$@39@

General Android Thread

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς πληροφορίες για το πως αλλάζει το radio?

Υπάρχει σοβαρός λόγος να αλλαχτεί; Πότε πρέπει να αλλάζει;

παρενέργειες υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

To radio είναι για τα HTC ας πούμε οι drivers για wifi-gsm-gps κτλ... Τα αλλάζεις αν υπάρχει κάποιο θέμα με τα παραπάνω, εκτός και αν θες απλά να τα αλλάξεις για να βάλεις τελευταία έκδοση. Συνήθως ένας από τους βασικούς λόγους είναι η κατανάλωση μπαταρίας. Δοκιμάζεις κάποια Radio και αν δεις διαφορά προς το καλύτερο στην κατανάλωση και δουλεύουν όλα οκ, την κρατάς. Μπορείς να τα αλλάξεις μέσω custom recovery, ή καλύτερα μέσω custom Hboot.

Link to comment
Share on other sites

LeeDrOiD HD 3.3.3 installed. Νομίζω πως είναι ότι πιο γρήγορο υπάρχει για DHD. To τηλέφωνο ειδικά μέσα στα μενού και προγράμματα πραγματικά πετάει... δεν έχω ξαναδεί τέτοια απόκριση...

Η CPU δεν είναι overclocked.

Link to comment
Share on other sites

E, μίλα βρε... με το τσιγκελι θα σας τα βγάζουμε;

Μέχρι τώρα οι 3 που έχω δοκιμάσει δεν έλεγαν τίποτα. Stock, CM7 και Revolution HD ήταν λειψές.

H stock, γιατί είναι στοκ και λίγα πράγματα μπορείς να κάνεις. Άσε που είχε θέματα απόκρισης, μπαταρίας κτλ.

Η CM7 μου κατήργησε τελείως το HTC Sence που το είχα συνηθίσει και μου άρεσε. Έφυγε γρήγορα. Και όχι δεν ήταν γρήγορη. Πιο αργή από τη stock. Άσχετα τι έλεγε το Quadrant.

Η Revolution HD πιο γρήγορη από τη stock στα μενού κτλ, με HTC Sense 2.1 εγκατεστημένο, αλλά στο browsing και στο scrolling ήταν για το ανάθεμα.

Η LeeDrOid HD 3.3.3 είναι με ΔΙΑΦΟΡΑ η καλύτερη από όλες. Με HTC Sense 2.1. Σκέφτομαι τώρα να βάλω το Sense 3.0 αλλά δεν ξέρω τον τρόπο... το ψάχνω...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει Sense 3 σαν .zip Και να κάνεις εγκατάσταση μέσω recovery. Απλώς να ξέρεις ότι μπορεί να είναι ωραίο το sense αλλά τρώει μπαταρία. Πάντως για ρομ που λες. Απλά δοκίμασα την Leedroid και μου άρεσε. Δεν την κράτησα γιατί η Redux είναι πολύ καλύτερη στο desire. Εάν είχα Desire HD θα σου έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο.. Ενόψει στρατού λέω να πάρω ένα Ideos X5 μαζί με ένα πακετάκι 3G. Έχω μια απορία όμως. Στο iPad, για όταν "ξεμένω".. έχω το Installous. Στα Android υπάρχει κάτι αντίστοιχο;

Για 40? δε νομίζω να αξίζει να πέσω στο Blade..

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το Huawei είναι πολύ πιο μπροστά από το Blade ;) Εγώ έχω το ZTE και ο αδερφός μου το IDEOS, αν τα βάλεις δίπλα δίπλα προσέχεις αμέσως τα εξής:

1) Το X5 έχει πιο φαρδιά οθόνη πράγμα που βολεύει

2) Το feeling όταν scrollάρεις ή γενικά ακουμπάς την touch screen είναι πολύ καλύτερο στο Huawei! Πολύ πιο ανταποκρίσιμη ;)

3) Γρηγορότερο σαν κινητό, τουλάχιστον αυτή την εντύπωση έχω

4) Μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας ;)

Τώρα για αυτό το Installous που λες δεν ξέρω τι είναι Τάσο :P

Link to comment
Share on other sites

Το Installous είναι το πρόγραμμα που κατεβάζεις σπασμένα τα προγράμματα του App Store. Το Huawei το είδα στον γομάρ και δε μου φάνηκε καθόλου άσχημο για 180?. Το Blade δεν το έχω δει αλλά tbh ποτέ δεν το θεώρησα επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη θα είμαι διαβιβαστής και δεν ξέρω αν θα μπορώ να μπαίνω κανονικά net από το PC.. Η λογική λέει να περιμένω και να δω αν το χρειάζομαι :P

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις root το Huawei, λογικά το black market θα δουλευει. Άσε που τα περισσότερα κυκλοφορούν σπασμένα. Απλά εσύ θέλεις να έχεις την επιλογή να τα κατεβάσεις από το τηλέφωνο να φανταστώ; άρα black market.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Το black market είναι το applanet και πλέον έχει σταματήσει εκτός και αν θέλει να πληρώσεις και δουλεύει διαφορετικά από παλιά και να έχει donate. Για όλα τα apps πάντως υπάρχει το αντίστοιχο σπασμένο και το βρίσκεις σε πολλά φόρουμ όπως πχ το undersec. Απλώς τα κατεβάζεις στο pc και μετά στο κινητό. Τώρα για αυτό που λέει ο Jason το μόνο που ξέρω είναι κάτι ζιπαρισμένοι φάκελοι που έχουν πολλά apps μέσα απλώς δεν κάθεσαι να τα κατεβάζεις ένα ένα.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το applanet δεν δουλεύει πάντως. Κρίο το είχα αναφέρει και πιο παλιά για την elitemovil ότι είναι μπόμπα και είναι και αρκετά dmooth γιατί έχει το launcher pro.

Link to comment
Share on other sites

μην το κατεβασουν οσοι δεν ειναι ρουτ..!γιατι αν δεν εισαι ρουτ δεν δουλευει..!(ετσι διαβασα καπου!)βασικα ζηταει ρουτ με το που μπεις..!δεν εχετε να χασετε κατι απλα το πιθανοτερο ειναι να μην δουλευει..!

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις γιατι στον music player φαινονται τα ελληνικα γραμματα καποιων κομματιων σαν κινεζικα?σε αλλα το κανει και σε αλλα δεν το κανει.τι παιζει?μονο οταν πηγαινω πολυ γρηγορα το menu πανω κατω φτιαχνει για λιγο αλλα μετα παλι χαλαει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now