AMDnord

Τι φωτογραφική μηχανή να αγοράσω;

Recommended Posts

το σκεφτηκα και το συζητησα με τον τασο. δεν υπαρχει λογος.

εγω θελω να την εχω παντα πανω μου. η dslρ δεν ειναι τοσο ευκολη στην μεταφορα.

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτηκα και το συζητησα με τον τασο. δεν υπαρχει λογος.

εγω θελω να την εχω παντα πανω μου. η dslρ δεν ειναι τοσο ευκολη στην μεταφορα.

Πάρε μια NEX/Pen τότε :P

Link to comment
Share on other sites

πονανε στην τσεπη ρε my nigga τασε!

οχι οτι η s90/s95 δεν ποναει αλλα οχι τοσο+ οτι θα κανουμε και ενα παζαρεμα :P

@ web

πηρε ο αλλος ο τασος την d3000 αν δεν κανω λαθος και ειναι πολυθ ωραια μηχανη και ειναι σε λεφτα που μπορω να δωσω αλλα δεν θελω να παω σε δσλρ giati

1on) δεν θα ασχοληθω τοσο ωστε να την αξιοποιήσω

2ον) και την θελω για all around χρηση.

αν την ειχα τωρα ας πουμε θα βγαζαμε φοτος το ΣΚ απο το session :P

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Nord!

Εχει γεμισει ο κοσμος noobαδες με DSLR, και της εχουν στο AUTO, το παιζουν φωτογραφοι και η καμερες ειναι επεκταση του.... τσουτσου....

Μπραβο που εισαι down to earth!

Και, εκανες καλη επιλογη, και εγω μου φαινεται την κοιταγα αυτην...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Nord σκέψου και την δικιά μου, την Sony DSC-H10. Το 2009 έκανε 269.99?, τώρα δεν την βλέπω στο skroutz καν, βλέπω όμως την H3 και τη H5 που είναι παρόμοιες και παίζουν πάνω κάτω στα ίδια λεφτά. Την έχω λατρέψει επειδή είμαι noob και δεν έχω ασχοληθεί με το manual και τις περίεργες ρυθμίσεις, ούτε έχω όρεξη να ασχοληθώ, οπότε με έχει βολέψει απίστευτα :D Μ' αυτήν έβγαλα όλες τις photos και τα video στο MOA :)http://www.hwbox.gr/news-h-o-t-hwbot-overclocking/11929-msi-moa-2011-report-hwbox-gr-stin-deiteri-thesi-paneiropaika.html

4614df0cd6f5057d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχει γεμισει ο κοσμος noobαδες με DSLR, και της εχουν στο AUTO, το παιζουν φωτογραφοι και η καμερες ειναι επεκταση του.... τσουτσου....

Fact: AUTO ξεAUTO καλύτερες φωτογραφίες θα βγάλει η DSLR. Κανένας δε γεννήθηκε φωτογράφος και κανένας δεν τράβηξε από την πρώτη στιγμή σε Μ. Ίσα ίσα που η DSLR μπορεί να σου δώσει το ερέθισμα για να ασχοληθείς περισσότερο, κάτι που δε θα κάνει μια laggy compact.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο θα διαφωνησω! Ενας εμπειρος μπορει να βγαλει καλητερη φωτογραφια με μια P&S παρα ενας αρχαριος με μια dslr. Και θα σου δειξω proof μολις παω σπιτι!

Τωρα αν εσυ λες οτι ενας αρχαριος θα βγαζει καλυτερες φωτο με μια dslr στο αυτο, αποτι με μια απλη, παλι κανεις λαθος. Γιατι αν δεν ξερει τι κανει η καθε ρυθμιση και γιατι το κανει, τοτε απλα θα βγαλει την ιδια ακριβος φωτο.

Οσο για το ερεθισμα συμφωνο...

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι σωστο αυτο που λές τασο, σιγουρα κατι παραπάνω ξερεις αλλα επειδη με ξέρω σαν ανθρωπο, ξερω πως δεν θα ασχοληθω και 2ον ειναι και το θεμα της μετακινησης.

ξερω οτι εχει 8ηκη δικη της αλλα ειναι αλλη μια τσαντα και ηδη κουβαλαω μονιμα μια με τα πραγματα μου μέσα.

Link to comment
Share on other sites

για να βαλω τσιτες παντως, και εγω πηρα κομπακτ-ποιοτικη πριν 3χρονια,λογω οτι θα την μεταφερω και καλα,αλλα ειναι μονιμως παρατημενη πανω στην βιβλιοθηκη μου..!αν ειναι να την παρεις μαζι σου θα την παρεις και ας εχει μεγεθος.. δωματιου..!!!!:P πριν το htc δεν ασχολιοσουν με τα κινητα.. να ομως που φλασαρεις και εχεις δοκιμασει τα παντα..! μεταξυ μας δεν βρισκω τον λογο να μην το κανεις και με την φωτογραφικη μηχανη..!!!!:P;)

απλα επιμενω στην ποιοτικοτερη μηχανη γιατι εισαι απο αυτους που μπορουν να αξιοποιησουν της δυνατοτητες μιας καλης φωτογραφικης μηχανης που θα την χαιρεσαι για χρονια..!!

οσο αφορα το s2 δεν ειναι μικρο και αυτο,πανω κατω στα ιδια ειναι, αλλα αν το παρεις αυτο δεν θα σου ξαναμιλησω ποτε!!!!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now