George_o/c

Gigabyte X58A-OC: Overclocker's exclusive features unveiled!

Recommended Posts

Μπορεί να πέσει αλλά για 250 και 280 USD που έλεγαν, ακόμα και για τα αντίστοιχα ευρώ, δύσκολα το κόβω ;) Θα δείξει.

Επίσης θα έχει διαθεσιμότητα μετά τον έρχομο της 580 SOC :hehe: (Όταν με το καλό βγει και αυτή...λογικά με το νέο έτος :hehe:)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ακούγεται ότι και να βγει, θα βγει σε εξαιρετικά περιορισμένες ποσότητες... Σκ@τά τα έκανε η Gigabyte. Αυτό συμβαίνει όταν αλλάζουν θέσεις εργασίας ο Marketing Director με τον Sales Manager σε μια εταιρεία :D

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν να φέρει μέσα της βδομάδας, δεν θα την είχαν ήδη listed;

Αυτο δεν το γνωριζω . . . Εγω που ρωτησα τον Gigabyte boy ετσι μου ειπε, σας μεταφερω τα λεγομενα του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το γνωριζω . . . Εγω που ρωτησα τον Gigabyte boy ετσι μου ειπε, σας μεταφερω τα λεγομενα του.

Και οι τύποι της MSI έλεγαν για Lightning GTX 580 τον Μάρτη και τελικά την βγάλαν πριν 2 εβδομάδες. Και ο Colin της Gigabyte έλεγε ότι στις 15 Μαρτίου θα βγει η X58A-OC και τελικά βγήκε χθες. Καταλαβαίνεις τι εννοώ; Δεν πάει να πει ότι επειδή τα λένε είναι τελεσίδικα. Και από την στιγμή που δεν είναι listed σε κανένα Ελληνικό μαγαζί ήδη, θα αργήσει κι άλλο για Ελλάδα.

Το Newegg έφερε 14 X58A-OC χθες με τιμή $380.

Newegg.com - GIGABYTE GA-X58A-OC LGA 1366 Intel X58 SATA 6Gb/s USB 3.0 ATX Intel Motherboard

Link to comment
Share on other sites

η ρεξ και οι ΒΕ τουλαχιστον κανουν οσο κανουν αλλα ειναι και φορτωμενες μητρικες σε σχεση με αυτο το πραμα της gbt.

δεν ξερω τι διαφορες εχουν στο oc και στο efficiency βεβαια αλλα δεν με πειθει.

Link to comment
Share on other sites

η ρεξ και οι ΒΕ τουλαχιστον κανουν οσο κανουν αλλα ειναι και φορτωμενες μητρικες σε σχεση με αυτο το πραμα της gbt.

+1

δεν ξερω τι διαφορες εχουν στο oc και στο efficiency βεβαια αλλά δεν με πείθει.

Μάλλον τον overclocker στα Ταϊβανέζικα τον λένε και μ@λ@***, δεν εξηγείτε αλλιώς.-

380$;! Είναι πάρα πολλά τα λ7!

Θα πρέπει να έχει την απίστευτη διαφορά -την οποία φυσικά δεν πιστεύω ότι έχει- σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό, ώστε να δικαιολογείτε αυτή η τιμή με τόσο λιτό εξοπλισμό. Ειλικρινά είμαι πολύ περίεργος να δω μετρήσεις και συγκρίσεις.

Ναι ξέρω, είναι High-End mobo, δεν με υποχρεώνει κανείς να την αγοράσω, το OC είναι ακριβό άθλημα κτλ... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now