George_o/c

Ποιο είναι το καλύτερο PC Case;

Ψηφίστε την εταιρεία που έφτιαξε το αγαπημένο σας κουτί!  

95 members have voted

  1. 1. Ψηφίστε την εταιρεία που έφτιαξε το αγαπημένο σας κουτί!

    • IN WIN
      0
    • BitFenix
      1
    • Cooler Master
      34
    • Corsair
      21
    • Fractal Design
      3
    • Lian Li
      11
    • NZXT
      4
    • SilverStone
      12
    • Thermaltake
      8
    • Xigmatek
      1


Recommended Posts

Έτσι από περιέργεια, θα ήθελα να μάθω ποιο θεωρείτε εσείς το καλύτερο κουτί όλων των εποχών; Το κουτί που σας κατέκτησε με το που το είδατε, το κουτί που χωράει τα πάντα και δεν θα το αλλάζατε για τίποτα άλλο. Το κουτί που θα διστάζατε να πουλήσετε επειδή πραγματικά είναι αμαρτία να μην το κρατήσετε σαν κόσμημα στην αποθήκη σας. Το κουτί που περήφανα δείχνετε στους φίλους σας κάθε φορά που έρχονται σπίτι, το κουτί που η γυναίκα θέλει να καθαρίσει και δεν την αφήνετε, το κουτί που μπορεί στην γκόμενα να είναι εντελώς αδιάφορο αλλά σε σας να σημαίνει πολλά! Το κουτί πάνω στο οποίο πειραματιστήκατε για πρώτη φορά με μόντες, σας έβαλε στο τρυπάκι να ασχοληθείτε με το case modding και μετά ζητούσε απεγνωσμένα και υδρόψυξη για να γίνει ακόμα πιο όμορφο.

Ποιο είναι αυτό το κουτί; Ακούω :D

*Επειδή δεν μπορούσα να βάλω στις επιλογές όλα τα κουτιά που πιθανώς θα σκεφτείτε, έβαλα τις 10 πιο γνωστές εταιρείες. Γράψτε λοιπόν το κουτί σε ένα post και έπειτα ψηφίστε την εταιρεία που το έφτιαξε, να δούμε ποια θα βγει πρώτη σε 1 μήνα από τώρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Thermaltake για 2 λογους:

1) Το κουτι-ντουλαπα ονειρο, που χωραει εργοστασιακα 2 PCιά και απειρα ψυγεια μεσα. Το Mozart!

2) Το κουτι που εχω, full tower, που δεν ειναι τιποτα το αξιοσημειωτο, ωστοσο εχει τεραστιους χωρους, είναι μαυρο μεσα, παιρνει 2 12ρηδες ανεμιστηρες πισω, εχει σοβαρο υφος και δε χασκει, παρολα τα μολις 140 ευρω που κοστιζε. Δυσκολευομαι να το αποχωριστω ακομα και μετα απο 3 χρονια. Το Spedo Advance.

PS: Γενικα ειμαι αντι-Thermaltakeάκιας, στα κουτια ομως... ;)

Mozart:

mozart_tx-3.jpg

TTMoz_SizeComparison.jpg

Spedo Advance Package:

1-angle_view.jpg

case-36.jpg

ex-08-600.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε μείνει απωθημένο, από τότε που το Πλαίσιο έδιωξε τα τελευταία 2 προς 110? και εγώ δεν είχα λεφτά για να το τσιμπήσω.

Καλά τα κουτάκια της CM, αλλά αυτό το θεωρώ ξεχωριστό!

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε webbie - ούτε 90TB... :P

Εγώ το έριξα το κουκί @ CM, πολλά καλά κουτιά...

g_man, μην ρυπαίνεις το νήμα με εκτρώματα :hehe:

Ακομα δεν πιστευω πως μου τσιμπησε το ψηφαλακι η Tt :P

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα κουτιά που με συγκίνησαν απίστευτα και ακόμα με συγκινούν, είναι το παλιό καλό Cooler Master Stacker STC-T01-UW1. Ωραίο και το 830 και το 832, αλλά ούτε καν το φτάνουν σε μεγαλοπρέπεια! Ήταν το full tower που χάραξε τον δρόμο ;)

overall-1.jpg

Αλλά τώρα είμαι ερωτευμένος με το Fractal Design XL. Η εταιρεία αυτή μπήκε μέσα στην δημοσκόπηση μαζί με την In Win και την Sharkoon επειδή δεν υπήρχαν αρκετές θέσεις. Πραγματικά όμως το XL είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

4614e616a07c5721.jpg

4614e616a07d4d27.jpg

4614e616a07dce0b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Stacker STC-T01-UW1 το έδωσα στον polono, και είχα κάνει μ.... τότε, έπρεπε να το κρατήσω για μένα!

