caution

Microsoft: Service Pack 1 εδώ και τώρα!

Recommended Posts

[news_img=Microsoft: Service Pack 1 εδώ και τώρα!]http://reviews.hwbox.gr/news/microsoft_2.jpg[/news_img]Το ότι το Service Pack 1 για Windows 7 και Windows Server 2008 R2 ήταν έτοιμο είναι γνωστό εδώ και περισσότερο από μια εβδομάδα. Σήμερα λοιπόν η Microsoft ανέβασε και στους update servers της, τα σχετικά πακέτα και οι χρήστες μπορούν πλέον να βρουν το SP1 από το γνωστό Windows Update εικονίδιο και εναλλακτικά από την αντίστοιχη σελίδα. Πολλά παλιότερα updates μαζί με τα Dynamic Memory και RemoteFX υπόσχονται καλύτερο user experience σε ένα ήδη επιτυχημένο λειτουργικό. HWBoxers, let the updates begin!

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασε κανείς; Θα το κατεβάσω άλλα δεν θα ασχοληθώ απόψε!

Πείτε εντυπώσεις!

Υ.Γ. Πόσες BSOD έχετε φάει μετά από αυτό;

ΑΑααα είδα τις πρώτες διαφορές, πριν το SP1 νόμιζα ότι όλα πηγαίνουν καλά και όλα τα updates έμπαιναν κανονικά, με το που προσπάθησα να βάλω το SP1 θυμήθηκαν τα windows ότι κάπου κάποτε κάτι (servicing package) δεν πήγε καλά και το SP1 δεν μπαίνει με τίποτα. Πείσμα στο πείσμα και εγώ, 2 ώρες τώρα και ακόμα να βρω την άκρη :mad: .

Ώρες ώρες το ubuntu είναι τόσο μεγάλη παρηγοριά...

Link to comment
Share on other sites

οποιος έχει σπασμένα και το βάλει την ήπιε!

μακάρι να υπήρχε κάνας διαγωνισμός να μοιράζει άδειες win7

Ανεκαθεν γινοταν αυτο..

Tο RTM που ειχα βαλλει καμια βδομαδα πριν..μπηκε οκ...

Το μονο που μου εχει προσφερει ειναι 10C παραπανω στο LinX..λογο υποστηριξης AVX.

Link to comment
Share on other sites

How to Remove Backup Files to Free Space After Installing Windows 7 Service Pack?

Open a Command Prompt Window with elevated δικαίωμαs, and run the following command:

dism /online /cleanup-image /spsuperseded

Αν και μόνο αν δεν έχετε σκοπό να απεγκαταστήσετε το SP1, τότε να εκτελέσετε αυτή την εντολή, την έχω δοκιμάσει και λειτουργεί άψογα και σε x86 και σε x64 :)

"Κερδίζετε" περίπου 2 - 3 GB ελεύθερου χώρου στο δίσκο :D

οποιος έχει σπασμένα και το βάλει την ήπιε!

ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ!

Μια χαρά παίζουν τα "σπασμένα" ;) Εγώ αυθεντικά έχω φυσικά, αλλά από όσα ακούω από φίλους, μια χαρά παίζουν, τώρα αν εσύ χρησιμοποιείς το λάθος "σπαστήρι"...

άμα κάνεις συχνά updates έχει νόημα να το περάσεις? δηλαδή έχει κατι νέο ή όλα τα παλιότερα updates μαζεμένα?

Ναι, υπάρχουν πολλές διορθώσεις /"βελτιώσεις" τις οποίες δεν προσφέρουν τα updates κι έχουν προστεθεί μόνο στο SP1 ;)

Hotfixes οn Windows 7 and Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 RTM

SP1 Hotfixes - be29fb

Μου τα έστειλε ένας γνωστός μου, ο οποίος ισχυρίζεται ότι είχε email από τη Microsoft, δυστυχώς δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω αυτό :(

Link to comment
Share on other sites

Και σε σπασμενα μπηκε κανονικα χωρις προβλημα

και στα γνησια το ιδιο.

Απαραιτητη προυποθεση να ειχες κανει ολα τα updates (πλην του KB971033 για τα σπασμενα)

κανονικα πριν την αναβαθμιση του SP1.

Επιπλεον αν προσεξετε οταν το βρισκει στα updates σα μεγεθος λεει: 40-500mb στο περιπου,

δλδ. αναλογα ποσα εχεις κανει μεχρι εκεινη τη στιγμη, προσθετει μονο αυτα που λειπουν.

Διαφορες στη ταχυτητα και γενικα στη λειτουργια του ΠΣ δεν εχω προλαβει να δω ακομη...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κάλπικα, για αυτό είμαι λιγάκι περισσότερο διστακτικός :P

γεωργιε υπερχρονιστη δικαιουσαι αυθεντικα;)

καθε σχολη τα μοιραζει!!εγω πρεπει να εχω 2-3κλειδια!!:P

προχθες εψαχνα και δεν εβρισκα κανενα και βουτηξα του μιχαλη!!:P:p:p

τουλαχιστον εμας μας τα δινουν "ετσι"!! τα pro ομως οχι τα ultimate..!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now