$@39@

General Android Thread

Recommended Posts

13 Νοεμβρίου λένε θα είναι available στο google play και τέλη Νοεμβρίου στα μαγαζιά.

Λέω άμα είναι να κάτσω καμια βδομάδα, να ξεκαθαρίσει λίγο το θέμα και πράττω αναλόγως.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιαυτο σου λεω κανα μηνα!:)

εχεις ενα point στην σκεψη σου! αν δεν ηταν η αναμονη στην μεση θα σου ελεγα για ~50 να παρεις το καινουριο,αλλα τωρα.. :/

εδιτ:http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-premier-official-12084/

δεν ξερω ποτε θα βγει αλλα μαρεσει αν ερθει γρηγορα!:)

Link to comment
Share on other sites

Άκη, προσπάθησε να τα δοκιμάσεις και τα δυο και πάρε αυτό που σου αρέσει...ούτως η άλλως πρέπει να λιώνεις καθημερινά μέχρι να διαπιστώσεις ότι κάποιο σου την σπάει. Πραγματικά σε απλή χρήση δεν θα δεις διαφορές.

Εγώ την γνώμη μου την είπα. Επειδή έχω συνηθίσει το SGS I που είναι λεπτό, όταν έπιασα το Nexus του Αντριαν μου φάνηκε κάπως πιο χοντρό και πιο βαρύ στο χέρι, αδικαιολόγητα για την ποιότητα που έχει.

Anyway, πάρε όποιο σου κ....εχμμμ καταλαβες :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... τα είδα και τα 2. Οκ. Ναι καλύτερη οθονη άλλα σημαντικά χειρότερή κάμερα, τα κουμπιά on screen δεν με βολέψαν καθολου και το design δεν μου άρεσε.

Με τον κόσμο που έχει σε development το sgs2 και το πιο δυνατό hardware με έχουν κερδίσει στα σίγουρα. Ναι θα ήθελα την οθόνη του νεξους άλλα μπορώ πιο εύκολα χωρίς αυτή πάρα χωρίςτα αάλλα του sgs2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... τα είδα και τα 2. Οκ. Ναι καλύτερη οθονη άλλα σημαντικά χειρότερή κάμερα, τα κουμπιά on screen δεν με βολέψαν καθολου και το design δεν μου άρεσε.

Με τον κόσμο που έχει σε development το sgs2 και το πιο δυνατό hardware με έχουν κερδίσει στα σίγουρα. Ναι θα ήθελα την οθόνη του νεξους άλλα μπορώ πιο εύκολα χωρίς αυτή πάρα χωρίςτα αάλλα του sgs2

Oτι ακριβως σου ειπα, απλα δεν σου αρεσε το design!

Link to comment
Share on other sites

Από μπροστά είναι ωραίο άλλα από τα πλαγιά και από πίσω εμφανησιακα το κινητό δεν μου άρεσε όσο το sgs2.

Αυτά.

Άπλα πιστεύω ότι στην δίκια μου περίπτωσή μου ταιριάζει περισσότερο το sgs2. Αν ακόμα και το sgs1 τρέχει jb και υποστιριζεται από devs ακόμα γιατί να μην έχει αρκετό μέλλον ακόμα το sgs2

Link to comment
Share on other sites

Κινηταρα με τα ολα του(οχι οτι το nexus παει πισω)!Απολυτα ευχαριστημενος κατοχος και ειδικα η υποστηριξη που εχει ακομα απο xda τα λεει ολα!Το κινητο δεν καταλαβαινει τπτ..

Μονο περασε του την 4.0.4 οταν το παρεις(λογικα αν το παρεις θα εχει την 4.0.3 που εχει θεματακια με wifi και battery drain)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τσιμπισα το κινητά κι σμρ. Γιατι η θα το έπαιρνα σμρ η μπορεί να μην το κάνα έβρισκα σε αυτή τη τιμή.

Δεν το μετανιώνω καθόλου μέχρι στιγμής. Το μέγεθός είναι οριακά βολικό. Οτιδήποτε πιο μεγάλο απλά δεν θα με βόλευε. Πχ το s3 που το έχει ένα φιλαράκι δεν θα μπορούσα με τπτ να το έχω για καθημερινό. Το μέγεθός του είναι λες και καταλαθος δεν το έβγαλαν σαν note.

Το κινητό ήρθε με την 4.0.4 και προς το παρόν τρέχω στα σίγουρα με την CM10. Σε λίγο θα δοκιμάσω και την Resurrection που βλεπω Πως είναι η πιο δημοφιλή.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές ρει. Εμένα ένας φίλος μου με xperia 3" (δεν θυμάμαι μοντέλο), ήθελε οπωσδήποτε μεγαλύτερη οθόνη πια γιατί την μία δοκίμαζε το Optimus 2X μου και την άλλη το GSII ενός φίλου και έβλεπε ότι > 4" βολεύει άπειρα. Τελικά δεν άντεξε και πριν λίγες μέρες μου έστειλε ότι πήρε το S3 και έχει μείνει απόλυτα ευχαριστημένος :D

Link to comment
Share on other sites

Με γειες!Ναι ξεγευγουν οι 4,8 του s 3 αλλα πιστευω ειναι θεμα συνηθειας.

