ak13ak

Eπιτελους υδροψυξη!!!

Recommended Posts

Μετα απο πολυ καιρο, και αφου ξεκινησα με την αγορα του ψυγειου gtx 480, θελω τις ερχομενες μερες να στησω την πολυποθητη υδροψυξη. Εχω καταληξει στο ek supreme lt, και στην αντιστοιχη universal εκδοση του για την gts 450.Στο loop θα υπαγεται επισης και το waterblock της ud7.

Ωστοσο,αυτο που μου απομενει ειναι να παρω τελικη αποφαση για την αντλια.Ειμαι αναμεσα στην Aqua Computers Aquatream XT USB 12V Ultra Version Pump( 100ε στο πλαισιο) και της pmp450(ή αλλιως mcp655) που την εχει το multirama 75ε.

Ποια να επιλεξω?

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα λογαριασμο και αυτο ειναι το screenshot απο την παραγγελια(το λαστιχο που εβαλα ειναι μαπα?)

Εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο καταστημα?

Στην τιμη υπολογιζει αξια προιοντος,φορο και μεταφορικα. Χρειαζεται να πληρωσεις extra για τελωνειο?

Στο σπιτι σου πως ερχεται?(νομιζω πως η EMS δν εχει παραρτημα στην Ελλαδα)

Συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος, αλλα ειμαι noob τοσο στο θεμα υδροψυξη οσο και στην αγορα απο εξωτερικο(το εχετε καταλαβει πιστευω )

Capture.PNG

Capture.PNG

Capture.PNG

Capture.PNG.3fd5b9a6d7d5acc480ccb7d081ce

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxa

Ευχαριστω,νομιζα οτι προκειται για εταιρια μεταφορων του εξωτερικου!

Ρε παιδια αφου λεει οτι συμπεριλαμβανεται vat 20% στις τιμες των προιοντων, γιατι βαζει επιπλεον tax 20.77Ε??

Link to comment
Share on other sites

Εχει σχεδον ιδιες τιμες, αλλα πολυ τσουχτερα μεταφορικα

στειλε τους μειλ να τους πεις..κανουν και καλυτερες τιμες και αναλογα το ποσο δωρεαν μεταφορικα;) η ποικιλια που εχουν ειναι τεραστια σε σχεση με την εκ που πουλαει οπως ειναι λογικο μονο εκ..!

Link to comment
Share on other sites

MCP355 (με aftermarket top)... έχει περισσότερο head, και σε εφαρμογές με πολλά block είναι καλύτερο το head παρά το flow.

παλιά λέγανε D5/655 γιατί η 350 είχε προβλήματα αξιοπιστίας. αλλά η 355 είναι πολύ καλύτερη (απτήν 350), και δεν έχει καμιά σχέση με την παλιά εκδοσή της

+ το ότι η 355 πιάνει το μισό χώρο του D5655

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now