gnta7

Προβλημα με εκκινηση υπολογιστη!

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους! Χτες παρελαβα μια prolimatech genesis για τον phenom 1090t μαζι με αυτο αποφασισα να βαλω και ενα xstrike case panel... ολα καλα εκανα τα απαραιτητα και μετα απο καμποση ωρα παω να ανοιξω το pc νεκρο! κοιταξα ρευματα pin pci τον εχω φερει "τουμπες" τον υπολογιστη αλλα δε δινει σημεια ζωης ολα δειχνουν να λειτουργουν αλλα το μονιτορ ποτε! το μονο παραξενο ειναι το oc dial button της Μsi 870a-g54 που ειναι μονιμος κοκκινο...

Καρτα Γραφικων: Sapphire 6950 dirt3 edition

Ram: Corsair Xms3 1600mhz

PSU: CM Silent pro 700w

ανησυχητικο ειναι επισης οτι μολις εβγαλα τον επεξεργαστη μετα απο ωρες διαπιστωσα 2 pins ηταν τελειως στραβωμενα το ενα το επανεφερα το αλλο ηρθε αλλα ψιλοστραβωμενο. Δε γνωριζω αν ειναι grounds.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εστειλα για ελεγχο υποψιαζομαι η οτι κανει βραχυκυκλωμα καπου ισως λογο υπερβολικου σφιξηματος της ψυκτρας κ ολα καλα η οτι τα πινακια δεν ηταν grounds παμε αλλου δηλαδη. Θα δειξει μεχρι αυριο. Οχι ο επεξεργαστης ηταν μια χαρα. Εγω πηγα να κουμπωσω νεα ψυκτρα απο αφηριμαδα ομως δεν ανοιξα το clip κ μαλλον εκατσαν στραβα και λογο υπερβολικου βιδωματος να στραβωσε. Η χαζομαρες ειναι ειτε για να μαθαινουμε ειτε για να πληρωνουμε.

Link to comment
Share on other sites

George αυτο εγινε τελικα οχι αδικος βεβαια καθως εγω επεφερα το προβλημα... Νεα μητρικη τελος καλα ολα καλα και το pc στη βαση του! Ευτυχως οχι ο cpu το προβλημα αλλα το σπασμενο κλειστρο της βασης του cpu!

Link to comment
Share on other sites

George αυτο εγινε τελικα οχι αδικος βεβαια καθως εγω επεφερα το προβλημα... Νεα μητρικη τελος καλα ολα καλα και το pc στη βαση του! Ευτυχως οχι ο cpu το προβλημα αλλα το σπασμενο κλειστρο της βασης του cpu!

Tέλος καλό όλα καλά δηλαδή :D

Και πιο προσεχτικά με τους επεξεργαστές την επόμενη φορά :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now