GeorgeMan

Καλή value υδρόψυξη για watercooling noob!

Recommended Posts

εγω λεω να βαλεις χερι στο κουτι να παρεις ενα μεγαλο. 2 μικρα θα ειναι στριμωχτα εκει μεσα.

anyway. οτι σε ειπε και ο πανος απο πάνω με τις ασχετες ερωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι που θα ξεστομισω κατι τετοιο αλλα παρε εκ αναμεσα σε αυτα!!!!!:hehe:

ξερεις εσυ:P:p

+1

εγω λεω να βαλεις χερι στο κουτι να παρεις ενα μεγαλο. 2 μικρα θα ειναι στριμωχτα εκει μεσα.

+1000000

(ποιοτικα = αποδοση + αξιοπιστία)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κι αλλιως πανω απο το κουτι υπαρχει γραφειο σε μικρη αποσταση, οποτε δε θα αποδιδει και τα μεγιστα το πανω ψυγειο, γιαυτο θελω να αποφυγω το ενα και μεγαλο πανω για το οποιο εχετε φαγωθει :P

Αρα ακυρο το Black Ice X2, κριμα :(

Link to comment
Share on other sites

Το black ice εχει μεγαλυτερη μαζα αρα σαφως καλυτερο μην ανησυχεις απο τα ιδια υλικα ειναι φτιαγμενα!Εχουν περασει πολλα απο τα χερια μου thermochill-black ice gtx-tfc-mora2 pro-ολα τα ιδια πανω κατω ειναι εσυ κοιτα για την μεγαλυτερη μαζα να ειναι χοντρο δλδ.

Link to comment
Share on other sites

η ποιοτητα των εκ δεν εινια τοσο χαλια.. βασικα ολα εχουν μια α ποιοτητα,καποια στανταρ απλα καποιοι τα ξεπερνανε..! επισης με το 2ο διπλο κατω θα ειναι πιο στριμωγμενα.. τα 2 διπλα με ενα τριπλο και ενα μονο ιδιας μαρκας εχουν ιδια αποδοση..!ειναι απλες οι πραξεις..!:P εχει xtreme gtx120 και 240,ψαξε αυτα;) επισης τσεκαρε αν σε παιρνουν οι διαστασεις με κουμπωμενο ανεμιστηρα..γιατι στον πατο θα ειναι οριακα θαρρω..!

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι βλεπω στο xs που καθε μερα σκανε και αλλοι με προβληαματα στα blocks και λεω δεν μαμιέται.

η το κουλανς η κανα HeatKiller απλα το ΗΚ δεν μπαινει σε αλλες πλατφορμες αν δεν αγορασεις και το αναλογα mounting kit

Link to comment
Share on other sites

Nord και unwanted εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει. Γιατί λέτε ότι ένα τριπλό είναι προτιμότερο από δύο διπλά; Αυτό δεν εξαρτάται καθαρά από το πως θα τοποθετηθούν;

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει ρολο τοσο πολυ η θεση,μετα απο λιγη ωρα οπως και να ειναι το κυκλωμα θα ερθουν σε ισσοροπια οι θερμοκρασιες..!απλα το 3πλο ειναι καλυτερα ωστε να μεινει κενος ο "πατος" του κουτιου για διαφορους λογους..!

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει ρολο τοσο πολυ η θεση,μετα απο λιγη ωρα οπως και να ειναι το κυκλωμα θα ερθουν σε ισσοροπια οι θερμοκρασιες..!απλα το 3πλο ειναι καλυτερα ωστε να μεινει κενος ο "πατος" του κουτιου για διαφορους λογους..!

Ισχύει αυτό στην πράξη - βγάλαμε σε έναν φίλο ένα 120άρι που ήταν ανάμεσα στις δύο GTX480 γιατί είχε διαρροή, και όταν ήρθε ο αντικαταστάτης του, πειραματιστήκαμε... Και πριν τις κάρτες και ανάμεσα - ίδια results σε furmark ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα δυο διπλα εγω θα τα βαλω πανω και πισω, οχι στον πατο ομως! ;)

Γιωργο thx για το λινκ, αλλα ειμαι ψιλοκαθετος για τα διπλα ψυγεια! :P

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το πανω θα ειναι πολυ χοντρο (~6 ποντους, υπαρχει χωρος) και το πισω πιο λεπτο ~4,5 ποντους.

Ναι πως δε χωραει, το πανω θα μπει με πατεντα (σιγα τη πατεντα δηλαδη :P).

L00k -->

13144303852l.jpg

Στη χειροτερη, αν δε με παιρνει για κανα χιλιοστ, το βγαζω εξω-πισω!

Link to comment
Share on other sites

απο μεσα πιστευω δεν χωραει το πλαινο ψυγειο,εκτος και αν οι τρυπες που εχει πανω ειναι 6,5-8 ποντους (αναλογα το ψυγειο!) απο την ακρη του κουτιου..!το 14αρι ψυγειο το παιρνει πανω το κουτι σου?!αν ναι μπορεις να βαλεις ενα τερας 2πλο 14αρι και να βαλεις πισω ενα μονο-χοντρο και τα 2 ψυγεια σπρωξε-βγαλε ανεμιστηρες και εισαι τουμπανος θεωρω..!

edit: ερχονται και τα "θηρια" που εδειχνε ο ιντελαλεχ τις προαλες,απλα ειναι λιγακι τσιμπημενα στις τιμες!!:P:p αυτα που δεν εχουν φωτο: http://www.aquatuning.de/index.php/cat/c480_2x140mm.html

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα "ωραιες" τιμες :P

Ναι πανω παιρνει και 2x140. Στο πισω, θα μετρησω ακριβως τι διαστασεις εχω και θα δω τι θα κανω. Μπορει να μπει και απ εξω παντως.

Διπλοι ανεμιστηρες δε μπαινουν, δεν ειναι δυνατον να βαλω 6-8 ανεμιστηρες μονο για τα ψυγεια, το καταλαβαινεις πιστευω :P

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα "ωραιες" τιμες :P

Ναι πανω παιρνει και 2x140. Στο πισω, θα μετρησω ακριβως τι διαστασεις εχω και θα δω τι θα κανω. Μπορει να μπει και απ εξω παντως.

Διπλοι ανεμιστηρες δε μπαινουν, δεν ειναι δυνατον να βαλω 6-8 ανεμιστηρες μονο για τα ψυγεια, το καταλαβαινεις πιστευω :P

απτο να "εξεχει" εξω ενα ψυγειο καλυτερα να εξεχει ο ανεμιστηρας!!!:P

αυτο με τα 110 αν σκοτωνει, οπως φαινεται, τοτε αξιζει my nigga που λεει και ο αλεξ..!!:P

checkare αν χωραει και 140αρια ψυγεια πανω!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now