ak13ak

ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙ

Recommended Posts

Για του λόγου το αληθές πήρα στη αστυνομία, εκτός απο 2 φωτογραφίες είναι να δώσεις και 10 ερωτήσεις μηχανολογικές όπως τις μεγάλες μηχανές αυτό μου είπανε, δεν έχει οδήγηση και πορεία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω οτι λες ψέματα, και απ ότι διαβάζω και σε άλλα φορουμ αυτή είναι η σωστή διαδικασία.

Για 16 χρονών πας στο Αστυνομικό τμήμα με υπεύθυνη δήλωση απο τους γονείς, δίνεις σήματα και 10 μηχανολογικές ερωτήσεις (τα οποία λέει δεν θα ξαναδώσεις αμα αργότερα πας για δίπλωμα μηχανής αυτοκινήτου)και μια μικρή πορεία.

Τώρα η σύγχυση παίζει στο οτι στα περισσότερα τμήματα τροχαίας στην επαρχία και μη δεν τηρούν όλη την διαδικασία γι αυτό και βλέπεις άλλον να λέει έδωσα οδήγηση, σήματα και άλλος να μην έχει δώσει. :hehe:

Μπάχαλο.

Εγώ απο παλιά θυμάμαι να πηγαίνουμε στην τροχαία με 2 φωτογραφίες και να μας τα βγάζει έτσι.:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω οτι λες ψέματα, και απ ότι διαβάζω και σε άλλα φορουμ αυτή είναι η σωστή διαδικασία.

Για 16 χρονών πας στο Αστυνομικό τμήμα με υπεύθυνη δήλωση απο τους γονείς, δίνεις σήματα και 10 μηχανολογικές ερωτήσεις (τα οποία λέει δεν θα ξαναδώσεις αμα αργότερα πας για δίπλωμα μηχανής αυτοκινήτου)και μια μικρή πορεία.

Τώρα η σύγχυση παίζει στο οτι στα περισσότερα τμήματα τροχαίας στην επαρχία και μη δεν τηρούν όλη την διαδικασία γι αυτό και βλέπεις άλλον να λέει έδωσα οδήγηση, σήματα και άλλος να μην έχει δώσει. :hehe:

Μπάχαλο.

Εγώ απο παλιά θυμάμαι να πηγαίνουμε στην τροχαία με 2 φωτογραφίες και να μας τα βγάζει έτσι.:hehe:

Χα εμάς στα Χανιά θέλαν κανονικά και σήματα και πορεία για να βάλεις στα 16 για το 50άρι. Οπότε περιμένα να γίνω 18 και έβγαλα για αυτοκίνητο και μηχανάκι μαζί εδώ στο Ρέθυμνο που είναι πιο φθηνά, με 900 ευρώπουλα καθάρισα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά εδώ στο Ρέθυμνο οι τιμές είναι χαμηλές. Στα Χανιά παρακολουθείς μαθήματα αναγκαστικά οπότε αυτοκίνητο + μηχανάκι = 1400?. Εδώ στο Ρέθυμνο δεν παρακολουθείς μαθήματα και οι τιμές είναι χαμηλότερες οπότε αυτοκίνητο + μηχανάκι = 900?.

Link to comment
Share on other sites

Όταν θες να το πάρεις χωρίς μαθήματα, δίνεις σήματα/μηχανολογία και εξετάζεσαι από κάποιον του κράτους;

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα την φιλη μου επανηλημενα και μου ειπε πως ουδεποτε εδωσε εξετασεις!!!ειναι αλλο το διπλωμα του αυτοκινητου το οποιο και εχει και αλλο το διπλωμα για 50αρι..!(γιωργο την φιλη μου εσυ την ξερεις;))

Link to comment
Share on other sites

Για 50αρι δινεις στην αστυνομια εξετασεις. Δεν εχει καμια σχεση με κατηγορια Α1 η Α που πας σε σχολη. Δινεις κανονικα θεωρια και κανεις 8αρια γυρω απο κονους. Το κανονικο διπλωμα μηχανης παει 320 με τα παραβολα και τα εξεταστρα.

Link to comment
Share on other sites

TradeWay: ηλεκτρικό ποδήλατο - σειρά e-Comfort

Θαθελα να ρωτησω τη γνωμη σας και τυχον εμπειρια. Ειναι ηλεκτρικο,εχει και πεταλια και δε θελει διπλωμα,ασφαλεια καθως εχει προδιαγραφες ποδηλατου.

Πάρε έναν SSD καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι συμ-φορουμιτες τελικα το αγορασα. Θα ηταν ενδιαφερον να φτιαξω ενα review? Πιστευω οτι ειναι αρκετα ενδιαφερον, αλλα δεν ξερω αν υπαρχουν ενστασεις λογω του οτι δεν εχει σχεση με υπολογιστες. Περιμενω απαντηση απο καποιον administrator. Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα , τελικα τι παιζει με αυτα τα σκουτερακια ? αξιζει τον κοπο ? τραβαει καθολου με δυο ατομα στην ευθεια ?

Με ενδιαφερει να παρω ενα τετοιο οποτε οποια θοηθεια δεκτη :D

Ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

Εδω 50αρι daytona δεν βγαζει ανηφορα δικαβαλο , φαντασου το σκουτερακι . Κατ'εμε τιποτα κατω απο τα 100 κυβικα δεν αξιζει

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα τη σηζητηση... George 900 eyra??? πολλα εδωσες...

αλλωστε εδω στη Κρητη δε χρειαζεται και πολυ το διπλωμα... :P

Nαι στου Ζαχαρία του Τσουπάκη το έβγαλα :D Αφασία αφασία ακόμα πάμε για καφέδες :D

Link to comment
Share on other sites

axaxaxaxaxa τον ξερω.... γενικα το Ρεθυμνο εχει κατι σχολες αλλο πραμα... φιλος μου εδινε οδηγηση... και οι εξεταστες λεγανε ανεκδοτα με το δασκαλο...μια αλλη φορα η γυναικα εξεταστης επλεκε στο πισω καθισμα... οτι να ναι... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now