tasos9

Artifacts...

Recommended Posts

Γειά σε όλους. Σήμερα ενώ έπαιζα στο crysis editor σε κάτι σκιές είδα άσπρα artifacts. Έβγαλα το Oc αλλά itan ακόμη εκεί. rma time? Το ίδιο αλλα σε μικροτερο βαθμο παρατηρησα στο gta iv

Σε αλλα παχνιδια δεν ειδα τιποτα, πχ επαιζα crysis 2 για 2 ωρες με oc και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Things ain't looking good then, συνονόματε.

Τσέκαρε αν κάθεται καλά η PCI - δες και το DVI καλώδιο και αν επιμένουν τα artifacts, πάρε τον γνωστό δρόμο :/

Link to comment
Share on other sites

I will reply in english since in wp7 it is a pain in the ass to try writing in greek.

So, tomorrow morning i will run furmark and check all my games, but what if the guys in multirama test the card with a game that it doesn't artifact?

Link to comment
Share on other sites

If the card works in the shop - you got yourself a flawless card :)

And then, things get dubious - about that PSU of yours...

Μλκ το μιλάω πολύ όμορφα το εγγλέζικο! Γι' αυτό πέφτανε τα γκομενάκια στο Λαγανά να ουμ! Όχι επειδή είχαν πιει...

Link to comment
Share on other sites

So, tomorrow morning i will run furmark and check all my games,

Αν είχε πρόβλημα η κάρτα γραφικών σου θα το έκανε παντού και πάντα και ειδικά στο crysis 2 που την ακούει για τα καλά..

Ξαναπέρασε drivers για αρχή που είναι κ το πιο εύκολο κ βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα έκανε προχθες αυτά αλλά μόνο στο desktop αφού είχε προηγηθεί game! Κατέβασα λίγο τα ρολόγια και restart, καθάρισα την κάρτα, την έκανα resit καλά στο slot και παίζει μια χαρά ever since. Γενικά ένα φρεσκάρισμα στους drivers θα ήταν ιδανικό. Δοκίμασε αφού τους απεγκαταστήσεις να τους καθαρίσεις σε safe mode με το driver sweeper.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αφού τους απεγκαταστήσεις να τους καθαρίσεις σε safe mode με το driver sweeper.

Ακριβώς γι αυτές τις μ@λ@κίες γύρισα στην nvidia....;)...Πόσο δύσκολο ποια είναι γι αυτή την amd να φτιάξει ένα σωστό driver που να κάνει απεγκατάσταση σωστά μόνος του...?:respekt:

Κάνε και ένα format αν δεν βαριέσαι..έτσι κι αλλιώς αν έχει κολλήσει driver της ati ότι και να κάνεις δεν υπάρχει σωτηρία....

Link to comment
Share on other sites

Τον συγκεκριμένο (11.6) τον έχω κάνει επανεγκατάσταση 3-4 φορές...

Και μου είχε κολήσει με 24xΑΑ o catalyst πριν από δυο βδομάδες και το έκανα φορμάτ...

Θα βγάλω και θα βάλω την κάρτα, θα βάλω 11.5 και θα ξαναδώ.

Πάντως με 45 λεπτά ati tool (artifact scan) δεν έβγαλε τίποτα. Δεν ξέρω αν δουλεύει σωστά με αυτήν την κάρτα βέβαια...

Πάντως, σε Crysis (κανονικό),Crysis 2, BFBC2, Far Cry 2 και furmark δεν έβγαλε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τα πιο δύσκολα προβλήματα κρύβονται στις πιο απλές λύσεις..τι είπα πάλι ο ποιητής...

Sorry έχω μείνει αρκετό καιρό στην πράσινη μεριά - και έχω χάσει το touch μου...

Μείνε εκεί που είσαι μέχρι να αλλάξουν τακτική!

Ζήτω οι drivers της ATI

Γράψε το κανονικά να φαίνεται πόσο άμυαλοι είναι οι άνθρωποι..χαντακώνουν μια ολόκληρη βιομηχανία για την βλακεία στον εγκέφαλό που λέγεται κάθε μήνα καινούριος driver!!

Link to comment
Share on other sites

Άσε, όταν πήρα την κάρτα ήμουν με beta driver για 2 μήνες και οι έκδοση που βγήκε μετά ήταν απλά αίσχος (FIFA 10, 20FPS, 99% Utilization)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now