''Vagos''

Msystems.gr

Recommended Posts

Παιδιά ξέρετε τίποτα γι'αυτό το Site? Γιατί θέλω να αγοράσω κάτι και είναι μεγάλο το ποσό και φοβάμαι γιατί δεν έχει paypal και αντικαταβολή.Δεν έχει αντικαταβολή γιατί είμαι από λάρισα.Άνοιξα το θέμα αυτό γιατί πριν που έκανα ένα Search στο google έμαθα για κάτι απατεώνες από το perfectshop και μου μπήκαν ιδέες!

Ιδού το Site: Msystems.gr - Τρόποι Πληρωμής

Στο skroutz έχει πολλές αξιολογήσεις,και είναι όλες άριστες! Μου φαίνεται λίγο περίεργο τόσα καλά σχόλια!

Για πείτε τίποτα γι'αυτό το SITE.Έχετε αγοράσει τίποτα από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Το msystems είναι πολύ αξιόπιστο από όσο έχω ακούσει! Το ίδιο λένε και πολλά άτομα που γνωρίζω ότι έχουν αγοράσει από εκεί. Θα αγόραζα και εγώ απλά δεν στέλνει Κρήτη και είναι δύσκολο κάθε φορά να βάζω κάποιον να μου τα στέλνει...

Go for it :T:

Link to comment
Share on other sites

Θα αγόραζα και εγώ απλά δεν στέλνει Κρήτη και είναι δύσκολο κάθε φορά να βάζω κάποιον να μου τα στέλνει...

Γιώργο το msystems μου έχει στείλει Χανιά μια u2311 πήρες τηλ κ σου είπανε ότι δεν στέλνουν?

Link to comment
Share on other sites

ΑΑααα ναι και εγώ έχω παραλάβει οθονάρες για φίλο - lovely jobly, και όταν τους είπα να μου ξανατυπώσουν την απόδειξη που έχασα, ήταν εξυπηρετικότατοι ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξεθάβω λίγο τό θέμα για να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου. Κοιτούσα για κουτάκι, και απο καιρό ζαχαρωνα το 600Τ White της Corsair. Στο site του ΜSystems είχανε αναμενώμενη ημ/νια τις 24/2. Έστειλα e-mail, για το αν θα ερθει τότε και οτι ενδιαφέρομαι ΑΜΕΣΑ. Η απαντηση τους μετα απο 4,5 ώρες ειναι οτι μολις παραλαβανε 2 τεμαχια (3 μερες νωρίτερα απο τις 24/2) και μου δεσμευουν το ενα στο ονομά μου και με καλουν να απαντησω με e-mail για να το fixaroyme. Ενω εχει γίνει η κρατηση, με το που γυρναω σπίτι την επόμενη μερα τους λεω οτι μπορω μονο το Σ/Κ να παω να το παραλάβω και αν υπαρχει πρόβλημα που θα μεινει δεσμευμένο το προϊόν τόσες μέρες. Η απαντησή τους ήταν οτι το κουτί θα με περιμενει εκει όταν μπορεσω να περασω απο το κατάστημα. Πραγματικά εξεπλάγην. Η εμπειρία μου με τηλεφωνική κράτηση στο Πλαισιο ήταν τραγική, μιας και δεσμευμενο προϊόν μέσα σε 1,5 μερα το δώσανε σε άλλον αφου κατά τα λεγόμενα του διευθυντή του καταστήματος (ή πιο σωστά πωλητή πολυτελείας) ήταν τόσο μεγάλη η ζήτηση που δεν μπορούσαν να το κρατήσουν πέραν της μιας ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόλαβα και πήρα την Dell u2410 στα 435? που είχε πριν,αλλά χρεώθηκα +30? για courier! πολύ καλή τιμή..Θα μπορούσα να γλιτώσω βέβαια 20? αν μου ερχόταν με μεταφορική,αλλά δν με βόλευε...

Δεν πειράζει,η οθονάρα τα αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

Tελικά μέσα μου γεννιέται το ερώτημα. Μήπως μας παρέχουν καλύτερη εξυπηρέτηση τα μικρά μαγαζιά σε προϊόντα πληροφορικής απο το Πλαίσιο; Μήπως τα μικρά μαγαζιά έχουν μεγαλύτερη εξειδίκευση, απο το Πλαισιο που έχει γίνει λίγο πολύ super-market (χαρτικά, home cinema, παιχνίδια κλπ.);

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει ποτέ απο το Msystems αλλά και εγώ έχω ακούσει μόνο τα καλύτερα και για εξυπηρέτηση αλλά και για τα "παιδιά" που το τρέχουν :T:

215? η 2412? :o η τελευταία δεν είναι αυτή?

Tελικά μέσα μου γεννιέται το ερώτημα. Μήπως μας παρέχουν καλύτερη εξυπηρέτηση τα μικρά μαγαζιά σε προϊόντα πληροφορικής απο το Πλαίσιο; Μήπως τα μικρά μαγαζιά έχουν μεγαλύτερη εξειδίκευση, απο το Πλαισιο που έχει γίνει λίγο πολύ super-market (χαρτικά, home cinema, παιχνίδια κλπ.);

Δεν είναι απαραίτητα κανόνας πώς τα μικρά μαγαζιά είναι καλύτερα σε εξυπηρέτηση αλλά ισχύει με μερικά στην Ελλάδα :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now