pdiomidis

Προτασεις για υδροψυξη! Βοηθεια..

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια! Θα ηθελα να βαλω υδροψυξη στον υπολογιστη μου, ειχα κανει μια αρχη με ενα σετακι thermaltake big water 745 ωραια εμπειρια και θα ηθελα να βαλω κατι καλυτερο.. εννοειται οτι μια custom υδροψυξη θα αποδιδει καλυτερα ετσι δεν ειναι;; Λοιπον ας μην πολυ λογω! Το κουτι που εχω ειναι το coolermaster haf X! cpu intel core i7 960 p6tse motherboard(μπορει να την αλλαξω σε λιγο καιρο αλλα δεν νομιζω οτι παιζει καποιο ρολο με την επιλογη υδροψυξης) τροφοδοτικο εχω ενα 800αρι coolermaster silent pro(αν χρειαζεται μεγαλυτερο πειτε μου γιατι μπορω να το αλλαξω) και απο καρτες γραφικων εχω 2 5870 μια shiphire και μια xfx για crossfire.. Δεν παω για τρελο overclock αντε να τον ανεβασω λιγακι αλλα μην φανταστειτε... Αυτο που θελω απο εσας ειναι να μου προτεινεται κομματι κομματι οτι θα χρειαστω για να φτιαξω ενα αξιοπρεπες custom υδροψυξης! Η αγορες μπορουν να γινουν και απο ξενα site με την προυποθεση οτι δεχονται paypal και στελνουν Ελλαδα... Πιστευω οτι αν ψυξω και τις 2 καρτεσ θα χρειαστω παρα πολλα χρηματα οποτε θελω κατι μονο για επεξεργαστη με προπτικη στο μελλον οτι μπορω να βαλω και τις καρτεσ αν παρω block... Ευχαριστω ολους εκ των προτερων για τις απαντησεις-προτασεις σας!! Να ειστε καλα και καλο Πασχα!

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι να μας πεις και το budget που θέλεις να κινηθείς.

Και επίσης, έχεις ευάερο κουτί και δεν θέλεις να clockάρεις - ποιος ο λόγος να βάλεις wc;

Link to comment
Share on other sites

Κατα κορον βαζεις υδροψυξη ή για υπερχρονισμο ή για ησυχια και καλυτερυ αισθητικη με αυτη την σειρα παει.Νομιζω πως κατι τετιο ζηταει και ο pdiomidis ,caution αλλα πρωτα πες μας ποσα χρηματα σκοπευεις να δωσεις...

Link to comment
Share on other sites

ο πρωτος λογος ειναι καθαρα αισθητικης και μετα παμε σε θεματα θορυβου.. ε δεν θελω να ψηνεται κι ολας ο 960.. θελω προς το παρων να φτιαξω ενα σετακι μονο για cpu αλλα με την προοπτικη οτι μετα η τρομπα θα μπορει να σηκωσει και 2 καρτες 5870 μιας και αυτες σε crossfire ψηνονται... συνεπως παμε γυρω στα 180-200! νταξει το μονο σιγουρο ειναι ενα τριπλο ψυγειο για να μπει στην κορυφη... επισης θα προτιμουσα αν γινεται το tank να ειναι σε θηκη 5.25 μονη η διπλα νταξει δεν ειναι αυτο το θεμα.. ειναι καλυτερη απο την αλλη η οχι;; οσα για τα υπολοιπα ακουω και εσας...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβγαλα μια καρτελα με ολα τα καλουδια,+ τα μπλοκς για τις καρτες,διοτι οι τιμες ανεβενουν ωρα με την ωρα!.

Αμαν πια αυτο το imageshack!

Εαν βγαλεις τα μπλοκs των καρτων ειναι πανω κατω 200ευρα.

U choose!;-)

Link to comment
Share on other sites

ε στειλε την ντε :P

Δεν με θελει το ανεβαστιρι!Μολις ειδα οτι ξεχασα να βαλω ρεσερβουαρ:/ Που το εχω το μυαλο μου.

Τελος παντων βαλε ενα Fillport τερμα πανω και θα εισαι jet!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβγαλα μια καρτελα με ολα τα καλουδια,+ τα μπλοκς για τις καρτες,διοτι οι τιμες ανεβενουν ωρα με την ωρα!.

Αμαν πια αυτο το imageshack!

Εαν βγαλεις τα μπλοκs των καρτων ειναι πανω κατω 200ευρα.

U choose!;-)

ευχαριστω για την συνθεση φιλε.. μια χαρα φαινεται..

post #6 δες το λινκ...;)

α ναι εχεις δικιο φιλε ευχαριστω!

Καμια αλλη προταση;; :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now