Recommended Posts

Γεια σας παιδιά!!

Είδα τόσα πολλά εδώ μέσα και ψήθηκα άσχημα για να βάλω υδρόψηξη :)

Μετά από μια έρευνα που έκανα βρήκα αυτά :

- Koolance Radiator, 3x120mm 20-FPI Copper

- Koolance pump and reservoir RP-1000BK black

- EK Water Blocks EK-Supreme HF Acetal (775/1156/1366/AM2/AM3/939/XEON)

- Masterkleer hose PVC 19/13mm (1/2"ID) UV-reactive blue 3,3m (10ft) "Retail Package"

- 19/13mm compression fitting straight G1/4" - compact - black nickel plated

- 19/13mm Anschraubtülle 90° drehbar G1/4 - gerändelt - black nickel

- Koolance Liquid Coolant bottle high performance UV Blue (23,67oz) 700ml

Πως τα βλέπατε θα προτείνατε κάτι άλλο κάποια αλλαγή ?

Επιπλέον γίνεται να φτίαξω ένα τέτοιο σύστημα με πράγματα μόνο από ελλάδα ?

* Δεν θα προτιμούσα τα έτοιμα συστήματα που υπάρχουν (πχ Corsair) γιατι θα ήθελα να βάλω και σε άλλα μέρη του pc στην συνέχεια νεράκι :)

Ευχαριστώ πολύ,

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Προταση μου ειναι να μην μπλεξεις koolance με EK. Αν θες να πας στην πρωτη διαλεξε τα ολα απο εκει, αλλιως μην παρεις τιποτα απο εκει που να εχει μεταλλικο στοιχειο σε αμεση επαφη με το υγρο που θα κυκλοφορει στο εσωτερικο. Περισσοτερα απο το κινητο δεν μπορω να προτεινω :)

Sent from my Nexus S

Link to comment
Share on other sites

Η Koolance αναφέρει ρητά πως δεν εγγυάται καμία επιστροφή χρημάτων εφόσον προκληθεί ζημιά από σκουριά, ενώ έχουν χρησιμοποιηθεί δικά της προϊόντα παρέα με άλλου κατασκευαστή.

Επειδή την έπαθα και είχα βάλει υγρά και ιστορίες, απλά το τονίζω για να μην την πατήσουν και άλλη. Ευτυχώς ήταν ο Κοπρίτης και τα επινικελώσε όλα τα πράγματα της Koolance και τώρα δεν έχω πλέον πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επέλεξα το συγκεκριμένο κομμάτι από την Koolance επειδή πάει σε θήκη 5,25 και είναι και αντλία και ρεζερβουάρ.. Έτσι γλυτώνω πολύ χώρο και θα έχω τακτοποιημένο κουτί.. Υπάρχει τίποτα παρόμοιο ? Ακόμα από Ελλάδα δεν παίζει να βρώ τίποτα ?

Link to comment
Share on other sites

Aquatuning - Der Wasserk?hlung Vollsortimenter ειναι ενδεικτικα..!τα ρακορ κτλ..!επισης το τανκ αλλαζει με αλλο φθηνοτερο κατα πολυ..!βλεπω τελευταια πουλαει παρα πολυ και το προτεινουν οι κορυφαιοι του ειδους..!επισης τα ψυγεια ειναι μια χαρα και ελαχιστα χειροτερα απο πολυ ακριβοτερα..!!τανκ μπορεις να δεις αυτο: Aquatuning - Der Wasserk?hlung Vollsortimenter - XSPC Acrylic Tank Reservoir for Laing D5 XSPC Acrylic Tank Reservoir for Laing D5 45231 η αυτο εναλλακτικα:Aquatuning - Der Wasserk?hlung Vollsortimenter - EK Water Blocks EK-D5 X-RES TOP 140 - Black Acetal EK Water Blocks EK-D5 X-RES TOP 140 - Black Acetal 52186 η να στειλεις ενα μηνυμα στον @κοπρίτης να σε κατατοπισει καλυτερα!!:)

εδιτ: ειδες οτι εχω μπλοκ μεσα και για την καρτα γραφικων..!!!

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια... επειδη το λει η Koolance δεν σημαινει οτι θα σκουριασουν τα πραγματα...

εχετε διαβασει τα συμπτοματα που μπορεις να παθεις αν παρεις depon? νεφρικη ανεπαρκια, εγκεγφαλικα κτλ κτλ... το λενε να ειναι οκ, μην γινει καμια στραβη. εγω τα ακτεβαζω δυο δυο κιολας, και ειμαι ακομα εδω :D

εγω χρησμοποιο koolance και ΕΚ μαζι αρκετο καιρο χωρις κανενα προβλημα!

rp-1000bk_p2.jpg

και περα αυτου, τα εσωτερικα του δεν εχουν καμια επαφη με μεταλλο

εγω δεν θα το διαλεγα για αλλους λογους, αλλα ναι. Ουτε το 402χ2 δεν θα διαλεγα. εγω θα πηγαινα σε ενα απλο κυλινδρο με ενα τοπ στην αντλια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now