Orgios

Επιλογη Phenom CPU μηπως να περιμενω?

Recommended Posts

Vga θα την κρατησω λίγο ακομα νομίζω οτι έχει ζουμι ακόμα μέσα της, θα δω πως παει με τον νεο επεξεργαστη και θα κρινω ανάλογα.

το εκανα copy paste απο το πρωτο post της σελίδας... :)

Link to comment
Share on other sites

:) την λυπαμαι να την αλλαξω ακομα ειχα σκασει και 200 ευρω να την παρω τοτε... με τον 5200+ παιζω με χαρακτηριστικη ανεση σε αναλυσεις 1440*900 (και καποια παλαιοτερα σε 1920*1080), αν με τον 1090Τ με το νεο board και τις καλυτερες μνημες παιζω σε 1680*1050 ανετα και καλυτερα σε 1920*1080 δεν θα εχω λόγο να την αλλαξω.

Αν δω ζορια τοτε θα προχωρησω σε αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγή επεξεργαστή, μητρικής και μνημών δεν πρόκειται να δεις διαφορά μεγαλύτερη των 1-2 FPS στα παιχνίδια... Όσο ανεβαίνουμε ανάλυση στα παιχνίδια επιβαρύνεται περισσότερο η κάρτα γραφικών. Με την 3870 θα τα βρεις πολύ σκούρα και θα αναγκαστείς να πέσεις στα 1280 x 1024. Ξεκίνα από τώρα να μαζεύεις χρήματα για καμιά μεταχειρισμένη 5850 ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πήρατε πρέφα ότι σε έναν μήνα βγαίνουν καινούργιες μητρικές και επεξεργαστές, αν ακόμα επιμένεις να πας σε Phenom X6 45nm και παλιότερο Chipset σειράς 8xx οκ καλώς, εγώ θα περίμενα μέχρι τα μέσα/τέλος Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

Λογω προβληματος με την διαθεσιμοτητα των am3+ board θα αναγκαστω (Lol) να περιμενω και να παρω εναν Buldozer μαζι σας σε 1-2 μηνες. Ευχαριστω πολυ ολους για την βοηθεια. Θα την χρειαστω ξανα συντομα...

Η αληθεια ειναι οτι ηταν η λογικη επιλογη να περιμενω αλλα ξερετε πως ειναι οταν σε ξυνει η τσεπη σου και ο κ*λος σου... :)

Link to comment
Share on other sites

ολο το site που την προτείνει ποσοστά παίρνει? :P

και εσυ ξεκινας με thread "θελω να παρω, βιαζομαι, δεν κρατιεμαι" κλπ και τελικά δεν παίρνεις τπτ

τελικά μάλλον δεν το είχες συνειδητοποιήσει τόσο καλά :hehe:

Link to comment
Share on other sites

οχι μωρε ενταξει... σας παιδεψα λιγακι, ηταν η παρορμηση και ακομη ειναι μπορω να πω (με το ζορι κρατιεμαι) αλλά με ολα αυτα που μου ειπατε εβγαλα το συμπερασμα οτι απο το να παιδευομαι να βρω ενα board που ισως να με βολεψει μετα καλυτερα να περιμενω να δω τι θα γινει.

Κάποια πραγματα τα αγνοουσα , με ενημερωσατε και τωρα εχω πιο καθαρη εικονα!!

Δειτε το και ετσι! με βοηθησατε να παρω την σωστη αποφαση! Μαζεψατε καλο κάρμα και μπηκα με την ευκαιρια στην παρεα του forum .

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πιστεψε απο αυτα που σου ειπαν τιποτα δεν ειναι πολυ ουτε λιγο

οπως και αυτοι ,ετσι και εγω θα σου ελεγα να περιμενεις το καινουργιο υλικο που ερχεται πολυ συντομα ,, η υπομονη παντα ανταμειβεται στο τελος .

Link to comment
Share on other sites

οχι μωρε ενταξει... σας παιδεψα λιγακι, ηταν η παρορμηση και ακομη ειναι μπορω να πω (με το ζορι κρατιεμαι) αλλά με ολα αυτα που μου ειπατε εβγαλα το συμπερασμα οτι απο το να παιδευομαι να βρω ενα board που ισως να με βολεψει μετα καλυτερα να περιμενω να δω τι θα γινει.

Κάποια πραγματα τα αγνοουσα , με ενημερωσατε και τωρα εχω πιο καθαρη εικονα!!

Δειτε το και ετσι! με βοηθησατε να παρω την σωστη αποφαση! Μαζεψατε καλο κάρμα και μπηκα με την ευκαιρια στην παρεα του forum .

Τώρα μίλησες σωστά :T:

Link to comment
Share on other sites

μια και το περιμενε δεν μας πλήρωσε ακόμα... καμια πρόταση για καρτα γραφικών? Αυτή που μου πρότεινε ο junior 21 δεν υπάρχει πλέον :) (κατι μου λέει πως έπρεπε να τον ακουσω και να την πάρω τότε... )

Link to comment
Share on other sites

H GTX 460 είχε βγει για να ανταγωνιστεί την HD 5830. Η HD 5850 ειδικά αν σου βγει καλό κομμάτι φτάνει άνετα μια 5870 ή μια GTX 470 ;) Για αυτό του είπα ότι αν πάρει την συγκεκριμένη GTX 460 OC που θα ΕΧΕΙ overclocking potential θα φτάσει και ίσως θα ξεπεράσει σε επιδόσεις την 5850 ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν αξίζει τα παραπάνω λεφτά να τα δώσω για την 6870 αλλα τα benchmark πολλες φορές σε μπερδεύουν αντι να σε βοηθήσουν

AMD Radeon HD 6870 And 6850: Is Barts A Step Forward? : The New Radeon HD 6000 Family

πχ Εδώ σε πολλά αποτελέσματα βλέπουμε την 6850 ως ανώτερη της 460 και σε αρκετά η διαφορά σε μεγάλες αναλύσεις της 6850 με την 6870 ειναι γύρω στα 3-4 frames...

:que:...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now