George_o/c

Smartphone μέχρι 200? MAX

Recommended Posts

Λοιπόν ο αδερφός μου έδωσε το HTC Diamond (το παλιό που βγήκε το 2007) στην κοπέλα του και θέλει καινούριο Smartphone. Μου είπε μέχρι 200?, να έχει GPS, WiFi, 3G και Android OS. Εγώ του πρότεινα το HTC WildFire αλλά αν έχετε κάποια άλλη αντιπρόταση είμαι όλος αυτιά :D Please βάλτε κάνα επιχείρημα αν προτείνετε κάτι άλλο :P

Link to comment
Share on other sites

Ideos X5.Εάν έχει μετρητά το παίρνει ακόμα και μεταχειρισμένο με 160 ίσως και λιγότερα ευρώ, εάν έχει αναβάθμιση από WIND ακόμα καλύτερα, αλλιώς καινούργιο από WIND. Πιστεύω μονόδρομος σε αυτά τα λεφτά και έχει απίστευτα χαρακτηριστικά. Δες εδώ Huawei Ideos X5, Τετάρτη στα καταστήματα WIND; | Techblog

Link to comment
Share on other sites

Ideos X5.Εάν έχει μετρητά το παίρνει ακόμα και μεταχειρισμένο με 160 ίσως και λιγότερα ευρώ, εάν έχει αναβάθμιση από WIND ακόμα καλύτερα, αλλιώς καινούργιο από WIND. Πιστεύω μονόδρομος σε αυτά τα λεφτά και έχει απίστευτα χαρακτηριστικά. Δες εδώ Huawei Ideos X5, Τετάρτη στα καταστήματα WIND; | Techblog

Αυτό ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Τι μάρκα είναι αυτή Σάκη και πόσο αξιόπιστη θεωρείται; Επίσης, τα ZTE είναι αξιόπιστα; Και κάτι άλλο, μου είπε ο αδερφός μου ότι θέλει να κρατάει πολύ η μπαταρία τους γιατί το χρησιμοποιεί πολύ καθημερινά και το Diamond έχανε το 60% της μπαταρίας του σε 15 ώρες ξέρω 'γω.

Link to comment
Share on other sites

Το Χ5 όπως και το blade είναι από κινέζικες εταιρίες, Huawei-ZTE αντίστοιχα. Το ότι είναι κινέζικες δεν λέει τίποτα κατά τη γνώμη μου μιας και το έχω το Blade και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μην ξεχνάς ότι ακριβώς το ίδιο τηλέφωνο του κοτσάρουν πάνω το σηματάκι της DELL και το πουλάνε 100+ παραπάνω. Και μιλάμε για ακριβώς το ίδιο τηλέφωνο από την ίδια εταιρία! Τώρα για την μπαταρία πιστεύω τα 1500 mAh του Χ5 είναι πολύ καλά, αλλά όλα τα smartphones τρώνε τις μπαταρίες τους εάν τα δουλέυεις. Δεν γίνεται με όλα αυτά πάνω να μην την τρώνε εντός της ημέρας. Το αν θα κρατάει 1-1,5-2 μέρες εξαρτάται από την προσωπική χρήση του καθενός. Το βάζεις όμως το βράδυ να φορτίσει όταν πέσεις για ύπνο. Δεν νομίζω ότι χαλάει κάποιον αυτό το πράγμα.

Χ5 δαγκωτό από εμένα πάντως. :D

Link to comment
Share on other sites

ποτε sony ericsson και android..!καλο το zte αλλα πλεον το ideos ειναι οντως καλυτερο. επισης στην vodafone δεν ξερω αν εχει ακομα κομματια αλλα μπορει να δει εναλλακτικα τα windows seven phones,που ειναι πολυ ποιοτικα και πολυ καλα ειδικα για την τιμη τους;)

Link to comment
Share on other sites

Sony xperia x10 pro mini

Ούτε καν!! Είναι πραγματικά 10 σκαλοπάτια πιο κάτω από αυτά που αναφέραμε πιο πάνω! Και πολύ δύσχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

για το trophy λεει ο πανος

και για το lg λεω. το trophy εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο το οχι ασχημο lg..δεν εχουν ιχνος lag (το ελτζι εχω παιξει!).ειναι σαφως ποιοτηκοτερα απο τα 2κινεζικα..(το ideos δεν ειναι τοσο "κινεζικο" αλλα htc ΔΕΝ ειναι!!) η htc δηλωσε πως θα εκδοσει και τους bootloaders για ολες τις συσκευες της οποτε ισως στο μελλον εχει και android..

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να παρει x10 ας το παρει.. αλλιως οχι..!σουρνεται ο κοσμος..!ειχα ενα φιλο που για να παιξει το angry birds περιμενε να σβησει η οθονη οταν ηταν στο παιχνιδι για να παιξει..!!!:P:p οποτε καταλαβαινεις οτι δεν λεει κατι..!μπορει να παρει μεταχειρισμενο desire αν θελει.. αλλα κατι σε καινουριο δεν νομιζω πως υπαρχει κατι αλλο αξιο προσοχης..!

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις δεν είναι τόσο απαιτητικός ο αδερφός μου. Ξέρει ότι με 200 ευρώ δεν κάνει πολλά για αυτό θέλει ένα φθηνό καινούριο smartphone :) Οπότε από όλα αυτά που είπατε το X10 είπαμε όχι, φαντάζομαι και για το X8 όχι, Windows Mobile κινητό δεν θέλει ο αδερφός μου, Windows Phone 7 είναι ακριβά ακόμα οπότε καταλήγουμε στο ideos ή το ZTE.

Απλά δεν τα είχα σε πολύ εκτίμηση επειδή είναι θυμίζουν μάρκα μουφέξ, αλλά για να το λέτε εσείς κάτι θα ξέρετε παραπάνω. Κάνα review καλό έχουμε; Επειδή στο gsmarena δεν βρίσκω κάτι :P

ΕΚΤΟΣ αν με κάνα 30-50? παραπάνω παίρνει κάτι που να τα αξίζει τα έξτρα χρήματα. Τότε το συζητάω εγώ και μετά θα του φέρω έτσι ευγενικά ευγενικά ότι αξίζει να δώσει κάτι παραπάνω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now