$@39@

General Android Thread

Recommended Posts

Εχουμε θεμα με ενα galaxy ace και το 3g του....ΔΕΝ ενεργοποιείται...πείτε καμιά ιδέα...:|

υπαρχουν factory secrets codes (google them!δεν τους θυμαμαι:P) αν δεν θες να καταφυγεις στην λυση του factory reset..

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν factory secrets codes (google them!δεν τους θυμαμαι:P) αν δεν θες να καταφυγεις στην λυση του factory reset..

*#*#4636#*#*....αυτό εννοείς? αν ναι, μπηκα εκει και επελεξα το wcdma only,

turn off radio, turn on radio....αλλα και παλι δεν ενεργοποιειται

Link to comment
Share on other sites

*#*#4636#*#*....αυτό εννοείς? αν ναι, μπηκα εκει και επελεξα το wcdma only,

turn off radio, turn on radio....αλλα και παλι δεν ενεργοποιειται

σε καθε συσκευη ειναι διαφορετικο..!:)

φανταζομαι επανεκκινησεις βγαλσιμο μπαταριας και στυλ κλιαρ σιμος δοκιμασες ε?

αν εχει cwm μπορεις να κανεις το σετ των cache, wipe. αλλιως εργοστασιακες ρυθμισεις.πιθανως πριν κανεις την εσχατη λυση να δοκιμασεις να απεγκαταστησεις τις τελευταιες εγκατεστημενες εφαρμογες.μερικες ειναι πολυ κακογραμενες και να προκαλεσε ολο αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πάνο, είμαι ασχετος απο android...:hehe:

Πάρτα 1-1...πως κάνει clear cmos? εξυγα και τα αλλα για να μην γραφουμε πολλα ποστ

δεν κανει!:P:hehe:

απλα το να βγαλεις την μπαταρια και να πατησεις καμποσες φορες το παουερ ειναι παρομοια διεργασια οπως στα πισια!:P

δεν εχω 2.3.χ τωρα στο κινητο να δω την διαδρομη παντως καπου εχει μια ρυθμιση για apn's.δες αν η κουκιδα ειναι μαρκαρισμενη πρασινη,επισης μηπως εχει βαλει οριο στα δεδομενα και ξεπερασε αυτο το οριο και κλειδωσε το δικτυο..

χμ μου ηρθε κιαλλο!!χρησιμοποιω το widgetsoid το οποιο ειναι πολυ καλο και παρα πολυ παραμετροποιησιμο. αν ξεπερασω τον ογκο των mb που εχω τσαμπα ενεργοποιω ενα widget το οποιο μου "κοβει" το 3g.μηπως εχετε κανει κατι παρομοιο,απεγκαταστησατε το προγραμμα και εχει μεινει η ρυθμιση?και αυτο παιζει!:)

τωρα αλλα δεν μου ερχονται στο νου με τοσες ρακες που ηπια!:P:hehe:

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ αγοράσει κανείς το Ainol Novo. Είναι τρελή μούφα. Το πήρα και θέλω να το σπάσω!! ΓΚ@@#@!

Για elf - Aurora μιλάς η για την μουφα το paladin?

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ ναι πότε όχι.

fixed!:P

μονο αν "λαδωσεις" θα δεις "φως".. την ειδε "καπως" επειδη δεν θελει ουτε ρουτ οπως το αλλο και δεν λειτουργει..οσες φορες σε οποιο κινητο και αν το κατεβασω για να το δουλεψω.δουλευει στην πρωτη φορα που θα μπει και μετα λεει δεν υπαρχει δικτυο..!

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει!:P:hehe:

απλα το να βγαλεις την μπαταρια και να πατησεις καμποσες φορες το παουερ ειναι παρομοια διεργασια οπως στα πισια!:P

δεν εχω 2.3.χ τωρα στο κινητο να δω την διαδρομη παντως καπου εχει μια ρυθμιση για apn's.δες αν η κουκιδα ειναι μαρκαρισμενη πρασινη,επισης μηπως εχει βαλει οριο στα δεδομενα και ξεπερασε αυτο το οριο και κλειδωσε το δικτυο..

