$@39@

General Android Thread

Recommended Posts

@παπακιας. Για την goldcard δεν ειμαι σιγουρος. Ρωταω. Δεν με πειραζει να κανω την διαδικασια, αρκει να χρειάζεται ομως.

unrevoked δεν υπαρχει για DHD. Οι εφαρμογες δεν με πειραζουν (δεν εχω τιποτα σπουδαιο) αλλα τα data του κινητου τα χρειαζομαι (επαφες, mail, μηνυματα κτλ).

Απ'οσο ξερω permroot δεν γινεται με την 2.3.3. Πρεπει να γινει downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Επαφές απλά κάνεις extract to sd και σου φτιάχνει ένα αρχειάκι με όλες τις επαφές και όποτε βάζεις κάποια ρομα πλά τις περνάει μέσα. Τα mail δεν είναι κάτι προσςρινό. Απλά Login στο λογαριασμό σου με τη νέα ρομ και είσαι κομπλε. Για τα sms απ'ότι ξέρω υπάρχουν εφαρμογες στο Market που τα κάνουν Backup ή νομίζω γίνονται backup και στο gmail....

Edited by $@39@
Link to comment
Share on other sites

-SMS Backup κατευθείαν στη google, υπάρχει πρόγραμμα στο market.

-Program Backup, δεν κάνεις, αν έχεις sync το λογαριασμό σου, το έχει κάνει για σένα η google. Προσοχή, μόνο όσα ήρθαν από Google Market.

-Επαφές, Πάλι το έχει κάνει για σένα η google.

Ρυθμίσεις μόνο δεν περνάει, οπότε όλα τα προγράμματα που είχες κάνει tweak θα πρέπει να τα ξαναπεράσεις.

Περαιτέρω για DHD δεν κατέχω, αλλά τα παραπάνω είναι τα standard δοκιμασμένα σε ZTE Blade & Samsuns Nexus S (και τα 2 rooted από τη πρώτη μέρα χρήσης).

Link to comment
Share on other sites

αναμενεται optimus 2x.

περασω 2.3 πρωτα και μετα θα σας πω εντυπώσεις :D

To είχε ο ξάδερφος του Georgeman όταν πήγαμε για καφέ. Πολύ γρήγορο είναι το κινητό και όντως παίζει απίστευτα όμορφα τα 1080p!

Link to comment
Share on other sites

To είχε ο ξάδερφος του Georgeman όταν πήγαμε για καφέ. Πολύ γρήγορο είναι το κινητό και όντως παίζει απίστευτα όμορφα τα 1080p!

Καλά κάτσε να δεις την οθόνη του sg2..............

Link to comment
Share on other sites

απαραδεκτη η LG stock rom.

παω σπιτι το βραδυ να το σενιαρω.

Γράψε και μία ανάλυση της όλης διαδικασίας γιατί περιμένω ένα LG Optimus Black από Τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 ώρες παλεύω για να βάλω CM7 στο DHD. Ένας ολοκληρωμένος οδηγός δεν υπάρχει που να τα εξηγει όλα αναλυτικά για εμάς τους άσχετους.

edit: Και τώρα που το βάλαμε, που είναι τα ελληνικά...ΟΕΟ...

Link to comment
Share on other sites

Τα βρηκα ολα. Αυτο που θελω να δω ειναι κατα ποσο θα ρημαζει την μπαταρια.

Πιο γρηγορο παντως απο τη stock της HTC ειναι και φαινεται κιολας.

Link to comment
Share on other sites

7.0.1 RC1.

Δεν με καιει για την ωρα η μπαταρια.

Αλλο με καιει... οι εφαρμογες που εχω εγκαταστήσει από το android market, δεν εγκαθιστουντε ξανα;

Link to comment
Share on other sites

Οσο το εψαξα να πω την αληθεια δεν τρελαθηκα κιολας.

Διαφορα στην ταχύτητα εχω δει, μικρη νομιζω (ετρεξα κι ενα quadrant αλλα δεν θυμαμαι τι εβγαζε πριν).

Τελικα ειχα βολευτει με το HTC Sense και δεν το κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Γράψε και μία ανάλυση της όλης διαδικασίας γιατί περιμένω ένα LG Optimus Black από Τρίτη.

ήταν πιο ευκολο απο οσο περιμενα.

βρες ποια ρομ θες να βαλεις και βαλτη σε μια SD card. οχι στην μνημη του κινητου. θελει external.

Αρχικα αλλαζεις το baseband κρατώντας πατημενο το vol down και βαζεις το καλωδιο. θα σε βγαλει μια update F/W οθονη και εκει περνας το baseband που εχεις κατεβασει με ενα utility που απλα του πατας start.

μετα το αφηνεις να ανοιξει κανονικα και βαλε το usb σε debugging mode.

εκει θα τρεξεις ενα αρχειακι και θα σου περασει το clockwork.

μετα μεσα απο το clockwork κανεις wipe τα παντα και διαλεγεις το .zip που εχεις μεσα στην SD για να flashάρεις την rom.

μετα απο όλα αυτα είσαι ρεντης :D

Link to comment
Share on other sites

ήταν πιο ευκολο απο οσο περιμενα.

βρες ποια ρομ θες να βαλεις και βαλτη σε μια SD card. οχι στην μνημη του κινητου. θελει external.

Αρχικα αλλαζεις το baseband κρατώντας πατημενο το vol down και βαζεις το καλωδιο. θα σε βγαλει μια update F/W οθονη και εκει περνας το baseband που εχεις κατεβασει με ενα utility που απλα του πατας start.

μετα το αφηνεις να ανοιξει κανονικα και βαλε το usb σε debugging mode.

εκει θα τρεξεις ενα αρχειακι και θα σου περασει το clockwork.

μετα μεσα απο το clockwork κανεις wipe τα παντα και διαλεγεις το .zip που εχεις μεσα στην SD για να flashάρεις την rom.

μετα απο όλα αυτα είσαι ρεντης :D

tumblr_lmwdznN0VE1qai089o1_500.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν την κράτησα την CM7 rom. Δεν μου άρεσε να πω την αλήθεια.

Μπήκε στο τηλέφωνο πλέον Android Revolution HD, η οποία είναι σαν την official της HTC, απλά πιο γρήγορη και με μερικά tweaks ακόμα.

Δουλεύει και το HTC Sense.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now