George_o/c

LG Optimus Sol: Android 2.3 & Ultra AMOLED 3.8" οθόνη!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=LG Optimus Sol: Android 2.3 & Ultra AMOLED 3.8" οθόνη!]http://reviews.hwbox.gr/news/lg.jpg[/NEWS_IMG]Στα μέσα Σεπτέμβρη θα κυκλοφορήσει τελικά το νέο LG Optimus Sol, με κωδική ονομασία Victor. Εξοπλισμένο με λειτουργικό Android 2.3 Gingerbread, το καινούριο Smartphone της LG φέρει Ultra AMOLED WVGA οθόνη αφής 3.8", μονοπύρηνο 1GHz επεξεργαστή, 5 Megapixels camera, VGA camera στο μπροστά μέρος για video κλήσεις, 802.11 b/g/n WiFi, υποστήριξη DLNA και έξυπνη λειτουργία διαχείρισης ενέργειας που αυξάνει την διάρκεια ζωής της μπαταρίας κατά 30%.

Αρχικά θα το δούμε στα Ευρωπαϊκά καταστήματα σε χρώματα μαύρο, ασημί και άσπρο, ενώ μες στους επόμενους μήνες θα βρεθεί και στην Αμερικάνικη αγορά.

[img_ALT=LG Optimus Sol: Android 2.3 & Ultra AMOLED 3.8" οθόνη!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614e5264cc5718a.jpg[/img_ALT]

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλάτε λίγο με τα χαρακτηριστικά. Δεν χρειάζονται όλοι 8πύρηνους επεξεργαστές στα 4GHz με 15Μpixel camera, 5" οθόνη και 64GB μνήμη.

Μια χαρά είναι το τηλεφωνάκι. Αν κυμανθεί και κοντά στα 250-300? είναι πολύ καλή αγορά και μαζεμένο.

Link to comment
Share on other sites

Ζάχο η τεχνολογία προχωράει και μάλιστα γοργά. Smartphone και μάλιστα με χαρακτηριστικά σχεδόν διετίας απλά πριν ακόμα κυκλοφορήσει είναι πίσω. Αυτό κράζουμε.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να κυκλοφορούν μόνο διπύρηνα στην αγορά.. Δεν έχουν όλοι λεφτά γι' αυτά, ή δε θέλουν να δώσουν ένα μηνιάτικο για κινητό..

---

- Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ αλλά ακόμα και αν δεν έχω λεφτά για τον 980Χ και πάρω τον 930 γτ αυτό είναι το μπατζετ μου ξέρω ότι απλά είμαι πίσω. Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν μεγάλα και διαφορετικά μερίδια στην αγορά απο αυτό που έχω εγώ στο μυαλό μου, αλλά θα θεωρουσα σημαντική είδηση εάν αυτο το κινητό έβγαινε κοντά στα 200-250 ευρώ. Εάν είναι στα 350 τότε μάλλον θα αποτύχει σε πωλήσεις.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλάτε λίγο με τα χαρακτηριστικά. Δεν χρειάζονται όλοι 8πύρηνους επεξεργαστές στα 4GHz με 15Μpixel camera, 5" οθόνη και 64GB μνήμη.

Μια χαρά είναι το τηλεφωνάκι. Αν κυμανθεί και κοντά στα 250-300? είναι πολύ καλή αγορά και μαζεμένο.

Σωστός ;)

Ναι οκ αλλά ακόμα και αν δεν έχω λεφτά για τον 980Χ και πάρω τον 930 γτ αυτό είναι το μπατζετ μου ξέρω ότι απλά είμαι πίσω. Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν μεγάλα και διαφορετικά μερίδια στην αγορά απο αυτό που έχω εγώ στο μυαλό μου, αλλά θα θεωρουσα σημαντική είδηση εάν αυτο το κινητό έβγαινε κοντά στα 200-250 ευρώ. Εάν είναι στα 350 τότε μάλλον θα αποτύχει σε πωλήσεις.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Μα και τον 980X να πάρεις πάλι είσαι πίσω, αφού κάποιος θα έχει EVGA SR-2 μαζί με δύο X5680 :) Δυστυχώς τιμή δεν ξέρουμε, αλλά you get the point ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι ειναι τραγικο να βλεπουμε κινητα των 500? και να κολλανε στο scrolling. (θυμαμαι ακομα που κοροιδευα τον σοφο για το galaxy s και το δικο μου το optimus 2x)

ontopic: το μονο ασχημο ειναι το σχημα του. δεν ξερω γιατι τα κανουν ολα τοσο στρογγυλα πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτές τις κατηγορίες AMOLED έχει καταντήσει μπέρδεμα,τι διαφορά έχει η οθόνη αυτή απο την super amoled plus?

Η μία γράφει super και plus και αυτή γράφει ultra.

Επίσης, η apple θα μηνύσει την LG για το design.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now