jax7480

Samsung Galaxy S white

Recommended Posts

Το Huawei X5 το πήρε ο αδερφός μου, του το πρότειναν εδώ στο box πολλά παιδιά. Μέχρι τώρα είναι πανευτυχής! Φαίνεται και πιο γρήγορο από το ZTE Blade μου, έχει και λίγο μεγαλύτερη οθόνη. Απλά εγώ προτιμώ το Blade γιατί η οθόνη του Huawei είναι πολύ ευαίσθητη - όποτε το λειτουργώ πατάω καταλάθως κάτι άσχετο και ανοίγω κι από μια εφαρμογή :P

Link to comment
Share on other sites

Μιας και προορίζεται για γυναίκα το κινητό, καλύτερα δεν θα ήτανε κάτι σε windows phone 7 ?

Γνώμη μου ότι το interface τους είναι μαζί με αυτό του iPhone το καταλληλότερο για γυναίκες.

Συν ότι στα WinPho7 παίρνεις σε χώμα τιμές πολύ καλές συσκευές, που αν είχανε Android θα παίζανε στα 500+ ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω για το WP7, αλλα το εχω ηδη παιξει το σεναριο στο μυαλο μου " Αγαπη, προσπαθω να γραψω ενα μηνυμα στην ταδε φιλη μου και δεν βρισκω τα ελληνικα". "Ε, ξερεις δεν εχει ελληνικα"...

Και ετσι αρχισε ο καβγας....

@panos444. Κι εγω δεν διαφωνω οτι το iphone θα ηταν η καλυτερη επιλογη. Αλλα η τιμη ειναι απλησιαστη και μεχρι να αλλαξουν την αναγκαια συνδεση με το itunes, δεν προκειται να ξαναπαρω.

@venisk. Ισως ειναι ιδιαιτεροτητα, ισως κολλημα, πες το ομως θελεις, αλλα δεν μπορω να δωσω δωρο στην γυναικα μου ενα κινητο που το λενε huawai x5 και να της πω οτι ειναι κινεζικο. Για μενα ισως να το επαιρνα...

Θα παω να ριξω μια ματια το LG Optimus Black. Νομιζω οτι με καλυπτει σε αυτα που θελω (τα εχει ολα) και με μια ψαχτικη στο skroutz, βρισκεται σε καλη τιμη. Ελπιζω να μην ειναι και αυτο παραεισαγωγες...

Link to comment
Share on other sites

@panos444. Κι εγω δεν διαφωνω οτι το iphone θα ηταν η καλυτερη επιλογη. Αλλα η τιμη ειναι απλησιαστη και μεχρι να αλλαξουν την αναγκαια συνδεση με το itunes, δεν προκειται να ξαναπαρω.

Ρε συ μου το έλεγε αυτό ο venisk όταν πήγαμε για cafe και δεν το πίστευα! Είναι απαράδεχτο αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω για το WP7, αλλα το εχω ηδη παιξει το σεναριο στο μυαλο μου " Αγαπη, προσπαθω να γραψω ενα μηνυμα στην ταδε φιλη μου και δεν βρισκω τα ελληνικα". "Ε, ξερεις δεν εχει ελληνικα"...

Και ετσι αρχισε ο καβγας....

Αγαπούλα μου... τον Νοέμβρη θα μπορείς να γράψεις με ελληνικά τα πάντα στο κινητό σου :D

( νομίζω πάντως αν θυμάμαι καλά πως και τώρα υπάρχει add-on software που βάζει ελληνικό πληκτρολόγιο και χαρακτήρες για τα SMS )

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το Νοέμβρη ρε Πέππα να σε παίρνω τηλέφωνο κάθε φορά που θα έχω μουρμούρα για τα Ελληνικά να τα ακούς εσύ τηλεφωνικα;...

Δεν παίζει λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε άκυρο το κινέζικο....

Ρε συ μου το έλεγε αυτό ο venisk όταν πήγαμε για cafe και δεν το πίστευα! Είναι απαράδεχτο αυτό!