Τωρα πχ εμενα μου φαινονται λιγες οι 4,3 του s 2 παρολο που δεν το εχω πολυ καιρο(4 μηνες μονο).

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν κανω την δουλεια μου με την οθονη του αλλα δεν θα με χαλουσε αν ηταν 4,7-4,8 inches..

Link to comment
Share on other sites

Με γειες!Ναι ξεγευγουν οι 4,8 του s 3 αλλα πιστευω ειναι θεμα συνηθειας.

Μεγειά AN7, όντως είναι θέμα συνήθειας, τώρα βλέπω το s2 του φίλου μου που το πούλησα και ξενερώνω με την μικρότερη ανάλυση εικόνα μέγεθος..κ εγώ όταν βγήκε το s3 έλεγα πως δεν παίζει ποτέ να το πάρω γιατί είναι τεράστιο μπλα μπλα, όταν το κράτησα 2-3 φορές στα χέρια μου κ το έβαλα δίπλα στο s2 έφαγα την ξενέρα και τ έστειλα..

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά AN7, όντως είναι θέμα συνήθειας, τώρα βλέπω το s2 του φίλου μου που το πούλησα και ξενερώνω με την μικρότερη ανάλυση εικόνα μέγεθος..κ εγώ όταν βγήκε το s3 έλεγα πως δεν παίζει ποτέ να το πάρω γιατί είναι τεράστιο μπλα μπλα, όταν το κράτησα 2-3 φορές στα χέρια μου κ το έβαλα δίπλα στο s2 έφαγα την ξενέρα και τ έστειλα..

εγω παντως θα το ανταλλαζα με αιφον 5..!:P

δεν μου αρεσει το μεγεθος του παρα πολυ..

απλα οτι παει μπαλα και ειναι αντροιντ ειναι ενα συν.

αμα ξανασχοληθω με το σκαλισμα απλα θα μπορω να κανω τα παντα με το σ3.

γιαυτο το κραταω και επειδη ειναι δωρο της γυναικας και θα φαω παντοφλια αν το δωσω!!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα συνήθειας ρε παιδιά. Είναι τι θες να κάνεις.

Το S3 το έχω δουλέψει άπειρες φορές το τελευταίο 2μηνο. Το έχει φιλαράκι καλό

Δεν θα μπορούσα λόγο συνολικού μεγέθους να το έχω. + Το ότι θες for sure Και τα 2 χέρια για να κάνεις σχεδόν το οτιδήποτε.

Ναι η οθόνη του γαμάει αλλά εμένα προσωπικά δεν μου προσέφερε τπτ επιπλέον στην καθημερινότητα μου ;).

Το ότι έχουν φτάσει σε τέτοια μεγέθη τα κινητά με προβληματίζει η αλήθεια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων άποψη σου, σεβαστή άλλα διαφωνώ δεν υπάρχει επαφή στα κινητά πουθενά, ακόμα κ η αφή είναι πολύ καλύτερη...εντάξει αφού σε βολεύει καλά το έκανες :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύεσαι.

Δεν είπα ότι έχουν κάπου επαφή τα κινητά. Δεν σύγκρινα καν τα τεχνικά στοιχεία τους. Δεν υπάρχει καν λόγος να τα συγκρίνω με 250? vs 500?

Μίλησα καθαρά και μόνο για εργονομία vs μέγεθος ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται περίεργο που ενοχλεί το μέγεθος του s3, αλλά σε κάποιο βαθμό σε καταλαβαίνω γιατί το note 2 πχ θέλει τσάντα για να το μεταφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν ενοχλει το μεγεθος ουτε μενα στην παλαμη,οσο στις φορμες και στα τζιν. η οθονη ειναι πολυ καλη αλλα θα ηθελα να ηταν μικροτερο σαν μεγεθος οπως το μινι..το 5αρι δεν εχει ιδανικο μεγεθος ας πουμε ειναι πολυ μακροστενο και το κουμπι πανω δεν βολευει καθολου. σαν γκριπ το λουμια 800 ειχε πολυ καλο ας πουμε..!:) στις 4,3 αυτο που με απογοητευσε ηταν το xperia s το περιμενα πολυ καλυτερο ειδικα με αυτην την αναλυση οθονης..!

σοφο αν παρεις και imac θα ειναι ολικη αναστροφη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο s3 για να γράψω ένα μνμ ήθελα και τα 2 χεριά και 2ον αυτό που λέει ο Πάνος για την τσέπη. Εσύ μπορεί να εχεις μεγάλη παλάμη άλλα εγώ όχι.

Το s3 mini είναι 4" με την κλασική ανάλυση και he αρκετά κάτω από το s2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβαίνω αυτό με το ένα χέρι, συνήθως όταν γράφεις ένα μν κάνεις ταυτόχρονα και κάτι άλλο?Γιατί εμένα με ενδιαφέρει να το γράψω όσο το δυνατόν γρηγορότερα και να συνεχίσω την δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now