Nikos13

Πολλές BSOD

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Έχω ένα σημαντικό πρόβλημα που μου έχει σπάσει αρκετά τα νεύρα..

Πριν λίγες μέρες εγκατέστησα έναν ssd 120 GB ocz στο σύστημα της υπογραφής μου, από τότε άρχισαν τα βάσανα μου.. συνεχώς το pc κάνει reboot (μια φορά που ήμουν μπροστά όταν έγινε κόλησσε με τον firefox και δεν ανταποκρινόταν τίποτα, τις υπόλοιπες φορές έχει γίνει όσο το αφήνω για να κατεβάσω ..) και ανοίγει σε μια μπλέ οθόνη όπου γράφει ''Windows shut down to prevent the damage...... ...... κάτι 0x00000000F4 ή 135 ή 124.. Στα συμβάντα μου γράφει το εξής Kernel Power 41 (63) [διάβασα σε αγγλικό forum ότι γι αυτό ευθύνονται οι δυο drivers του ήχου AMD + M/B και απενεργοποίησα τον έναν αλλά τίποτα] Καμιά ιδέα βρε παιδιά ?? :que:...:que:...:que:...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου Sebastian :)

η m/b έχει bios FG1 (το FH1 που είναι λίγο πιο καινούργιο είναι και αυτό beta bios)

ο ssd έχει το firm από όταν τον αγόρασα δεν το έχω κάνει update... (δοκίμασα αλλά μου φαίνετε πως έλεγε ότι δεν πρέπει να έχει το λειτουργικό μέσα... Άσε που και από ταχύτητα δεν έχει καμία σχέση από ότι λέει 550 read εμένα 225 mb/s έχει... :( )

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τον βγάλω να τον βάλω σαν secondary και μετά να τον κάνω update.. pfff

Να βάλω και την άλλη έκδοση του bios ?

Aσε το bios προς στιγμην, κανε το update στον δισκο και βλεπουμε....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν sebastian έκανα κάτι άλλο πριν ξανα κάνω format έβγαλα τον δίσκο από την sata III της μητρικής και τον έβαλα σε μια άλλη SATA II και δουλεύουν όλα ρολόι... Γενικά κάθε δίσκο που έβαζα εκεί μια τον έχανε μια κολλούσε κάτι παίζει μάλλον με αυτές τις θύρες..

Αυτό καλύπτεται από την εγγύηση ξέρει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν έφαγα ούτε ένα BSOD και δουλεύει κανονικά... :S

Γενικά και με άλλους δυο σκληρούς SATA III είχα πρόβλημα με αυτές τις θύρες..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now