Σήμερα μου ήρθε ξανά το καμάρι μου και έκανε πάλι sync......χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για οσους γνωριζουν.

Οι εταιριες που εμφανιζονται στο skroutz, φέρνουν οι περισσότερες τα τηλέφωνα από χώρα της Eυρωπαϊκης Ένωσης.

Τα τηλέφωνα αυτά γίνονται update εδώ στην Ελλάδα για υποστήριξη των ελληνικών. Ισχύει το ίδιο και στα android τηλέφωνα;

Ήμουν έτοιμος να πάρω το LG Optimus Black από τον Armaos ο οποίος το είχε σε πολύ καλή τιμή από ελληνική αντιπροσωπία. Χθες ξαφνικά το τηλέφωνο εξαφανίστηκε από το site και σήμερα από το skroutz.

Αν αγοράσω το τηλέφωνο από το easybuyworld θα αντιμετωπίσω το γνωστό πρόβλημα, ότι σε κάθε αναβάθμιση θα πρέπει να το στέλνω σε αυτούς για να περαστούν τα ελληνικά ή το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν ισχύει στα Android;

Όποιος γνωρίζει παρακαλώ να απαντήσει γιατί πάνω που ήμουν έτοιμος από Τετάρτη για την παραγγελία, χθες έμεινα με το @@ στο χέρι και ψάχνω από την αρχή τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ παρεις απο το ebw τηλεφωνο η οτιδηποτε. φιλος πηρε πριν κατι μερες το galaxy s και ηταν ανοιχτο+rooted το κινητο με φακελους με τραγουδια, ρωσικα, ρουμανικα δεν ξερω τι ητανε γλωσσα και την επομενη που πηγε πισω απλα να τους πει οτι θελω τα λεφτα μου πισω, προσπαθουσανε να τον πεισουν πως τα περασε αυτος τα τραγουδια και τις εφαρμογες.

απλα μακρια :]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με ενδιέφερε. Να μη στελνω το τηλεφωνο πισω... Σημερα εριξα και μια ματια πως να κανω και το DHD μου root, οπότε νομίζω οτι δε θα τους χρειαστω.

Θενξ.

Link to comment
Share on other sites

να σε απογοητευσω και να σου πω τα updates τα κανεις αναλογα την χωρα που ειναι αγορασμενο το κινητο..!!!στην ελλαδα 2 εκδοσεις του galaxy s κυκλοφορουν,μια cos και μια eur οπου η πρωτη ειναι διαθεσιμη απο κοσμοτε και η δευτερη απο ολους τους αλλους!!δηλαδη αν ειναι ολλανδικο το κινητο θα κανει τις αναβαθμισεις συμφωνα με το ποτε διαθετονται στην ολλανδια..!!:) ελληνικα θα εχει κανονικα παρολαυτα..!τα μικρομαγαζα θα τα απευφευγα γιατι πολλα κανουν λαμογιες ολων των ειδων..!!! και μακρια απο το ebw..!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο τελικά παραγγέλθηκε από την ARMAOS Telecom (Ηράκλειο Κρήτης) στα 290?. (εμπείριες κανείς από το εν λόγω κατάστημα;)

Ακόμα και στην παραγγελία αναφέρει γραπτώς ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπίας (θα φανεί).

Δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο. Απο Σάββατο (το αργότερο Δευτέρα) θα γίνει αποστολή. Τους είπα ότι αν δεν γίνει μέχρι Τρίτη να ακυρώσουν την παραγγελία.

Ελπίζω να αποδειχθούν σωστοί επαγγελματίες.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο (LG Optimus Black P970) τελικά στάλθηκε Σάββατο και Δευτέρα πρωί το είχα στα χέρια μου.

Είναι ελληνικό και με κάνει να απορώ, γιατί σε όλα τα άλλα καταστήματα έχει πάνω από 350? (το ελληνικό, όχι οι παραεισαγωγές) και ο ARMAOS το δίνει 290?.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now