Τι χρωμα Background να εχουν η φωτογραφιες?  

45 members have voted

  1. 1. Τι χρωμα Background να εχουν η φωτογραφιες?

    • Μαυρο
    • Λευκο
    • Πρασινο
    • Κοκκινο
    • Πορτοκαλι
    • Κιτρινο
    • Μωβ
    • Μπλε
    • Ολα / Αναμεικτα


Recommended Posts

δεν μας ειπες που μενεις αγιε ανθρωπε?!!!!:P

μονο μην πεις αθηνα σε προειδοποιω,γιατι κανα πρωι θα δεις ενα κουτι και hardware τριγυρω του και μενα να καθομαι πανω στο κουτι περιμενοντας σε να το μονταρεις!!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Για την περίπτωσή σου εδώ στην Κρήτη θα λέγαμε "Ρε, δεν μανταλώνεται αυτός" :D Είσαι ασυγκράτητος, keep it up :T:

Αφου εχω ιδεες ρε γμτ πριν καν τελιωσω το mod για 3-4 build μετα. Tωρα που το γραφω αυτο εχω τα 2 επομενα SET! ολα, Hardware, cooling, τα παντα... λεφτα και sponsors λειπουν.

we are waiting :D:D:D

Αυριο = 1ο Update

δεν μας ειπες που μενεις αγιε ανθρωπε?!!!!:P

μονο μην πεις αθηνα σε προειδοποιω,γιατι κανα πρωι θα δεις ενα κουτι και hardware τριγυρω του και μενα να καθομαι πανω στο κουτι περιμενοντας σε να το μονταρεις!!!!:P:p:p

Δες το avatar μου... Τι hardware? :P

Αθήνα είναι :D

εσυ που το ξερεις? stalker ? :P

καλα νταξ, δεν εχει βαλει κWλο κάτω ο ανθρωπας :T:

αναμένουμε my nigga.

Αφου τα εχω και καθονται... κριμα δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

εχε χαρη που μαλλον δεν θα ανεβω το καλοκαιρι αθηνα θα κατσω κρητη μαλλον, αλλιως δεν την γλιτωνες!!!:hehe: οσον αφορα το hardware θα παρω οτι πεις!!:P αρκει να το μονταρεις!!:P

Link to comment
Share on other sites

“An idea that is developed and put into action is more important than an idea that exists only as an idea.”

Βασιζόμενο στο "Freshly Squeezed".

Τελείωσαν τα επιδοτούμενα project, και ήρθε η ώρα να ασχοληθώ και λίγο με τούς δικούς μου υπολογιστές γιατί μου κάνουν παράπονα (Η εγώ δεν μπορώ να ησυχάσω!)! Το καθημερινό μου PC με ενοχλούσε... Ενώ το Tower της Mountain Mods, ήταν ωραίο, ήταν τεραστίων διαστάσεων, και το να το έχεις διπλά σου πάνω στο γραφείο είναι πολύ δύσκολο. Οπότε έκατσα και σκέφτηκα, τι είναι αρκετά μεγάλο να χωρέσει όλο μου το hardware, άλλα να είναι και ποιο συμμαζεμένο από ένα tower 70χ70χ30.

Σκέφτηκα HTPC, σκέφτηκα mid tower, άλλα μετά μου ήρθε μια ιδέα....

5805889058_16a78330b5_o.jpg

Η ιδέα ενός Bench πάντα με ενθουσίαζε, και πάντα ήθελα να έχω ένα. Μέτα από καιρό μου δόθηκε η ευκαιρία να βρεθεί ένα στα χέρια μου, και ακόμα καλύτερα, θα ήταν και δικό μου για πάντα!

DIMASTECH DUAL EASY 2.5 στο χρώμα που μαρέσει!

Μόλις βρέθηκε το case,τα υπόλοιπα ήταν θέμα χρόνου!

