$@39@

General Android Thread

Recommended Posts

εγω προτιμω το galaxy nexus στο χερι Άκη, και το προτιμω απο το S2 για τους λογους που ειπε ο φιλος μου ο Αντριαν.

απλα ενα - ειναι οτι δεν παιρνει καρτες SD οποτε εσυ που βλεπεις ταινιες και ντοκιμαντερ στο κινητο ισως τα βρεις σκουρα και 2ον δεν ειδα καμια διαφορα στην χρηση της οθονης σε σχεση με το S2. Χωρια που το S2 ειναι πιο ασχημο!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακου....

το SGII ειναι καλυτερο σε καμερα επειδη εχει 8MP και 1080p@30fps (σε ενδιαφερει γιατι πας σε κοντρες και ανοιγεις οσο δεν παει :hehe:) και σε οθονη γιατι εχει 4,3 σε 800*480! Επισης ειναι πιο καλη για καθετο browsing!

το Nexus εχει χειροτερη καμερα κατα πολυ με 5MP και 1080p@24fps αλλα η οθονη του ειναι 1280*720 (μακροστενη)...

Τον Nexus ειναι πιο στυλατο και καλυτερο απο αποψη κατασκευης! Νομιζω εχει να παιξεις στο Public στο Συνταγμα! Θα περασω αυριο να δω!

Το SG2 ειναι πιο αγορασμενο κινητο κατι που σε στελνει αυτοματα στο XDA!

Eπισης ειναι πιο minimal και πιο λεπτο απο το Nexus!

Eγω θα επαιρνα SG2 αλλα μου την σπαει η μ@λ@κ!σμ3νη οθονη του λογω κλασσικων θεματων!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακου....

το SGII ειναι καλυτερο σε καμερα επειδη εχει 8MP και 1080p@30fps (σε ενδιαφερει γιατι πας σε κοντρες και ανοιγεις οσο δεν παει :hehe:) και σε οθονη γιατι εχει 4,3 σε 800*480! Επισης ειναι πιο καλη για καθετο browsing!

το Nexus εχει χειροτερη καμερα κατα πολυ με 5MP και 1080p@24fps αλλα η οθονη του ειναι 1280*720 (μακροστενη)...

Τον Nexus ειναι πιο στυλατο και καλυτερο απο αποψη κατασκευης! Νομιζω εχει να παιξεις στο Public στο Συνταγμα! Θα περασω αυριο να δω!

Το SG2 ειναι πιο αγορασμενο κινητο κατι που σε στελνει αυτοματα στο XDA!

Eπισης ειναι πιο minimal και πιο λεπτο απο το Nexus!

Eγω θα επαιρνα SG2 αλλα μου την σπαει η μ@λ@κ!σμ3νη οθονη του λογω κλασσικων θεματων!

Αυτός είσαι.

Για δες αν έχει να περάσω να το δω.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τώρα, συγκρίνεται κάμερες κινητών;;; Είναι η μεγαλύτερη βλακεία που έχω ακούσει.

Πραγματικά, εγώ δε βλέπω διαφορά από iPhone 4s, SGIII, SGII, Nexus S. Όλες είναι μουντές, πιξελιασμένες κτλ. Όλα σύγκριση στη Dell του σπιτιού.

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΛΟΛΟΛΟΛΟ

Τι λες Αντριαν?

Ρε συ η καμερα δηλαδη δεν ειναι hardware part του κινητου? Επειδη τον ξερω τον Ακη, θελει να εχει καλη καμερα το κινητο του!

Δηλαδη δεν βλεπεις διαφορα στην καμερα του Nexus S με του 4S και του S3 ε? Αν πραγματικα δεν βλεπεις τοτε πρεπει να το κοιταξεις γιατι μαλλον κατι τρεχει...

Εσυ που του προτεινες ποιο να παρει τι διαφορες βρηκες στα κινητα αυτα?

Αν διαβασα καλα ειπες οτι εχω ενα εδω στο σπιτι και ουτε καν το κοιταω! :hehe:

Eγω παντως το παραδεχομαι οτι το εχω κραξει απειρα το S2 αλλα σαν κινητο ηταν πολυ μπροστα περυσι! Ασχετα με την οθονη που εχει, που συγκεκριμενα εχω μεγαλο κολλημα με τις οθονες καθως ειναι ενα απο τα βασικοτερα χαρακτηριστικα στα κινητα μετα τον Επεξεργαστη!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να τα βλέπεις πράσινα, πάρε SGII!

Για την κάμερα διαφορά βλέπεις, από απλή compact των 100? σε αυτή των 500? ή σε DSLR.

Κινητά που παίζουν στα ίδια λεφτά έχουν την ίδια απεικόνιση.

A, btw, κάμερα compact 12MP με 16ΜP στα 100? τα ίδια σκατά είναι.

Link to comment
Share on other sites

oooo καλα Aντριαν, αστο αληθεια!

Ακη!

Nexus: Ειναι καλη απλα! Δεν εχει θεματα οπως του S2. Επισης θυμιζει λιγο τις ΙPS της LG.

Εγω σε χρωματα και ppi προτιμω του Nexus!

Με λιγα λογια σου λεω οτι του S2 το ασπρο ΠΡΑΣΙΝΙΖΕΙ και γενικοτερα φαινονται τα pixels. Εγω τα βλεπω κανονικοτατα, τωρα αν εσυ θα τα δεις ειναι αλλο θεμα!

Αλλα σου ξαναλεω επειδη εχει πεσει πολυ developing στο S2 θα επαιρνα S2!

Το Nexus μου κανει για πιο Businessοκινητο!

Link to comment
Share on other sites

Άκη πάρε το Nexus ρε απλά πάρε και φορτιστή αυτοκινήτου και μια extra μπαταρία :hehe:

1 ημέρα δεν βγάζει το nexus...

GS2 πάρε βάλτου την τελευταία αυθεντική ROM και απλά του αλλάζεις kernel και είσαι κομπλέ και άσε τον Adrian να έχει 4.1.1 :hehe:

Link to comment
Share on other sites

αν το παιρνεις κατω απο 250 τι το σκεφτεσαι?!

ποτε υπολογιζεις να το παρεις?αμαζον γερμανιας και αγγλιας θα το εχουν στις νορμαλ τιμες παντως αν σε ψηνει το καινουριο!:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now