μου επεσε 10αδες φορες... το εξησα με κλειδι και με μαχερα δεν νιωθει τιποτα!!! :T: μπραβο τους ηταν κατι που δεν περιμενα...

Καλά έξυσες την οθόνη του κινητού σου με κλειδί και μαχαίρι να δεις αν "νιώθει"; Μπράααβοοο. Πολύ τολμηρό σε βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έξυσες την οθόνη του κινητού σου με κλειδί και μαχαίρι να δεις αν "νιώθει"; Μπράααβοοο. Πολύ τολμηρό σε βρίσκω.

ειδα αυτο πρωτα... αλλιως δεν θα το πιστευα...

[media]

[/media]

δεν συνηστω ομως να το κανει καποιος...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now