$@39@

General Android Thread

Recommended Posts

Στο s3 για να γράψω ένα μνμ ήθελα και τα 2 χεριά και 2ον αυτό που λέει ο Πάνος για την τσέπη. Εσύ μπορεί να εχεις μεγάλη παλάμη άλλα εγώ όχι.

Το s3 mini είναι 4" με την κλασική ανάλυση και he αρκετά κάτω από το s2.

Ακη ειναι αναλογα πως εχει συνηθισει. ας πουμε εγω χρησιμοποιω το swype. με βολευει αφανταστα. ειναι ο λογος που δεν μπορω να "φυγω" απο το αντροιντ γιατι και στα 2 αλλα λειτουργικα δεν αλλαζει το πληκτρολογιο. το οποιο θεωρω σοβαρη ελλειψη. μεχρι τωρα εγραφα παρα πολυ λογω οτι η κοπελα βρισκοταν εκτος ελλαδας και ηταν αφανταστα χρησιμο. ε με αυτο το πληκτρολογιο οχι μονο γραφεις με το ενα χερι χωρις προβλημα αλλα η ταχυτητα ειναι πολλαπλασια ακομα και σε σχεση με τα δυο χερια!!:) στο νοουτ ομως δεν μπορω να γραψω με ενα χερι παρολαυτα,ακομα και με αυτο το πληκτρολογιο.. :(

Link to comment
Share on other sites

Swype δεν έχω δουλέψει πότε.

Τεσπα

Αυτό είναι καθαρά στον ανθρωπο. Σκέψου ότι ούτε το nexus δεν καθόταν καλά στο χέρι μου, δεν με βόλευε όπως το sgs2.

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό τέστ..ούτε το πετάνε στο τσιμέντο ούτε το χαράζουν στην πλάτη με κοπίδι όπως κάνει ο βλαχάκης..αλλά ούτε το βάζουν σε μπλέντερ!..μια χαρά τα πάει η samsungara..δες και το καθυστερημένο video με την Μάρα που παθαίνει πλάκα μόλις καταλαβαίνει ότι κρατάει το μήλο!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και σχόλιο ακριβώς αυτό το πράγμα..

Ο/Η venisk λέει:

Δευτέρα, 26 Νοεμβρίου 2012 στις 17:41

Είδες πως δουλεύει το μηλαράκι στους άσχετους? απλά το βλέπουν και λύθηκαν όλα..

3:23 «ααα τα αγαπημένα μου. εντάξει μ αρέσει τότε χωρίς να το δω»

Στην αρχή δεν ήξερε καν τι κρατάει στα χέρια της και μετά το μήλο..»είναι πολύ ωραίο πολύ βολικό πιστεύω, χωρίς να είμαι προκατειλημμένη»

Γιατί Κώστα δεν την άφησες να πει κάτι πριν δει το μήλο?????

Link to comment
Share on other sites

Android n00b here...

Παραλαμβάνω το Oneplus μέσα στην εβδομάδα και θέλω να προετοιμαστώ λίγο...

Ποιές εφαρμογές είναι απαραίτητο να βάλω και γιατί;

Δεν αναφέρομαι στις γνωστές, αλλά σε ότι έχει να κάνει με optimization, startup services, κλπ.

Προφανώς προτιμώ τις δωρεάν, εκτός αν είναι απαραίτητο να αγοράσω κάποια.

Επίσης, τι κρυφές ρυθμίσεις πρέπει να κάνω;

Το Wifi το ανοίγω 1-2 φορές την ημέρα, οπότε δεν υπάρχει λόγος να τρέχουν τα άπειρα από πίσω.

Επίσης...

Από το iPhone είχα όλα μου τα δεδομένα στο gmail. Contacts, calendar, email.

Θα τα κάνει sync μόνο του χρησιμοποιώντας το gmail μου, ή πρέπει να κάνω κάτι...;

Link to comment
Share on other sites

ναι θα στα κανει sync με το που δωσεις λογαριασμο... θα σε ρωτησει κιολας τι θες να κανει sync!

δεν χρειαζεται να αγορασεις κατι, κατεβαζεις Aptoide και μπαινεις εκει για να κατεβασεις οτι υπαρχει επι πληρωμη στο Play Store...

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να αγορασεις κατι, κατεβαζεις Aptoide και μπαινεις εκει για να κατεβασεις οτι υπαρχει επι πληρωμη στο Play Store...

Πόσο safe είναι αυτό και αυτά που κατεβαίνουν μέσω αυτού;

Link to comment
Share on other sites

aptoide:

true skate

downloads 26.379

price on playstore: 1.51 euro

size 1.58mb

comments: 1

[ATTACH=CONFIG]33838[/ATTACH]

Δεν είναι αυτό.

Λέτε να είχε αφήσει η Google στο Store της App που επιτρέπει το δωρεάν κατέβασμα επί πληρωμής εφαρμογών ? :D

Το Aptoide το κατεβάζεις ( .apk installer file ) από το site του, όχι από το Play Store.

Link to comment
Share on other sites

Ότι κάνεις κέφι.

"Στανταράκι" στο Android για "καθαρή" συσκευή είναι τα:

CleanMaster

Greenify

SuperSU

AppOps ( σε αφήνει να διαλέξεις που μπορεί να έχει πρόσβαση το κάθε πρόγραμμα )

Στα λοιπά, εγω χρησιμοποιώ το Sygic για GPS Navigation, το PowerAmp για music player, το VLC για κάθε λογής video, Viber.

Αν θες να κάνεις "βαθύ" customization δίχως να βάλεις άλλη ROM, κλπ, εγκαθιστάς το Xposed Framework και από εκεί μέσα έχει ένα κάρω modules για ένα κάρω features & mods.

Link to comment
Share on other sites

To Cleanmaster την καιει την μπαταριουλα του παντως.

Ειμαι με Greenify+Wakelock Detector για να δω πια εφαρμογη δημιουργει προβλημα.(αν δημιουργει).

Απο τοτε που εβγαλα Cleanmaster+Battery doctor..ειδα και διαφορα στην μπαταρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now