caution

Corsair H80 και Η100: Άγριες προθέσεις!

Recommended Posts

[news_img=Corsair H80 και Η100: Άγριες προθέσεις!]http://reviews.hwbox.gr/news/corsair.jpg[/news_img]Στην αρχή είχαμε το πετυχημένο H50. Ακολούθησε το πιο πληθωρικό H70 και προσφάτως αρχίζαμε να συνηθίζουμε και το "ενδιάμεσο" Η60. Και πάνω που πιστέψαμε ότι η σειρά Hydro είχε πει την τελευταία της κουβέντα, τα πράγματα εξελίσσονται ως εξής: Μετά τις πρώτες φήμες για δύο νέες μονάδες, ήρθαν και τα πρώτα listings να το επιβεβαιώσουν. Η80 και Η100 λοιπόν, είναι τα νέα water coolers της Corsair και η κατάσταση δεν είναι "μία από τα ίδια"! Το Η80 αν και αποτελείται και πάλι από ένα 120x120mm ψυγείο (στο μέγεθος του H70), διαθέτει μεγαλύτερο και βελτιωμένο block που εγγυάται σημαντικές βελτιώσεις στην απόδοση. Το Η100 δε, πάει ένα βήμα παραπέρα με το 240x120mm ψυγείο, που βλέπουμε για πρώτη φορά από της σειρά Hydro. Και τα δύο cooler φαίνεται να μοιράζονται το ίδιο block, το οποία μάλλον φέρει και ένα knob ρύθμισης! Οι πρώιμες τιμές κινούνται στα $154 και $172.5 αντίστοιχα.

[img_alt=Corsair H80 και Η100: Άγριες προθέσεις!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/11524dd637df645c6.png[/img_alt]

[img_alt=Corsair H80 και Η100: Άγριες προθέσεις!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/11524dd637df543dd.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Το ακούω συχνά αυτό - και έτσι θα 'ναι. Εγώ κάτι μικροπράγματα έχω αγοράσει και ήταν ok... πάντως το Rasa 750 πουλάει αρκετά και καθαρά από performance είναι super. Τώρα σε ελληνικό κατάστημα δεν το έχω δει ακόμα tbh...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει κανενα review πουθενα ?γιατι οσο και αν εψαξα τζιφος ...

παντως μια χαρα τιμη εχει για 100 ευρω ,και μαλλον θα ειναι και καλυτερο πολυ απο νοκτουα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια h70 και είμαι ευχαριστημένος αν εξαιρέσει κανείς τον θόρυβο από τους ανεμιστήρες. Τελικά τα reviews τι λένε για h100? Αξίζει να πουλήσω την h100 για να πάρω h100? Έχει και νέους,βελτιωμένους ανεμιστήρες σε σχέση με την 70 απότι έχω δει..

Link to comment
Share on other sites

Για το H70->H100, άντε και χάνεις 4-5 βαθμούς και "αξίζει" - πιστεύεις ότι θα σου δώσεις έστω και ένα +10MHz headroom...;

Αν θέλεις διαφορές στήσε ένα custom νερό ;)

Link to comment
Share on other sites

Τη παρασκευή μου έρχεται! Θα σας πω εντυπώσεις!

Ένα review που διάβασα στο overclockuk νομίζω, 1.45v 4.4ghz 82c average! Το είχε και στο you tube,και όντως έτσι είναι...πόσο να το πας παραπάνω...! μια χαρά είναι!

Link to comment
Share on other sites

οντως η h100 ειναι η καλυτερη λυση για ετοιμα συστηματα μεχρι στιγμης,περναει ακομη και την noctua nh-d14 αν δεν κανω λαθος .Στην Ελλαδα κανει 100 ευρω ακριβως .

Link to comment
Share on other sites

οντως η h100 ειναι η καλυτερη λυση για ετοιμα συστηματα μεχρι στιγμης,περναει ακομη και την noctua nh-d14 αν δεν κανω λαθος .Στην Ελλαδα κανει 100 ευρω ακριβως .

Χμμ - τη περνάει ελαφρώς αλλά με περισσότερη φασαρία και περισσότερα rpms... οπότε είναι μεγάλη κουβέντα για το αν "εκθρονίζει" την d14 στην πράξη...

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now