HARDWARE:

THERMALTAKE Tough Power 1000W

EVGA X58 SLI3

INTEL Core i7 920

SAPPHIRE HD 6970

ASUS XONAR DX

CORSAIR 12GB Dominators

OEM DVD Burner

INTEL "510 Series" 120GB x2 in RAID 0

WD Black 2TB HDD

COOLING:

HW LABS SR1 120.3 x2

ALPHACOOL D5 x4

EK Dual (Serial) D5 Top x2

KOOLANCE 80mm Res

XIGMATEK XLF-F1253 x6

EK White Acetal X58 Mobo Block

EK Ram Block

EK Supreme HF Cpu Block

EK FC6970 Block

Για εικονικούς λογούς, αυτό ήταν το "

Freshly Squeezed"

5670809542_143882609b_b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψηφιζω ο,τι και το βασικο χρωμα της μοντας. Δηλαδη μωβ κυριο χρωμα? Μωβ πισω.

Πορτοκαλι? Πορτοκαλι!

Αναμεικτο σιγουρα οχι, θα κανει το background πολυ complex και θα εστιαζουμε και εκει, ενω δεν πρεπει :P

Link to comment
Share on other sites

τα exit poll δειχνουν οτι φαβορι ειναι το μαυρο φοντο... εχουμε ομως και επιλογες για το "πατωμα" χεχε...

Το φοντο, τον "δημιουργο" με flash και χρωματιστο gel... google is your friend... :P

Παω να τραβηξω καμια φωτο γιατι θα με λιντσαρετε!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.... εχω ενα προβλημα το οποιο δεν σκεφτικα... και δυστιχος το poll ειναι αχρηστο :(

μαυρο δεν μπορω, γιατι ειναι μικρο το Plexi, και δεν εχω λεφτα (70-80ευρω) για να παρω ενα 1.5mX2m

Original White/Orange θα μεινει, και sorry για πιθανες απογοητευσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινήσουμε λοιπόν...

Τι λέτε να είναι μέσα στο κουτί?

5815396211_9659b4a1b1_b.jpg

Αν σκεφτήκατε αυτό.... Έχετε ΜΙΣΟ Δίκιο :P

5815415395_92b1277292_b.jpg

Μιλάμε για πολύ περηφάνια! MADE IN ITALY

5815407583_0c84ffb810_b.jpg

Case Badge

5815971750_26098406e9_b.jpg

Μια με πορτοκαλί

5815969098_2dee52c86b_b.jpg

Μια με πράσινο

5815399625_e275c9c2f7_b.jpg

H ποιότητα της κατασκευής είναι φοβερή. θα μπορούσα να πω ότι μπορεί και να πλησιάζει και της Lian Li, αλλά δύστυχος, μου τα χαλάσαν λίγο στο βάψιμο. σε 2-3 σημεία έχει κάποιες ατελείς.

Επίσης να πω, ότι, ενώ το παράγγειλα λευκό, όλα τα κομμάτια, Drive Bay, PSU Holder, Fan Brackets κτλ, μου τα δώσανε σε χρώμα μαύρο. τώρα αν αυτό είναι νορμάλ η όχι, δεν ξέρω, πάντως, ξέρω ότι θα βαφτούν! ;)

Επίσης να πω, ότι δεν μου αρέσουν η βίδες που δίνουν για να δέσεις μαζί όλο το bench. Της βρίσκω λίγο φτηνιάρικες.

Συνεχίζουμε λοιπόν...

Και, ορίστε τι άλλο υπήρχε μέσα στο κουτί....

2 Χ SR1 HW Labs 360 Ψυγεία!

5815508447_5bf9386219_b.jpg

5815978406_cc82342727_b.jpg

Δύστυχος, η βίδες που έχω είναι Μ3, και τα ψυγεία είναι για Μ4, οπότε, δεν κατάφερα να τα φορέσω...

αναμένουμε βίδες από ebay. αλλά μέχρι να έρθουν, θα βρούμε πράγματα να κάνουμε :D

(Υ.Γ. Άμα θέλετε να δείτε κάτι άλλο, η περισσότερες φώτο από κάτι, μην διστάσετε να μου το πείτε :D)

Link to comment
Share on other sites

Sweet!

Για να σπείρω και καινά δαιμόνια, μήπως ήρθε η ώρα να αποκτήσεις logo και να το κοτσάρεις (αυτοκόλλητο) στον αφαλό των xigie fans? Ε; :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now