AMDnord

ASUS Crosshair V Formula: HWBOX.gr Preview

Recommended Posts

το site αυτο ειναι καινουριο γιατι βλεπω στο tuning ας πουμε δεν εχει καθολου κομματια.... ειχε καποτε και τα εβγαλε ή δεν εχει στησει πληρως το site ακομα;;;

Link to comment
Share on other sites

το site αυτο ειναι καινουριο γιατι βλεπω στο tuning ας πουμε δεν εχει καθολου κομματια.... ειχε καποτε και τα εβγαλε ή δεν εχει στησει πληρως το site ακομα;;;

http://www.hwbox.gr/hot-deals/11718-offers-ntl-elliniko-hardware-e-shop-store-apo-tous-mortisboy-giorgos-th.html

Link to comment
Share on other sites

επιτελους καποιος να φερει watercooling σ'αυτη τη χωρα......:victory:...

αν εχουν επαφη με τον κοσμο μεσα απο το φορουμ δεν θα τους προλαβαινουν....

Link to comment
Share on other sites

1m πρεπει να παιζω πανω απο 2150. το μεγαλο θεμα ειναι το 32m

και λογω φορματ εχασα και τα screenshots που είχα :(

~2190 aida kai λοιπα soft benchmarks.

Link to comment
Share on other sites

Κάφσιον μην βιάζεσαι. Το ΣΚ θα βάλουμε τα πάντα στο άζωτο

Καλά, δεν το είχατε προγραμματισμένο... απλά είδατε το post μου και νιώσατε την πίεση :hehe: :hehe: :hehe:

Καλά scores guyz και δείτε μπας και κάνει και κανένα τρελό cpuz, με χαλαρές μνήμες το θεριό :)

Link to comment
Share on other sites

πρωτα θα τελειωσουμε οτι εχουν μεινει με τον 955. δηλαδη ολα τα βαρια και μετα πανε για 7200. αν δεν κατσει. βγαλσιμο καπακιου και αλλη μια ευκαιρια :D

μετα θα τον αφησω να ξεκουραστει στο ραφι :)

Link to comment
Share on other sites

Ααα θα τον αποκεφαλίσεις τον καημενούλι; Προσοχή γιατί πρέπει να έχει κάτι smd εκεί κοντά στις γωνίες που χώνεις τα λεπίδια :)

Link to comment
Share on other sites

με εβαλες τασο βραδιατικα να δοκιμαζω παλι. :P

εχει και πανω απο 2200 αν δωσω ρευμα και ριλαξαρω κιαλλο τα timmings.

2304df14f30ef4cd.png

βεβαια οι άλλοι παιζουν prime95 στα 2200 αλλα δεν βαριεσαι, σιγα σιγα θα το μαθουμε το πραμα.

παω να κοιμηθω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

με εβαλες βραδιατικα να δοκιμαζω παλι. :P

Χεχε και εμένα! Λοιπόν 2200+@CL8 για 1Μ αλλά δεν νομίζω να έχει και άλλο ζουμί, τουλάχιστον με τα ρεύματα που νιώθω σχετικά άνετος :)

2200c8spi1m.png

Πάω και εγώ να κοιμηθώ πριν ανεβάσει και άλλο score ο nord και το ξενυχτίσουμε με τα μπρίκια :P

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι μέσα στον μηνα θα την δούμε.

σημερα ειπαμε να τελειώνουμε (μια και καλή:P) με τον 955.

ξεκινησαμε με ενα wprime 32m

2304df4101b99d60.jpg

περασαμε σε ενα wprime 1024m

2304df4101b89c1b.jpg

και μετα δεν μπορεσαμε να παρουμε κατι πάνω απο το παλιο 7182mhz CPUz μιας και το μονο που ειδαμε ειναι μια κολλημένη οθονη με 7206mhz :(

ασχοληθηκα λιγο με το maxmem και τρεξαμε και ενα aquamark ετσι για να περασει η ωρα αλλα τα screenshots θα τα έχω αυριο :D

kai 2-3 foτos απο το συστημα.

2304df410bdac64f.jpg

2304df4101bada1e.jpg

2304df4101bbbc64.jpg

η μητρικη μου φανηκε πολυ πιο σταθερη απο την παλια καλη gbt UD7 αλλα βεβαια ειχε και τα bugs της.

δεν μπορουσα να παω πανω απο ενα σημειο το multi του NB παρολο που κανονικα ειναι Unlocked.

οταν εκανες Load ενα saved profile, γυρνουσε το OCP σε Enabled αλλα παλι καλα το βρηκαμε και το φτιαξαμε γιατι με πανω απο 1.82 δεν επαιζε καν χωρις αυτο.

επίσης δεν ειχε το θεμα που μετα απο την πρωτη ωρα bench εχανες σιγα σιγα mhz απο το πουθενα.

οπως καταλαβατε, μου αφησε πολυ καλες εντυπώσεις και μολις φτιαχτουν και τα παραπάνω bugs θα ειναι ακομακαλύτερη:D

περιμένουμε bulldozers και SLI τώρα :)

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

Τρίτες θέσεις στο ranking του 955, μπράβο Nord :T: Βασικά δυο φορές μπράβο γιατί έβγαλες τα score αυτά με τον επικίνδυνο Sofos1990 δίπλα σου :hehe:

Επίσης δεν νομίζω ότι μπορείς να δείχνεις τα internals της kingpincooling Gemini βάσης, άσε θα στην φτιάξω εγώ την photo.

//EDIT: Fixed.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now