Ήταν όνειρο κάποτε αυτό το κουτί. Φαντάσου το έβλεπα στο Dream Machine του PC Master και μου έτρεχαν τα σάλια :D

Όσοι θυμούνται το λανσάρισμά του και τον ντόρο που προκάλεσε, καταλαβαίνουν για τι κουτί πρόκειται. Σήμερα μπορεί κάποια κουτιά να προτιμούνται περισσότερο, αλλά κανένα δεν είναι τόσο original.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το καλύτερο κουτί που υπάρχει και σκέφτομαι τα Χριστούγεννα να το πάρω είναι αυτό:

LittleDevil PC-V8-4WAY-BK-BK INVERSE ATX/HPTX Watercooling PC Case with 10 Expansion Slots [PC-V8-4WAY-BK-BK-INV] - $699.99 : Performance-PCs.com, ... sleeve it and they will come

Αλλά σκέφτομαι τα μεταφορικά!

Καλύτερο από όλα!! Δεν υπάρχει λέμε το συγκεκριμένο! Έχω πωρωθεί απλά!!!!

Όλα τα άλλα είναι μάπα μπροστά σε αυτό! Δεν πιάνεται το άτιμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το καλύτερο κουτί που υπάρχει και σκέφτομαι τα Χριστούγεννα να το πάρω είναι αυτό:

LittleDevil PC-V8-4WAY-BK-BK INVERSE ATX/HPTX Watercooling PC Case with 10 Expansion Slots [PC-V8-4WAY-BK-BK-INV] - $699.99 : Performance-PCs.com' date=' ... sleeve it and they will come[/url']

Αλλά σκέφτομαι τα μεταφορικά!

Καλύτερο από όλα!! Δεν υπάρχει λέμε το συγκεκριμένο! Έχω πωρωθεί απλά!!!!

Όλα τα άλλα είναι μάπα μπροστά σε αυτό! Δεν πιάνεται το άτιμο!!!

Ο Ales που έχει φτιάξει αυτά τα κουτιά είναι πολύ εντάξει άτομο. Μου είχε φτιάξει το evap για το μονοβάθμιο και είχε κάνει πολύ καλή δουλειά :T: Δεν ήξερα ότι συνεργάζεται και με μαγαζιά τώρα.

2.JPG

Ορίστε το αρχικό link για το κουτί που δείχνεις στο link. Πολύ προσεγμένη δουλειά όντως, αλλά πολλά τα λεφτά... LittleDevil LD PC-V8 ATX/HPTX Watercoolig PC case with 10 expansion slots pic inside!

Link to comment
Share on other sites

page1-2.jpg

και εγω στην CM εριξα το χαρτακι μου με αρχη το απο πανω και γενικα ολα τα stacker.

επισης μου αρεσε πολυ το cosmos το πρωτο όμως. περα απο καποια θεματακια που ειχε με την θερμοκρασια στους δισκους, ηταν πολυ κομπλε κουτα.

62962.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο Ales που έχει φτιάξει αυτά τα κουτιά είναι πολύ εντάξει άτομο. Μου είχε φτιάξει το evap για το μονοβάθμιο και είχε κάνει πολύ καλή δουλειά :T: Δεν ήξερα ότι συνεργάζεται και με μαγαζιά τώρα.

2.JPG

Ορίστε το αρχικό link για το κουτί που δείχνεις στο link. Πολύ προσεγμένη δουλειά όντως, αλλά πολλά τα λεφτά... LittleDevil LD PC-V8 ATX/HPTX Watercoolig PC case with 10 expansion slots pic inside!

Ο τύπος είναι γαμάτος! Απλά δεν παίζεται το παλικάρι!!! Το βρήκα ποιο φτηνά στο Site του! Δεν ξέρω όμως άμα κάνει ship! Και επίσης στις τρύπες δεν έχει rubber λάστιχα! Δεν ξέρω αν γίνεται να μπούνε όμως.. Κατά τα άλλα perfect! :righton::righton::righton::righton::respekt::respekt::respekt:

Link to comment
Share on other sites

τα χρηματα που ζηταει ειναι ΠΑΡΑ πολλα,υπερβολικα..υπαρχουν πολυ ποιοτικοτερα κουτια,και σε χαμηλωτερη τιμη..ασε που με τοσα παιρνεις ενα κορυφαιο κουτι οποιο σου αρεσει, πας στον κοπριτη και στο τουμπανιαζει..!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now