bloody.k

junior overclocking team

Recommended Posts

Παίδες, το αστειάκι αυτό δεν είναι να το λέμε κάθε μέρα όλη μέρα , ειδικά όταν γράφετε σε ένα θέμα που μπορεί πολλοί να το διαβάσουν και δεν έιναι και στο OT.

Σας παρακαλώ, μαζευτείτε λιγάκι, δεν έιναι FB εδω . -

Link to comment
Share on other sites

μπράβο στο team, μια χαρά πήγατε τι περίμενατε δηλ. πρώτη φορά στα κρυα cpu και κάρτα και θα βγάζατε σκορ :P

μερόνυχτα δοκιμων και πάλι δοκιμών τρώμε για να βγάλουμε ένα σκορ της προκοπής ;)

Πως γίνεται να ανεβάζει καλό bclock κτλπ να βγάζει τα πάντα κι όταν ΑΠΛΑ κάνεις reset να αναβοσβήνει κι για να στρώσει να θέλει να παιρνάς το bios εκ νέου για να καθαρίζεις στα γρήγορα

όλες οι giga για sandy bridge έτσι είναι, θέλουν κόλπο για να παίξουν!!

Βασικά φτιαχνεις 2 safe προφίλ στο bios ενα με 100.2 bclk με 45 multi και λίγο ανεβασμένα ρεύματα και ενα με 50 multi και ακόμα πιο ανεβασμένα ρεύματα!

οταν λοιπον πας να κάνεις restart και σβήσει πριν καν προσπαθήσει να ανάψει (που δεν θα ανάψει καν) πρέπει να σβήσεις το τροφοδοτικό και να την αφήσεις 30-40 sec, μετα το ανοίγεις ανάβεις και λογικά θα ποστάρει με default ρυθμίσεις οπότε μπαίνεις bios και φορτώνεις το 1ο safe προφίλ και αφου πάνε ολα καλά και κάνει ποστ μετα πας για 2ο safe προφιλ με τα ανεβασμένα ρεύματα και αφου παλι το πάρει μπαίνεις ξανα bios και ανεβάζεις μόνο multi ;)

για bclk καλύτερα απο win με easy tune γιατι απο bios σπάει π**τ**ς :hehe:

Link to comment
Share on other sites

χαχα ωστε έτσι

εμένα μου έκανε κι το άλλο κουλό μετά απο κάποια ώρα/ώρες με το που κάνεις καποιο reset/restart απο κει που έβγαζε τα πάντα ανάβει για 1sec σβήνει ανάβει ξανά σβήνει τπτ ούτε reset ακούει ούτε τπτ ο μόνος τρόπος ήταν να βγάλεις την κάρτα του πρώτου σλοτ να βάλεις μια άλλη στο δεύτερο θα κάνει οτι ανάβει μετά θα σβήσει αλλά ΘΑ ανάψει στοκ.Σε εκείνο το σημείο το σβήνεις με την πρώτη ευκαιρία κι ξανα βάζεις την κανονική στο πρώτο σλοτ

μπέρδεμα ε?

Μακάρι να καταλάβαινα τι φταίει γιατί είναι λαλακία.

όσο για το bclock συμφωνώ μου χει τύχει να παίζει stable μέσω windows κι σε bios να μην ανάβει καν ή να το παίρνει αλλά χ33

Link to comment
Share on other sites

όντως είναι η δεύτερη πιο δύσκολη μητρική ever have

η πρώτη ήταν η striker extreme που δεν άναβε στοκ ή και όταν το έκανε μετά απο χ μέρες άναβες το pc κι έλεγε μ@λακίες το poster

ακόμα κι σε bios κόλλαγε

άμα μαζέψω $ πάω για την Gene-Z

btw όποιος πουλάει καμιά Gene σφυράει κανά pm

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξέρω βρε συ.εννοώ τι θα κάνει γιατi απο δεύτερα θα την έχω στα χέρια μου.......γιατι έμπλεξα με gigabyte και τη πέταξα στο σκουπιδοτενεκέ στο τέλος άστο δε πρόλαβα να κάνω τίποτα!!!!!αναγκαστικά πήρα τη gen3 γιατη gen Z δε βρήκα πουθενά ,ολο έλεγαν ειναι διαθεσιμη και έπαιρνα τηλ και δεν την είχε κανενας και αναγκαστικά βρήκα Gen3......

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για το σκάψιμο φίλε!Μου θύμισες πολύ ωραίες μέρες!Το ιδρυτικό και όχι τόσο junior μέλος πια αναζητάει καινούριες περιπέτειες.Αν θέλει κανείς να τον βοηθήσω ή παρέα για bench μέσα στο καλοκαίρι(γιατί τώρα έχουμε και μια εξεταστική) ενημερώνει:whistling:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now