George_o/c

Intel P67/H67 Chipset: Προβλήματα με τον SATA controller - ανακάλεση των shipments

Recommended Posts

Μεμονωμένα περιστατικά είναι ρα. Μην κάνετε το τόσο ΤΟΣΟ.

έλα τώρα, παραδέξου το, μεταξύ μας είμαστε.

Πόσο intel fanboy είσαι? ;P..;P..;P..;P..

Link to comment
Share on other sites

έλα τώρα, παραδέξου το, μεταξύ μας είμαστε.

Πόσο intel fanboy είσαι? ;P..;P..;P..;P..

Νοpe δεν είμαι fanboy :) Απλά νομίζω ότι το HDTune δεν είναι το κατάλληλο πρόγραμμα για να δεις αν έχεις προβλήματα με το PCH όπως στην προκειμένη περίπτωση ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λένε για 3 χρόνια και βλακείες, εγώ αυτή τη στιγμή αντιγράφω από SSD@RAID0 ένα αργείο 12GB στους δίσκους που είναι στα SATA2 ports και γράφει με 12ΜΒ/sec σε RAID5... Άθλια ταχύτητα και τη μητρική δεν την έχω ούτε 3 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τα Sata II δίνει την ευκαιρία στην AMD να καλήψει το χαμένο έδαφος. Για να δούμε, θα μας πέσουν τα σαγόνια με τους Bulldozer? Το μόνο σίγουρο είναι πως ο ανταγωνισμός θα μας ευνοήσει όλους!

Link to comment
Share on other sites

Eγω βλεπω οτι στο plaisio τα p67 ειναι ακομα διαθεσιμα κανονικα.Δεν εχουν παρει χαμπαρι τι παιζει?Γιατι δεν τα στελνουν πισω?

Και πως θα ξερω εγω τον Μαρτιο αν οντος αυτα που θα εναι διαθεσιμα ειναι τα καινουργια και οχι αυτα με το προβλημα?Αι οτι να 'ναι μου φαινεται:mad:

Link to comment
Share on other sites

Eγω βλεπω οτι στο plaisio τα p67 ειναι ακομα διαθεσιμα κανονικα.Δεν εχουν παρει χαμπαρι τι παιζει?Γιατι δεν τα στελνουν πισω?

Και πως θα ξερω εγω τον Μαρτιο αν οντος αυτα που θα εναι διαθεσιμα ειναι τα καινουργια και οχι αυτα με το προβλημα?Αι οτι να 'ναι μου φαινεται

Post του GeorgeVasil στο Τhelab : Αποζημιώσεις για το SATA πρόβλημα στα τσιπ της σειράς 6 Series - Page 2

Οι εταιρείες έχουν πει ότι οι μητρικές με το επισκευασμένο chipset θα έχουν χαρακτηριστικό sticker στη συσκευασία τους...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now