χμ μου ηρθε κιαλλο!!χρησιμοποιω το widgetsoid το οποιο ειναι πολυ καλο και παρα πολυ παραμετροποιησιμο. αν ξεπερασω τον ογκο των mb που εχω τσαμπα ενεργοποιω ενα widget το οποιο μου "κοβει" το 3g.μηπως εχετε κανει κατι παρομοιο,απεγκαταστησατε το προγραμμα και εχει μεινει η ρυθμιση?και αυτο παιζει!:)

τωρα αλλα δεν μου ερχονται στο νου με τοσες ρακες που ηπια!:P:hehe:

Τίποτα φιλος...βγαλαμε ολες τις εφαρμογες και παλι δεν ενεργοποιειται...τι στον μπιμπ

συμβαίνει..?

Link to comment
Share on other sites

*#*#4636#*#*....αυτό εννοείς? αν ναι, μπηκα εκει και επελεξα το wcdma only,

turn off radio, turn on radio....αλλα και παλι δεν ενεργοποιειται

Εχει μπει 3g στην καρλοβα; Λαστ ταιμ δεν επιανα που να εκανα ταμα.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φιλος...βγαλαμε ολες τις εφαρμογες και παλι δεν ενεργοποιειται...τι στον μπιμπ

συμβαίνει..?

μηπως εβαλε καμια εφαρμογη αυτου του τυπου που σου ειπα?στο απν ειναι τικαρισμενο το 3τζι?αν συμβαινουν ολα αυτα γυρνα τις εργοστασιακες ρυθμισεις να ησυχασεις!!:P

Link to comment
Share on other sites

Εχει μπει 3g στην καρλοβα; Λαστ ταιμ δεν επιανα που να εκανα ταμα.

ναι μωρε....εισαι παππους εσυ γιαυτο...:P

μηπως εβαλε καμια εφαρμογη αυτου του τυπου που σου ειπα?στο απν ειναι τικαρισμενο το 3τζι?αν συμβαινουν ολα αυτα γυρνα τις εργοστασιακες ρυθμισεις να ησυχασεις!!:P

Ειναι τικαρισμενο ναι...αν κανω επαναφορα θα χαθουν και οι επαφες? ειδα οτι μπορω

να τις κανω εξαγωγη στην sd...μετα θα τις περασει οπως ειναι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

ναι μωρε....εισαι παππους εσυ γιαυτο...:P

Ειναι τικαρισμενο ναι...αν κανω επαναφορα θα χαθουν και οι επαφες? ειδα οτι μπορω

να τις κανω εξαγωγη στην sd...μετα θα τις περασει οπως ειναι τωρα?

αν κανεις συγχρονισμο με το γοογλε τοτε δεν χανονται και επαναφερονται μονες τους!αλλιως κατεβασε κανα προγραμμα-βαλε το κιες(μακρια και αγαπημενοι εγω!:P)-ενεργοποιησε τον συγχρονισμο-κανε αντιγραφη στην εξωτερικη καρτα σε περιπρωση που εχεις μια,κτλ!:)

Link to comment
Share on other sites

και απλα export να τα κανεις στην SD, μετα απλα το κανεις Import και εισαι jet.

εγω ετσι το εκανα δηλαδης στο κινητο του Father.

ναι αν υπαρχει καρτα ομως..!;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω root το κινητο μου (sony ericsson neo V)για να μπορω να χρησιμοποιω καποιες εφαρμογες..1.αυτη που δεν επιτρεπει στα προγραμματα να ανοιγουν μονα τους και 2.δεν επιτρεπει σε προγραμματα να μπαινουν στο ιντερνετ οποτε τους καπνισει..μπορειτε να μου εξηγησετε λιγο το root και ποως μπορω να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω root το κινητο μου (sony ericsson neo V)για να μπορω να χρησιμοποιω καποιες εφαρμογες..1.αυτη που δεν επιτρεπει στα προγραμματα να ανοιγουν μονα τους και 2.δεν επιτρεπει σε προγραμματα να μπαινουν στο ιντερνετ οποτε τους καπνισει..μπορειτε να μου εξηγησετε λιγο το root και ποως μπορω να το κανω?

Sony Ericsson Xperia Neo - xda-developers

εδω στο νεο βε πας..καλη τυχη!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω κάποιο backup πριν το κάνω root μην κάνω κάποια βλακεια;

συνηθως το ρουτ ειναι υποθεση ρουτινας.. στα htc ειναι λιγακι βιβλος.. δεν χανεις κατι,αλλα μπορεις να παρεις μπακαπ ειτε με το προγραμμα που εχει η σονυ απο το πισι ειτε με καποιο προγραμμα απο το μαρκετ,πχ mybackup.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now