George_o/c

Koolance FAN-12038HBK-184: 183.5CFM 120mm ανεμιστήρας για τους overclockers και μόνο!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Koolance FAN-12038HBK-184: 183.5CFM 120mm ανεμιστήρας για τους overclockers και μόνο!]http://reviews.hwbox.gr/news/general_it.jpg[/NEWS_IMG]Όσες εταιρείες ασχολούνται με τον χώρο των ανεμιστήρων συνηθως επικεντρώνονται σε μοντέλα αθόρυβα και συνάμα μοντέρνα, ώστε να τραβάνε τον αγοραστή αμέσως. Η απόδοση όλων αυτών των ανεμιστήρων θεωρείται εξαιρετική για ένα σύστημα που λειτουργεί 24/7, όμως δεν είναι αρκετή στα μάτια των overclockers που επιλέγουν να θυσιάσουν τον θόρυβο για χάρη των απόλυτων CFM! Ως συνέπεια του προηγουμένου, η Koolance θέλησε "να τα βάλει" με τα μεγάλα παιδιά της αγοράς -Sunon, Delta, Sanyo- κυκλοφορώντας τον FAN-12038HBK-184.

Ο εν λόγω 120mm ανεμιστήρας προσφέρει στον αγοραστή dual-ball bearing λειτουργία, 4000RPM και 183.5CFM (Cubic Feet per Minute), νούμερο διπλάσιο από τους περισσότερους 120mm της αγοράς. Στις 4000 στροφές ανά λεπτό ο FAN-12038HBK-184 παράγει θόρυβο 59dBA, πράγμα που κάνει τις GeForce GTX 570 και Radeon HD 6970 σε full load αθόρυβες!

Προς το παρόν δεν γνωρίζουμε αν θα προσγειωθεί και στην Ελλάδα, όμως η τιμή του θα κυμανθεί στο εξωτερικό στα $11.99.

[img_ALT=Koolance FAN-12038HBK-184: 183.5CFM 120mm ανεμιστήρας για τους overclockers και μόνο!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614d4bef4d94400.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Xωρις πλακα τωρα ειναι αληθεια αυτο?Εχω ακουσει και εγω διαφορα.Αμα τραβανε απο mb χανεις οντος?

Δεν αναφέρονται σε όλους τους απλώς ανεμιστήρες που τραβάνε 0.4 Amperes το πολύ. Αναφέρονται στους Delta/Sanyo και αυτόν τον Koolance που τραβάνε 2A, δηλαδή ~25W ισχύς.

Link to comment
Share on other sites

Εχω 8 xigmatek πανω στο rampage ποποοο το φουκαριαρικο:crack:

Εχω 10 συνολικα που να τους βαλω δεν ξερω.Σκεφτομαι για controler αλλα θα χρειαστω δυο τρεις παλι και απ΄αυτους.:hehe:

Link to comment
Share on other sites

το φουλ στροφες είναι σχετικο. σε τετοια φανς που τραβάνε πολλα w και ζητανε A ίσως να εχεις λιγοτερες τροφες λογω της αδυναμιας της μητρικης να τα τροφοδοτησει σωστα.

σε sunon για παραδειγμα ειναι ακριβως το ιδιο ειτε με μολεξ είτε με 3πιν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now