JC_Denton

To SP3 για τα Windows XP, διαθέσιμο επίσημα για download

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://img134.imageshack.us/img134/8717/microsoftlogoez5.jpg[/WRAPLEFT] Ενώ η Microsoft αναμενόταν να εκδόσει το Windows XP Service Pack 3 στις 29 Απριλίου του 2008, κάτι τέτοιο δε συνέβη. Σήμερα, επίσημα πλέον, το SP3 βγήκε στην τελική του έκδοση, RTW (Release To Web). Με άλλα λόγια, το SP3 πλέον είναι διαθέσιμο και στο Windows Update και στο Microsoft Download Center.

Η τελική έκδοση του SP3 (5512) περιλαμβάνει 1.073 fixes, συμπεριλαμβανομένων όλων των security update και hotfix που βγήκαν από το SP2. Τα προβλήματα τα οποία εμπόδισαν τη Μicrosoft από τη νωρίτερη έκδοση του SP3, φαίνεται πως έπαψαν πλέον και όλοι μπορούν να το κατεβάσουν. Ήδη, οι χρήστες του Technet και MSDN έχουν πρόσβαση στο Service Pack.

Μπορείτε να κατεβάσετε το SP3 από εδώ:

Network Installation

ISO CD Image

Checked Build

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πάντως σε ένα φίλο που δοκιμάσαμε να το βάλουμε στο κατεβαστήρι του, κόλλαγε στο download και δεν κατέβαζε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

απο χθές που τα πέρασα 2 freezακια τα έφαγε το σύστημα αλλα όχι κάτι άλλο.Τώρα δουλεύει καλά..για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η build ειναι ακριβως η ιδια με την προηγουμενη RC2..Απλα και καλα τη βγαλανε λιγο ποιο μετα λογω ενος πλασματικου bug που θα σου τυχαινε στα 1000 χρονια...;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι... Μπορεί για τους μεμονωμένους χρήστες το bug να μην υπήρχε ποτέ, αλλά για εταιρίες που κάνουν μαζικές αναβαθμίσεις μέσω του Microsoft Dynamics Retail Management System, τότε υπήρχε πρόβλημα, όπως υπήρξε με τα Vista και το SP1 όταν βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά έχει διαφορά σε επιδόσεις. Προς το χειρότερο!

οκ... φαντάζομαι μπορείς να μοιραστείς τα αποτελέσματα των δοκιμών σου μαζί μας?

Link to comment
Share on other sites

οκ... φαντάζομαι μπορείς να μοιραστείς τα αποτελέσματα των δοκιμών σου μαζί μας?

1) Τα τελευταία 13 χρόνια, οποιοδήποτε "upgrade" έχει βγάλει η M$ είναι περισσότερο bloated και άρα βραδύτερο από τον προκάτοχό του, στο ίδιο hardware. Τα λεφτά μου θα τα πόνταρα άνετα στο "πιο αργό".

2) Είχα διαβάσει σχετικό άρθρο πρόσφατα (για RC SP3 vs SP2 όμως) και επαληθεύτηκα ως προς το ότι με την ΚΑΜΙΑ δε θα έκανε η M$ (και να μπορούσε) ταχύτερο το SP3, γιατί πολύ απλά θα χαντάκωνε και άλλο τα ME II

3) Μου το είπε ένα πουλάκι....

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά, αλλά δεν είναι μετρήσεις, άρα δεν είναι αποδεκτά. Και το 1 καταρρίπτεται από το SP1 για τα Vista που βελτίωσαν τις επιδόσεις τους αρκετά σε πολλά σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τις ειρωνίες ωρέ...τι κερδίζετε?

Link απο αυτά που λέτε (άμα δέν τα έχετε δοκιμάσει προσωπικά? ) είναι έυκολο να βάλετε ? :)

Ευχαριστώωωωω :)

Link to comment
Share on other sites

bugs διόρθωσαν τα οποία έκαναν απελπιστικά αργά τα MEII σε συγκεκριμένες διαδικασίες. bugged software ---> σούρσιμο στην αντιγραφή αρχείων ---> Βγάζει SP1 και το πρόβλημα λύνεται ---> WOW!!!!! το SP1 μου δίνει superspeed!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έλεος zdnet είναι. Χθεσινός είσαι; Απλά πόσταρα το μόνο συγκριτικό που κατάφερα να βρω. Εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι τα ΜΕΙΙ είναι πιο γρήγορα από XP? Αν ναι, δήλωσε το σε παρακαλώ.

Και επειδή ακριβώς είναι ZDnet, αν δεις το διάγραμμα ανάποδα, θα καταλήξεις σε ορθό συμπέρασμα :P

Link to comment
Share on other sites

Ένα ''ειρήνη υμίν'' εδώ θα πιάσει τόπο ή να σπεύσουμε προς αγορά αναψυκτικών και σάμαλης (ή τσαγιού για τους συναχωμένους) ?

Link to comment
Share on other sites

Να βάλουμε κανα disclaimer λέτε? :hehe: :hehe: :hehe:

Σοβαρά, κι εγώ περιμένω το SP3 να "θάβει" κάπως τα ΧΡ, για να ευννοηθούν τα Vista. Εγώ στα XP SP2 που είχα, ποτέ δεν έκανα ούτε ένα update και ήμουν μια χαρά.

Στο φινάλε, optional είναι ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έβαλα πάντως, δεν είχα πρόβλημα, εκτός από το ότι δε φορτώνει το theme. Είναι αποεπιλεγμένο το "Use visual styles on windows and buttons", το επιλέγω, επιλέγω θέμα και παίζει. Μετά το reboot όμως, το ξαναχάνει. Κατά τα άλλα, καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now