KryosRevenge

Direct CU II vs Twin Frozr

Recommended Posts

Γεια σας guys,έχω μια απορία..!

Επειδή θέλω να πάρω την GTX 570 (δεν είναι σίγουρο αλλά μπορεί να την πάρω),ρωτάω ποιο cooler είναι καλύτερο,το Direct CU II της Asus ή το Twin Frozr της Msi(δεν θέλω reference)..?

Από θόρυβο τι λέει,ποιο είναι το ποιο αθόρυβο..?

Στο ιντερνετ δεν μπορώ να βρω κάτι που να με ικανοποιεί,για αυτό ρωτάω εδώ..!

Thanks ..!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε.

Ανάμεσα από αυτές τις 2 κάρτες ήμουν και εγώ, αλλά έψαχνα για 560. Από ότι βρήκα στο google για 2d είναι αθόρυβες. Σε παιχνίδια όμως η directcu ακούγεται λίγο και η twin froz ακούγεται και αυτή ελάχιστα (αν και το επίπεδο που ακούγεται θεωρείται πολύ χαμηλό).

Βέβαια όπως ξέρεις το πόσο ενοχλητικό είναι, είναι και στην υποκειμενική κρίση του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

DCUII από μένα λοιπόν :T:

Με αυτή τη φράση μου αναποδογύρισες τον κόσμο. Μια εβδομάδα ήμουν ανάμεσα στην DirectCU II ή Twin Frozr και είχα καταλήξει στην Twin Frozr και έτσι απλά με αναστατώνεις. :P

Πες τα όλα τι ξέρεις! :P

(Εγώ βεβαια αναφέρομαι στην 560, αλλά πιστεύω η απάντηση ενδιαφέρει και το Nemesis που κοιτάει για 570).

Link to comment
Share on other sites

η twin frozr λογικα θα ειναι πιο κρυα αλλα η ασους ειναι πιο ησυχη (μην φανταστεις καμια τραγικη διαφορα, πανω κατω τα ιδια ειναι).

επισης η μια πιανει 2 και η άλλη 3 σλοτς.

πάντως μην παρεις reference 570. μακρια.

βεβαια υπάρχει και η αλλη μερια. 6950 με ~250 και εισαι jet (ειδικα αν γινεται 6970)

Link to comment
Share on other sites

βεβαια υπάρχει και η αλλη μερια. 6950 με ~250 και εισαι jet (ειδικα αν γινεται 6970)

Ακόμα και αν πάρω HD 6950 και την φλασάρω σε 6970,υπάρχει κανένας κίνδυνος να καεί απο overclock..?

Επίσης ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας,θα πάρω DIRECT CU II ακόμα και αν δεν μου αρέσει που θέλει 3 slots..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now