d3m0n

Ψύκτρα μέχρι 100?

Recommended Posts

Aν σκοπεύεις να δώσεις τόσα λεφτά, ναι μπορείς να πάρεις μια απο τις λύσεις της Corsair.

Αν πας για καθαρά αερόψυκτρα, παίρνεις μια noctua ή prolimatech megahalems με λιγότερα χρήματα...;)

Link to comment
Share on other sites

Αργείς αργείς φιλαράκι :P

Σκεφτόμουν να φτιάξω μια υδρόψυξη το καλοκαίρι, αλλά δεν μου πάει να δώσω όσα λεφτά έδωσα για το μονοβάθμιο για να έχω ένα σωστό σύνολο. Οπότε θα πάρω σίγουρα ή το H80 ή το H100. Άσχετο αλλά στα σχέδιά μου έχω ακόμα ένα Fractal Design XL και μια 23" σωστή οθόνη :P

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να παρεις κουτι για πισι φροντισε να μην ειναι κουτι..!!:P

που σημαινει: corsair,silverstone,lian li!!ανοιξου μια φορα το κουτι αν ειναι μεγαλο ειναι μια επενδυση;):P

Link to comment
Share on other sites

170 πηρα το tj07..αν δεν βαλεις custom w/c παρε το corsair το 600αρι..!δεν μου γεμιζει προσωπικα το ματι αυτη η εταιρια..!εχει φιλος στο σαλονι το silent αυτης της εταιρειας και απλα ειναι "φουρνος"..!:P

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι δεν θα παρεις οτι πιο αποδοτικό...

εκτος αν θες ντε και καλα ετοιμη υδρόψυξη...

Όχι δεν είναι απαραίτητο να πάρω υδρόψυξη. Απλά βλέπω καλύτερες επιδόσεις σε overclocked καταστάσεις σε σχέση με megahalems, πχ.

Και την H80 έχε υπόψη σου. Γύρω στο 100άρικο θα έχει και αυτή λογικά :)

http://www.hwbox.gr/news-cooling-solutions/12250-corsair-h80-h100-computex-2011-ta-high-end-watercoolers-tis-hydro-series.html

Το είχα δει το thread και το σκεφτόμουν για το h100 αλλά με προβληματίζει το γεγονός πότε θα είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα(πρέπει μέχρι τις 20 Ιουλίου να τελειώνω με την αναβάθμιση) και σε τι τιμή, γιατί αν ξεφεύγει πολύ τσάμπα θα περιμένω.

οι ανεμιστηρες που προτεινει ο κριος ειναι τουλαχιστον μετριοι..! επισης με 12 ευρω ακομα (απο τα 100) παιρνεις αυτο: Corsair Hydro H100 Cpu Cooler

εδιτ: μην γραφεις οτι γραφω γιωργηηη!!!!!!:P

Πολύ ευχαρίστως να το έπαιρνα αλλά, not available...

btw, την megahalems την είχα(και εμμέσως έχω ακόμα), αλλά χάρις αυτήν κατέστρεψα την dfi μου οπότε τη θεωρώ καταραμένη.:P

Link to comment
Share on other sites

Έλεγχε το thread του NTL συχνά, τα παιδιά απαντάνε σε όλες τις ερωτήσεις και postάρουν προσφορές ή updates σχετικά με διαθεσιμότητα "hot" προϊόντων :)

Corsair Hydro H100 Cpu Cooler

guys για πότε λέτε να την έχετε??? :)

Υπολογιζω σε καμια εβδομαδα και αυτην και την Η80..

Σε μια βδομάδα λένε πως θα την έχουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Έλεγχε το thread του NTL συχνά, τα παιδιά απαντάνε σε όλες τις ερωτήσεις και postάρουν προσφορές ή updates σχετικά με διαθεσιμότητα "hot" προϊόντων :)

Σε μια βδομάδα λένε πως θα την έχουν ;)

Δεν το είχα δει αυτό! Ευχαριστώ για την πληροφορία!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα NZXT Tempest και αν τελικά πάρω το Η100 σκέφτομαι να βγάλω τους δύο 14σάρηδες και να βάλω το διπλό ψυγείο στο ταβάνι. Λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα; Μητρική έχω την maximus iv extreme.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχω τελικά :P. Πάνω τα ανεμιστήρια του κουτιού είναι 140mm και το Η100 είναι με 120mm. Ο μόνος τρόπος να το βάλω πάνω είναι να ανοίξω τρύπες αλλά και πάλι μάλλον θα βρίσκει στη μητρική γιατί είναι τέρμα πάνω η μητρική. Υπάρχει βέβαια και η επιλογή να ανοίξω τρύπες κάτω αλλά δε θέλω να μένει ο αέρας μέσα στο κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Έχει και τρύπες για 120. Φοβερό κουτί πάντως! Το είχε ο αδερφός μου και πραγματικά μόνο Midi δεν το λες! Και πάρα πολύ καλό airflow! Πολύ καλό και φθηνό.

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει; Οκ, θα το ξανακοιτάξω γιατί προχθές που κοίταξα δεν είδα τρύπες για 120.

Πράγματι είναι αρκετά μεγάλο για midi, αλλά πολύ πλαστικούρα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now